مؤسسه خیریه ای که در میزبانی از ایستگاه های پلیس مخفی چین در کانادا مشارکت دارد، از دولت کمک مالی دریافت کرد

دشمن در خانه: سازمان خیریه ای که در میزبانی از ایستگاه های پلیس مخفی چین در کانادا مشارکت داشت، از دولت کمک مالی دریافت کرد.

ساختمانی که مظنون به استفاده به عنوان ایستگاه پلیس مخفی در محله چینی ها به منظور سرکوب مخالفان ساکن در ایالات متحده از طرف دولت چین است، در 18 آوریل 2023 در منهتن پایین ایستاده است. خبرگزاری فرانسه/تصویر نمایندگی

در چیزی که می‌تواند برای جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، «خجالت‌آور» بزرگی باشد، دولت کانادا در حال تأمین مالی یک موسسه خیریه مستقر در کبک است که در میزبانی از ایستگاه‌های پلیس مخفی چین در این کشور مشارکت دارد.

گزارشی توسط روزنامه مونترال نشان داد که سرویس à la Famille Chinoise du Grand Montréal بیش از 4.45 میلیون دلار از دولت کانادا طی سه سال گذشته دریافت کرده است.

کمیته مداخله خارجی چین معتقد است که این بودجه ممکن است به بازیگران طرفدار پکن کمک کند تا شبکه جاسوسی خود را در کانادا گسترش دهند.

مقالات مرتبط

FBI

اف بی آی دو مرد را به اتهامات مربوط به “ایستگاه پلیس مخفی چین” در نیویورک دستگیر کرد

FBI

من آزادم: فهمی روزنامه نگار الجزیره پس از 400 روز حبس در مصر وثیقه صادر کرد

Service à la Famille Chinoise du Grand Montréal (SFCGM) خود را به عنوان یک فضا و منبع برای مهاجران چینی تبلیغ می کند که در جهت رفاه جامعه کار می کنند.

سوابق مالی SFCGM نشان می‌دهد که اتاوا بین سال‌های 2020 تا 2022 بیش از 200,000 دلار بودجه عمومی را به این موسسه خیریه ارسال کرده است. این موسسه خیریه به طور خاص 178,450 دلار از دولت فدرال بین سال‌های 2020-21 دریافت کرده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که بیشتر پول نقد از وزارت مهاجرت، فرانسه و ادغام کبک منتقل شده است. در همین حال، یک پایگاه داده از کمک‌های مالی و کمک‌های دولت فدرال، پنج کمک انجام شده توسط Employment and Social Development Canada (ESDC) در سال 2018 را فهرست کرده است.

به گفته سخنگوی ESDC پست ملی، انتقال پول به SFCGM را تحت برنامه New Horizons for Seniors با هدف آموزش افراد مسن در جامعه چینی کبک برای استفاده از ارتباطات آنلاین تأیید کرد.

پیوند بین ESDC و SFCGM به گذشته بازمی گردد

بر اساس گزارشی که توسط ستاره تورنتو، SFCGM و ESDC برای مدتی با این خیریه ارتباط دارند که مستقیماً از پکن بودجه دریافت می کند.

در سال 2016، گزارش های رسانه های چینی حاکی از آن بود که دفتر امور چین در خارج از کشور، SFCGM را به عنوان یک مرکز خدمات چینی در خارج از کشور تعیین کرده است.

“خجالت برای ترودو”

کشف تکان دهنده سرمایه های عمومی که به پاسگاه پکن ریخته می شود می تواند باعث شرمساری جاستین ترودو شود که به خاطر دیدگاه لیبرال خود مشهور است. تلگراف.

وزارت مهاجرت، فرانسه و ادغام کبک از آن زمان تمام قراردادهای باقی مانده با این گروه را متوقف کرده است.

سخنگوی اکشن فری هنگ کنگ مونترال، یک گروه طرفدار دموکراسی، بنجامین فونگ، گفت: “اگر این واقعاً یک ایستگاه پلیس از چین است، آنها می توانند از بودجه برای گسترش شبکه و ارتباطات خود استفاده کنند.”

او افزود: «این یکی از راه‌های نظارت بر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی چینی است که در اینجا هستند.»

شبکه ای از ایستگاه های پلیس مخفی در کانادا

چند ماه پس از آغاز تحقیقات پلیس در مورد وجود ایستگاه‌های پلیس چین در کانادا، وزیر امنیت عمومی این کشور ادعا کرد که خطر جاسوسان چینی ممکن است پایان نیابد زیرا ایستگاه‌های پلیس بیشتری در این کشور فعال هستند.

“من مطمئن هستم که [Royal Canadian Mounted Police] مارکو مندیچینو گفت: اقدامات مشخصی برای ایجاد اختلال در هر گونه مداخله خارجی در رابطه با آن مراکز به اصطلاح پلیس انجام داده‌اند و اگر ایستگاه‌های پلیس جدید و غیره ظاهر شوند، آنها به اقدامات قاطع در آینده ادامه خواهند داد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را دنبال در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام.