روسیه فصل تهاجم اوکراین را به کتاب های تاریخ اضافه می کند. دانش آموزان در امتحانات آتی در مورد آن سؤالات خود را دریافت کنند

روسیه فصل تهاجم اوکراین را به کتاب های تاریخ اضافه می کند.  دانش آموزان در امتحانات آتی در مورد آن سؤالات خود را دریافت کنند

تصویر بازنمایی رویترز

مسکو: هیئت آموزشی روسیه تصمیم گرفته است تا در امتحانات سالانه دانش‌آموزان، سؤالات مربوط به عملیات نظامی جاری این کشور در اوکراین را لحاظ کند.

سازمان دیده بان آموزش کشور، روزوبرنادزور گزارش داده است که امتحانات استاندارد تاریخ اکنون شامل سوالاتی در مورد جنگ خواهد بود.

دانش آموزان روسی برای فارغ التحصیلی باید یک آزمون ریاضی، یک آزمون زبان روسی و دو آزمون انتخابی خود را که یکی از آنها می تواند آزمون تاریخ باشد، بگذرانند. طبق گزارش ها، احتمال پذیرش دانشجو در دانشگاه بیشتر بر اساس نمرات آزمون است.

روزوبرنادزور که برنامه درسی و استانداردهای آموزشی را تنظیم می‌کند، در بیانیه‌ای به خبرگزاری تاس گفت: ارزیابی‌ها «به محض اینکه همه مدارس کتاب‌های درسی را که این موضوع را پوشش می‌دهند و پس از اتمام دوره دانش‌آموزان به دست آورند، تجدید نظر خواهند شد».

به گفته وزیر آموزش و پرورش سرگئی کراوتسوف در روز دوشنبه، تا اول سپتامبر، زمانی که سال تحصیلی جدید در روسیه آغاز می شود، مواد آموزشی اصلاح شده در دسترس قرار خواهند گرفت.

دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم که معمولاً 16 و 17 هستند، مخاطبین کتاب ها هستند.

من پاراگراف مربوط به اقدام نظامی منحصر به فرد را خواندم. وزیر اظهار داشت که دلایل اصلی عملیات SVO با استفاده از مخفف روسی عملیات در آنجا شرح داده شده است.

در ژانویه، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که کتاب های درسی جدید در سال جاری قبل از جایگزینی تدریجی محتوای سنتی تر از سال 2024 آزمایش خواهند شد.

در 24 فوریه 2022، روسیه با ذکر ضرورت دفاع از جمعیت دونباس و ناتوانی کی یف در اجرای توافقنامه های صلح 2014-2015 مینسک، کارزار نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام