جورجیا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا، از متحدان اروپایی می‌خواهد که درخواست ورود اوکراین به اتحادیه اروپا را تسریع کنند

جورجیا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا، از متحدان اروپایی می‌خواهد که درخواست ورود اوکراین به اتحادیه اروپا را تسریع کنند

جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا روز چهارشنبه از متحدان اروپایی این کشور خواست تا درخواست عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا را آغاز کنند.

جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا روز چهارشنبه از متحدان اروپایی این کشور خواست که درخواست عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا را آغاز کنند، زیرا رم میزبان کنفرانس دوجانبه ای در مورد تلاش های بازسازی کشور جنگ زده با حضور صدها شرکت ایتالیایی و اوکراینی بود.

ملونی در بیانیه‌های مشترک با دنیس شمیحال، نخست‌وزیر اوکراین در حاشیه کنفرانس گفت: «آینده اوکراین باید شامل ظرفیت همیشه گسترده‌تر برای ادغام با پویایی‌ها و نهادهای اروپایی باشد».

آنتونیو تاجانی، وزیر خارجه ایتالیا، گفت که کنفرانس بیش از هزار شرکت از جمله صدها نفر از اوکراین را به خود جذب کرد. وی تاکید کرد که ابتکار ایتالیا بخشی از یک فرآیند گسترده‌تر است، زیرا آلمان و فرانسه قبلا کنفرانس‌های دوجانبه خود را با شرکت‌های اوکراینی به ترتیب در ماه‌های اکتبر و دسامبر برگزار کردند، در حالی که کشورهای گروه 7 پلتفرم هماهنگی اهداکنندگان را در فوریه راه‌اندازی کردند.

جورجیا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا، به “ناهنجاری” در فرار روسیه اعتراف کرد

اتحادیه اروپا برای مهار نزاع داخلی بر سر واردات غلات اوکراین آماده می شود

“هوشمندانه ترین راه برای تشکر از اوکراینی ها برای کاری که انجام می دهند، تسریع شانس آنها برای عضویت در نهادهای اروپایی است. ملونی با تاکید بر آغاز سریع مذاکرات مورد نیاز برای عضویت کامل اوکراین در اتحادیه اروپا، افزود: ما باید تلاش‌های عظیم کیف برای اصلاح سیستم خود و نزدیک‌تر کردن آن به اهداف مورد نیاز کمیسیون اتحادیه اروپا را بشناسیم.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی ویدئویی زنده در رم گفت: می‌دانم که نمایندگان بسیاری از شرکت‌های ایتالیایی به حرف‌های من گوش می‌دهند و می‌خواهم با آنها نه تنها به عنوان نمایندگان مشاغل، بلکه به عنوان والدین صحبت کنم. کنفرانس.

او گفت: «حتی اگر صدها روستای ما در اثر حملات موشکی روسیه سوخته باشند، ما آماده‌ایم تا آنها را زنده کنیم». ما می خواهیم آنها را با استانداردهای مدرن بازسازی کنیم تا مردم ما بتوانند مانند میلیون ها نفر دیگر در امنیت زندگی کنند… و از شرکت های شما دعوت می کنیم این آینده را برای همه بسازند.

گزارش بانک جهانی تخمین زده است که بازسازی و بازسازی پس از جنگ آغاز شده توسط روسیه، 411 میلیارد دلار در 10 سال آینده برای اوکراین هزینه خواهد داشت. این گزارش پیش بینی می کند که کیف تنها در سال 2023 به 14 میلیارد دلار برای بازسازی حیاتی و اولویت دار و همچنین سرمایه گذاری های بازیابی نیاز دارد.

اوکراین در این جنگ پیروز خواهد شد و پیروزی ما بازگرداندن تمامیت ارضی ما خواهد بود. دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین که در رم نیز حضور داشت، در این کنفرانس گفت: ما تا رسیدن به این هدف متوقف نخواهیم شد.

کولبا افزود: «ما با انجام تجارت و پیشبرد اصلاحات معجزه می‌کنیم، پس لطفاً جنگ را مانعی بر سر راه تجارت خود به اوکراین ندانید.

این کنفرانس زمانی برگزار شد که یک روزنامه نگار ایتالیایی در اوکراین، کورادو زونینو، مجروح شد و مترجم او بوگدان بیتیک در شهر جنوبی خرسون کشته شد. زونینو، خبرنگار روزنامه La Repubblica، به روزنامه گفت که گمان می‌کند روز چهارشنبه پس از عبور از سه ایست بازرسی با سرنشین اوکراینی در منطقه‌ای که در آن هیچ درگیری فعالی وجود نداشت، مورد اصابت تک‌تیراندازان روسی قرار گرفته است.

تاجانی، وزیر امور خارجه ایتالیا در توییتی نوشت که زونینو مورد اصابت پهپاد قرار گرفته و از ناحیه کتف مجروح شده است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام