پیامد اقتصادی COVID-19 در آسیای جنوبی بیش از چالش های مراقبت های بهداشتی است: گزارش اتاق فکر ایالات متحده

این گزارش با عنوان “نه ماه COVID-19: تأثیر بر جنوب آسیا” توسط اتاق فکر موسسه هادسون در روز جمعه منتشر شد

پیامد اقتصادی COVID-19 در آسیای جنوبی بیش از چالش های مراقبت های بهداشتی است: گزارش اتاق فکر ایالات متحده

تصویر پرونده یک کارگر بهداشتی که یک نمونه سواب بینی را در یک مرکز آزمایش COVID-19 در حیدرآباد گرفته است. AP

واشنگتن: عواقب اقتصادی کووید -19 بر اساس گزارشی که توسط یک اندیشکده برتر آمریکایی گردآوری شده ، همه گیری در جنوب آسیا حتی بیشتر از چالش های بهداشتی در منطقه است.

با عنوان “نه ماه از کووید -19 : تأثیر بر جنوب آسیا “، گزارش منتشر شده توسط اندیشکده موسسه هادسون در روز جمعه ، نویسنده مشترک حسین حقانی ، سفیر پیشین پاکستان در ایالات متحده و آپارنا پنده است و به روزرسانی گزارش 30 صفحه ای آنها” بحران از کلکته تا کابل: کووید -19 “تأثیر بر جنوب آسیا” در ماه مه 2020 منتشر شد.

“عواقب اقتصادی کووید -19 در جنوب آسیا ثابت شده است که حتی بیشتر از چالش های مراقبت های بهداشتی در منطقه است. حقانی گفت: کشورهای مختلف آسیای جنوبی از طرق مختلف با بیماری همه گیر مقابله کرده اند ، اما به نظر می رسد هزینه های اقتصادی در کل بیش از پیامدهای مراقبت های بهداشتی است.

وی گفت: همه این کشورها از زیرساخت های بهداشتی ضعیفی برخوردار هستند و تعداد زیادی از مردم زیر خط فقر زندگی می کنند و در هنگام مقابله با بحران های بهداشتی پایه و اساس جنگ های سخت را ایجاد می کنند.

حقانی گفت: “به منظور اطمینان از بازگشت سالم به زندگی عادی و از سرگیری فعالیت اقتصادی ، دولت های آسیای جنوبی از تمرکز بیشتر بر توسعه سرمایه انسانی بهره مند می شوند.

پست های جدید  نخست وزیر مودی و یون سوک یول رئیس جمهور کره جنوبی بر تقویت همکاری در اجلاس سران G7 توافق کردند

این گزارش خاطر نشان می کند که پس از ادعای پاکستان در راستای محدود کردن گسترش این کشور ، معجزه شده است کووید -19 در این موارد ، این کشور بار دیگر با افزایش عفونت روبرو شده است.

در این گزارش آمده است: “علاوه بر این ، در 9 ماه گذشته شاهد محدودیت بیشتر مخالفت های رسانه ای و سیاسی ، اقتصادی در بحران و افزایش نقش ارتش بوده ایم.”

بر اساس این گزارش ، در سریلانکا نیز همه گیرها بحران بدهی را بدتر کرده و قدرت برادران راجاپاکا را بر سیاست و جامعه سخت تر کرده است.

بر اساس این گزارش ، با افزایش موارد ، بنگلادش دومین اقتصاد آسیب دیده است و همه گیر نابرابری در درآمد را بدتر کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، این گزارش افزود ، به افغانستان روی می آوریم ، در حالی که بحران مراقبت های بهداشتی نتیجه خود را می دهد ، افغان ها همچنین از ادامه حملات خشونت آمیز طالبان و دولت اسلامی رنج می برند.

وقتی صحبت از هند ، بزرگترین کشور در منطقه می شود ، این گزارش خاطر نشان می کند که در حالی که روابط هند و آمریکا “در یک مسیر صعودی باقی مانده است” با اقتصادی که به شدت کند شده است و اختلاف نظر در داخل کشور را تحت فشار قرار می دهد ، ” مدارک دموکراتیک هند با چالشهایی روبرو است. “

این گزارش به ادامه “تلاش های چین برای تعمیق روابط استراتژیک و اقتصادی خود با کشورهای منطقه” اشاره می کند و هشدار می دهد که “رقابت جهانی همتایان آمریکا و چین نیز در آسیای جنوبی برگزار می شود ، با پاکستان و سریلانکا به چین نزدیکتر می شوند.” و سایر کشورها از گزینه های خود محافظت می کنند. “

پست های جدید  اتوبار بلوار تعاون, باربری بلوار تعاون

براساس دانشگاه جان هاپکینز ، بیش از 1 میلیون و 349 هزار و 700 نفر جان خود را از دست داده اند و بیش از 56 میلیون و 270 هزار نفر مورد تایید شده در سراسر جهان وجود دارد.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.