به روزرسانی های درصد رأی گیری بهار برای انتخابات 2020: پس از 11 ساعت نظرسنجی ، مظفرپور با 59٪ بیشترین میزان مشارکت ، پاتنا با 46٪ کمترین میزان مشارکت را مشاهده می کند

به روزرسانی های درصد رأی گیری انتخابات بهار 2020: راغوپور در وایشالی ، که تجاوی یداو از RJD در آن شرکت می کند ، مشارکت 52.34 درصدی را تا ساعت 6 بعد از ظهر ثبت کرده است. رای گیری در اکثر صندلی ها تا ساعت 6 عصر بود.

آخرین رای به روزرسانی ها: بر اساس برنامه مشارکت رای دهندگان کمیسیون انتخابات ، بیش از 52 درصد از کل 2.85 کرور رای دهنده در 94 حوزه انتخابیه بیهار در مرحله دوم رأی گیری روز سه شنبه تا ساعت 6 عصر از حق رای خود استفاده کردند.

طبق برنامه مشارکت رای دهندگان در رای گیری ، میزان مشارکت کلی رای دهندگان در ساعت 5 عصر 47.56 درصد ثبت شده است. ولسوالی مظفرپور بیشترین میزان مشارکت در انتخابات را 53 درصد و پس از آن پاسچیم چمپاران با 52.73 درصد و گوپالگانج با 51.94 درصد اعلام کردند.

پس از اتمام 9 ساعت رأی گیری ، بیهار روز سه شنبه 44.49 درصد مشارکت رای دهندگان را در مرحله دوم نظرسنجی های مجمع ثبت کرد.

مظفرپور همچنان از 16 ولسوالی دیگر که 51.37 درصد مشارکت مردم تاکنون ثبت شده است ، جلوتر است و خاگاریا با 50.05 درصد مشارکت دارد.

در پایین پاتنا قرار دارد که میزان رای دهندگان 26.61 درصد است.

مظفرپور امروز با مشارکت 41.25 درصدی همچنان از 17 حوزه رأی می دهد و پس از آن پاسچیم چمپاران با 39.43 درصد رأی گیری قرار دارد. منطقه ای که کمترین میزان مشارکت مردم را تاکنون دیده است ، داربنگا با 26.73 درصد است.

مظفرپور با حداکثر مشارکت 39 درصدی تا ساعت 1 بعد از ظهر همچنان منطقه برتر باقی مانده است. در حالی که ، پاتنا با 19.48 درصد در پایین ترین سطح قرار داشت.

نارندرا مودی در منطقه Araria گفت که دولت “موتور دوگانه” NDA اطمینان حاصل خواهد کرد که توسعه در Bihar با دو برابر سرعت قبل انجام می شود.

این انتخابات در حالی برگزار می شود که مبارزات سخت توسط نخست وزیر نارندرا مودی ، که عملاً چهره NDA است ، برگزار می شود ، حتی اگر نیتیش کومار وزیر ارشد نامزد رسمی باشد.

در میان نامزدهای برجسته ، تجاوی یداو از RJD ، نامزد اصلی وزیر برای مخالفت با اتحاد بزرگ ، که به دنبال انتخاب مجدد از راغوپور در منطقه وایشالی است ، قابل توجه است.

بیشترین میزان مشارکت در گوپالگانج با 10/75 درصد رأی دهندگان از ساعت 10 صبح رأی دادند. در حالی که ، منطقه خاگاریا با 5.12 درصد کمترین میزان مشارکت را داشت.

رأی گیری برای مرحله دوم از ساعت 7 صبح روز سه شنبه آغاز شد و تاکنون تنها منطقه باگالپور است که درصد رای گیری 1.50 درصد را ثبت کرده است.

بیش از 2.85 کرور رای دهنده در مرحله دوم نظرسنجی های مجمع بهار بین ساعت 7 صبح تا 6 عصر امروز برای 94 کرسی رای خواهند گرفت. (سه شنبه ، 3 نوامبر) در میان اقدامات احتیاطی در برابر ویروس کرونا پاندمی. تقریباً 1500 نامزد درگیر هستند.

HR Srinivasa ، رئیس ارشد انتخابات گفت ، با این حال ، رای گیری در هشت حوزه انتخابیه تحت تأثیر نکسال از جمله راغوپور ، پارو ، میناپور و علاولی برگزار می شود.

مرحله اول در 28 اکتبر مشارکت 55.69 درصدی رأی دهندگان را نشان داد و مدیر ارشد انتخابات ایالتی امور خارجه (مدیر عامل) HR Srinivas در گزارش خود گفت که در هیچ کرسی از 71 کرسی نیازی به تجدید نظر در انتخابات نیست.

در انتخابات مجمع بیهار سال 2015 ، مرحله دوم نظرسنجی در 32 حوزه انتخابیه در شش منطقه تحت تأثیر مائوئیست مشارکت رای دهندگان 55 درصد را ثبت کرد.

میزان مشارکت رای دهندگان در انتخابات 2015 56.91 درصد بود که از 52.7 درصد در سال 2010 بود. قابل ذکر است ، درصد نظرسنجی در میان زنان با 59.92 درصد بیش از مردان (56.8 درصد) است تایمز هند.

طبق اطلاعات کمیسیون انتخابات ، از 1463 نامزد رقابت کننده در مرحله دوم روز سه شنبه ، 1316 نفر مرد ، 146 نفر زن و یک نفر تراریخته است. از کل 2،85،50،285 رای دهنده ، 1،50،33،034 مرد ، 1،35،16،271 زن و 980 تراجنسی هستند.

نظرسنجی ها در West Champaran ، East Champaran ، Sheohar ، Sitamarhi ، Madhubani ، Darbhanga ، Muzaffarpur ، Gopalganj ، Siwan ، Saran ، Vaishali ، Samastipur ، Begusarai ، Khagaria ، Bhagalpur ، Nalanda و Patna برگزار خواهد شد.

هیئت نظرسنجی اعلام کرد 41،362 غرفه در 18،823 شعبه اخذ رأی راه اندازی کرده است.

در میان احزاب اصلی ، رشتریه جاناتا دال (RJD) 56 کرسی را از 94 کرسی رقابت می کند در حالی که کنگره متحد خود 24 کرسی را در اختیار دارد. CPI و CPM ، که اخیراً به اتحاد بزرگ پیوستند ، هر کدام با چهار کرسی مبارزه می کنند. تعداد کمی کرسی توسط CPI (ML) ، لباس چپ با قوی ترین حضور در Bihar ، مورد مناقشه است.

نامزدهای BJP در 46 کرسی با یکدیگر درگیر هستند ، در حالی که 43 نفر دیگر توسط کسانی که بلیط JD (U) دارند رقابت می کنند. نماینده برتر موکش صهنی ، آخرین شرکت کننده در NDA ، پنج نفر باقیمانده را رقابت می کند.

LJP در حال رقابت 52 کرسی است ، از جمله دو کرسی دیگری که در سال 2015 به عنوان عضو NDA برنده شده بود. حزب نیز در این مرحله یک کاندیدای تراجنسیتی را انتخاب کرده است.

ماهاراجگان حداکثر تعداد 27 نامزد را برای هر حوزه انتخابیه دارد در حالی که دارائولی (04) کمترین تعداد را دارد.

نامزدهای اصلی

در میان نامزدهای برجسته ، تجاوی یداو از RJD ، نامزد اصلی وزیر اتحاد بزرگ مخالف ، که به دنبال انتخاب مجدد از راغوپور در منطقه وایشالی است. تجاوی به طرزی تهاجمی در تلاش است تا فاکتور ضد سستی را علیه دولت نیتیش کومار به دست آورد.

31 ساله در سال 2015 صندلی حزب خود را از حزب BJP Satish Kumar پس گرفته بود. رهبر BJP مادر یداو ، رابری دوی ، وزیر ارشد سابق را در سال 2010 شکست داده بود.

BJP Satish Kumar را به میدان فرستاده است ، امیدوار است که رهبر بتواند تکرار سال 2010 را انجام دهد ، زمانی که مانند این زمان ، رئیس JD (U) و وزیر ارشد Nitish Kumar با NDA بود.

برادر بزرگ تجاوی ، Tej Pratap Yadav پایگاه خود را از Mahua در Vaishali تغییر مکان داده و در تلاش است تا شانس خود را از حسن پور در منطقه Samastipur امتحان کند.

گفته می شود در اردوگاه RJD این بیم وجود دارد كه پیشنهاد Tej Pratap برای حفظ ماهوآ توسط NDA از طریق همسر بیگانه اش Aishwarya به عنوان برگ برنده خود مورد اعتراض قرار گیرد.

او قبلاً در مبارزات پدرش چاندریکا روی در پارسا شرکت کرده است که وی بارها نماینده آن بوده است و این بار به دنبال حفظ آن با بلیط JD (U) است.

هر چهار بخش مجمع در پایتخت – پتنا صاحب ، کمهارار ، بانکیپور و دیگه – نیز در مرحله دوم به رای گیری می روند. BJP در سال 2015 هر چهار کرسی را به دست آورده بود.

وزیر امور خارجه ناند کیشوره یاداو درگیر تلاش برای حفظ پاتنا صاحب برای هفتمین دوره متوالی است.

نیتین نابین چند دوره ای MLA با چالش از طرف کاندیدای کنگره لوو سینها ، پسر پسر شاتروگان سینا ، بازیگر سیاستمدار ، دو بار نماینده محلی در بانکی پور مواجه است.

هفت حوزه انتخابیه نالاندا که رئیس وزیر به آنها تعلق دارد نیز در مرحله دوم به پای صندوق های رای می روند.

JD (U) در صندلی رزرو شده Rajgir که MLA Ravi Jyoti ، بازرس سابق پلیس ، در حال حاضر درگیر بلیط کنگره است ، دچار شکست شده است.

دو وزیر دیگر Ram Sevak Singh (JDU) و Rana Randhir Singh (BJP) به ترتیب شانس خود را از Hathua و Madhuban در مناطق Gopalganj و Champaran شرقی امتحان می کنند. وزرا از صندلی های مربوطه MLA نشسته اند.

243 کرسی در مجمع بیهار وجود دارد. دوره مجمع کنونی در تاریخ 29 نوامبر به پایان می رسد.

مرحله سوم و نهایی نظرسنجی در 7 نوامبر برگزار می شود و نتایج در 10 نوامبر اعلام می شود.

با ورودی از PTI

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.