رویدادهای تاریخی در 16 آوریل

در این روز، 16 آوریل: حوادث مهمی که در این تاریخ در گذشته رخ داده است

مایکل جردن، در چنین روزی در سال 2003 در سن 40 سالگی در انجمن ملی بسکتبال (NBA) به کار حرفه‌ای خود پایان داد. ویکی‌مدیا کامانز

تاریخ ما با رویدادهای قابل توجه مختلفی شکل گرفته است. این حوادث تاریخی چنان تأثیر مهمی بر جهان ما گذاشته است که امروزه نیز از آنها یاد می شود. بیایید نگاهی به گذشته بیندازیم و برخی از مهم ترین اتفاقاتی را که امروز، 16 آوریل در گذشته رخ داده است، به یاد بیاوریم.

در چنین روزی در سال 1912، هریت کویمبی، یک هوانورد آمریکایی، با تبدیل شدن به اولین زنی که با موفقیت از کانال مانش عبور کرد، تاریخ ساز شد. خواص روانگردان LSD توسط شیمیدان سوئیسی آلبرت هافمن در 16 آوریل 1943 کشف شد. گروهی متشکل از 16 کشور اروپایی سازمان همکاری اقتصادی اروپا (OEEC) را در چنین روزی در سال 1948 تأسیس کردند.

16 آوریل: رویدادهای تاریخی

1912 – پرواز تاریخی هریت کویمبی از طریق کانال انگلیسی

در چنین روزی در سال 1912، هریت کویمبی، یک هوانورد آمریکایی، با تبدیل شدن به اولین زنی که با موفقیت از کانال مانش عبور کرد، تاریخ ساز شد. با وجود شرایط آب و هوایی چالش برانگیز همراه با ابر شدید، کویمبی هواپیمای تک هواپیمای فرانسوی بلریوت خود را از دوور، انگلستان به هاردلوت، فرانسه هدایت کرد.

1943 – خواص روانگردان LSD توسط شیمیدان سوئیسی آلبرت هافمن کشف شد.

خواص روانگردان ال اس دی اولین بار توسط شیمیدان سوئیسی آلبرت هافمن در 16 آوریل 1943 کشف شد. او اولین بار در سال 1938 ال اس دی را سنتز کرد.

1948 – OEEC توسط یک گروه 16 اروپایی تأسیس شد

پس از جنگ جهانی دوم، گروهی متشکل از 16 کشور اروپایی سازمان همکاری اقتصادی اروپا (OEEC) را تأسیس کردند که بعدها به نام سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) شناخته شد. این نهاد در چنین روزی در سال 1948 با هدف احیای اقتصاد اروپا تشکیل شد.

1962 – والتر کرانکیت مجری اخبار شبکه CBS Evening News شد

والتر کرانکایت، روزنامه نگار آمریکایی، در 16 آوریل 1962 نقش گوینده اخبار شبانه سی بی اس را بر عهده گرفت و نزدیک به 20 سال در این سمت بود. او این شهرت را به دست آورده بود که به طور گسترده به عنوان “معتمدترین مرد در آمریکا” شناخته می شود.

2003 – مایکل جردن دوران حرفه ای خود را در NBA به پایان رساند

مایکل جردن، کار حرفه ای خود را در انجمن ملی بسکتبال (NBA) در سن 40 سالگی در چنین روزی در سال 2003 به پایان رساند. مایکل جردن به طور گسترده ای به عنوان بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال شناخته می شود.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام