دستیار ارشد رسانه ای بوریس جانسون ، لی كاین در میان گزارش های مربوط به جنگ قدرت در خیابان 10 داونینگ استعفا داد

قابیل اعلام کرد که پس از اعتراض وزرا و مشاوران ، از جمله نامزد جانسون ، کری سیموندز ، در مورد اعتراض برنامه ریزی شده خود برای پست رئیس ستاد ، استعفا خواهد داد

دستیار ارشد رسانه ای بوریس جانسون ، لی كاین در میان گزارش های مربوط به جنگ قدرت در خیابان 10 داونینگ استعفا داد

لی کین ، مدیر ارتباطات در دفتر نخست وزیری ، روز پنجشنبه به خیابان 10 داونینگ می رسد. AP

لندن: در حالی که یکی از نزدیکترین دستیاران نخست وزیر بوریس جانسون استعفا از سمت خود را به عنوان مدیر ارتباطات اعلام کرده است ، گزارش های گسترده ای در مورد جنگ قدرت در قلب دولت انگلیس وجود دارد.

پس از اعتراض وزیران و مشاوران ، از جمله نامزد كری سیموندز ، نامزد چهارشنبه شب ، لی كاین 39 ساله اعلام كرد كه به عنوان دستیار ارشد رسانه جانسون كناره گیری خواهد كرد.

قابیل همچنین یکی از نزدیکان همکار Brexiteer و مشاور استراتژی دونینگ استریت ، دومینیک کامینگز ، یکی دیگر از اعضای تیم با نفوذ و برجسته تیم جانسون است.

در نامه استعفای قابیل آمده است: “پس از بررسی دقیق من امروز عصر از شماره 10 مدیر ارتباطات استعفا دادم و در پایان سال پست را ترک خواهم کرد.”

“من می خواهم از نخست وزیر به خاطر وفاداری و رهبری تشکر کنم. شک ندارم که تحت نخست وزیری وی کشور قول های داده شده در کارزار انتخاباتی 2019 را تحقق می بخشد و بازسازی بهتری از ویروس کرونا همه گیری ، “او گفت.

در پاسخ ، نخست وزیر انگلیس از قابیل به دلیل “خدمات خارق العاده” وی به وی چه در شماره 10 و چه قبلاً در زمان وزیر خارجه تشکر کرد

جانسون گفت: “او یک متحد و دوست واقعی بوده است و من بسیار خوشحالم که او تا سال جدید مدیر ارتباطات باقی خواهد ماند و به بازسازی عملیات کمک خواهد کرد. او بسیار از دست خواهد رفت.”

این نامه در حالی منتشر شد که طوفان در 10 داونینگ استریت پس از گزارش رسانه ها از ارتفاع سابق ، شروع به طوفان کرد بی بی سی روزنامه نگار آلگرا استراتون بعنوان چهره جدید جلسات مطبوعاتی تلویزیونی روزانه که از سال جدید برنامه ریزی شده بود ، لرزش قابل توجهی ایجاد کرد.

گزارش شده بود که قرار بود به قابیل برای تعادل در تغییر قدرت پیشنهاد ارتقا پیشنهاد داده شود ، اما این انتصاب مورد انتقاد از سراسر حزب محافظه کار و همچنین سیموندز ، مادر کودک جانسون ، ویلفرد ، متولد آوریل قرار گرفت.

از طرف دیگر ، گفته شد كه دومینیك كامینگز از دست دادن نزدیك خود قابیل به دلیل از دست دادن در صعود خشمگین است و برخی گمانه زنی ها مبنی بر اینكه وی نیز ممكن است او را از خیابان داونینگ استریت دنبال كند ، وجود داشت.

با این حال ، تاکنون به نظر می رسد که مبارزه در راهروهای قدرت تا حدودی محدود شده است ، جیمز اسلک ، سخنگوی نخست وزیر نخست وزیر انگلیس ، احتمالاً وارد نقش قابیل می شود.

قابیل قبل از شروع حرفه روزنامه نگاری در سال 2006 به مدرسه گرامر Ormskirk Grammar و در دانشگاه استافوردشایر رفت. بعداً او به عضویت تیم ارتباطات کمپین Vote Leave (عضو شدن در رای) درآمد و به عنوان مشاور ویژه جانسون در وزارت امور خارجه کار کرد.

جانسون به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد گسترده تر در بالای ساختار دولت خود ، به دنبال پر کردن پست رئیس ستاد است.

با این حال ، چند تن از اعضای پارلمان از حزب حاکم محافظه کار وی ابراز ناراحتی از نزاع در شماره 10 کرده اند ، که این در حالی است که در حال افزایش ناراحتی در نیمکت های Tory در اداره دولت همه گیر و خسارت اقتصادی ناشی از قفل فعلی در انگلیس.

چارلز واکر ، نایب رئیس کمیته با نفوذ نمایندگان مجلس در سال 1922 ، به بی بی سی مدتی است “ناراحتی در مورد عملیات شماره 10 وجود دارد.

“اعضای پارلمان احساس کرده اند که از روند تصمیم گیری کنار گذاشته شده اند و این هیچ رازی نیست. فرصت واقعی در اینجا این است که سمت رئیس ستاد توسط کسی که ارتباط خوبی با حزب محافظه کار و نمایندگی آن در مجلس مشترک ، “او گفت.

حزب کارگر مخالف گفت که این تحولات نشانه یک دولت “ناکارآمد و تقسیم شده” است.

“روزی که انگلیس اولین کشوری در اروپا بود که گزارش 50،000 نفر را صادر کرد ویروس کرونا سخنگوی حزب گفت: “مرگ و میرها و زندانیان دیگر قفل دیگری را تحمل می کنند ، دولت بوریس جانسون مانند موشهایی در گونی در حال جنگ است که چه کسی شغل خود را بدست می آورد”

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.