دولت میانمار 3113 زندانی از جمله 98 خارجی را در روز سال نو آزاد می کند.

دولت میانمار 3113 زندانی از جمله 98 خارجی را در روز سال نو آزاد می کند.

حکومت نظامی میانمار – که به طور منظم تعطیلات را با عفو زندانیان جشن می گیرد – 3113 زندانی از جمله 98 خارجی را در روز سال نو آزاد خواهد کرد. تصویر بازنمایی/AFP.

نایپیداو: ارتش میانمار 3113 زندانی از جمله 98 خارجی را به مناسبت سال نوی سنتی این کشور آزاد خواهد کرد. Thingyan یا جشن سنتی سال نو میانمار در اواسط ماه آوریل به مدت چهار تا پنج روز جشن گرفته می شود.

با این حال، بیانیه حکومت میانمار که روز دوشنبه منتشر شد، مشخص نکرده است که آیا افرادی که به دلیل مخالفت با قدرت در فوریه 2021 زندانی شده اند، آزاد خواهند شد یا خیر.

برای ناآگاهان، رهبر کودتای میانمار، مین آنگ هلائینگ، از زمانی که به قدرت رسیده است، هزاران تن از مخالفان و فعالان دموکراسی را زندانی کرده است.

بر اساس گزارشی که توسط الجزیرهژنرال آنگ لین دوه، سخنگوی ارتش، گفت که این عفو ​​”جشن سال نو میانمار برای شادی مردم و رفع نگرانی های بشردوستانه است.”

با این حال، وی افزود: کسانی که دوباره مرتکب جرم شوند باید باقیمانده مجازات خود را با مجازات اضافی بگذرانند.

این گزارش می افزاید که گروه فعال انجمن کمک به زندانیان سیاسی ادعا کرده است که حداقل 17460 نفر از مخالفان کودتا هنوز در بازداشت هستند.

این شامل آنگ سان سوچی، برنده جایزه نوبل و رهبر اپوزیسیون حکومت نظامی است، که پس از محاکمه هایی که جامعه بین المللی آن را ساختگی اعلام کرد، در حال گذراندن 33 سال زندان است.

ارتش میانمار در گذشته متهم به کشتار بی‌رویه غیرنظامیان در تلاش برای سرکوب مقاومت مسلحانه مخالف با تصرف دولت دو سال پیش بوده است.

در 1 فوریه 2021، ارتش دولت منتخب آنگ سان سوچی را سرنگون کرد و باعث اعتراضات مسالمت آمیز شد که نیروهای امنیتی با خشونت خونین سرکوب کردند.

در میانمار، ارتش به طور دوره ای برای زندانیان عفو ​​صادر می کند. با این حال، در مقایسه با 23000 زندانی که در سال 2021 مورد عفو قرار گرفتند، در بحبوحه مخالفت‌های فزاینده در کشور، اعداد کنونی یک سایه محض است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام