23 نفر پس از دستکاری مقامات رای گیری دستگیر شدند، واحدهای رای گیری آسیب دیدند

کمیسیون انتخابات گفت که در بحبوحه رای گیری در کارناتاکا، روستاییان ماسابینالا در ناحیه ویجایاپورا یک وسیله نقلیه رای گیری حامل ماشین های الکترونیکی رای گیری (EVM) را متوقف کردند، یک افسر را مورد حمله قرار دادند و به واحدهای کنترل و رای آسیب رساندند که به دنبال آن 23 نفر دستگیر شدند.

EC در بیانیه ای اعلام کرد که روستاییان یک خودروی افسر بخش را که حامل EVM های رزرو شده برای انتخابات مجلس بود متوقف کردند و به دو واحد کنترل و رای هر کدام و سه VVPAT (مسیر حسابرسی کاغذی قابل تایید رأی دهندگان) آسیب رساندند.

«افسر بخش تحت کنترل قرار گرفت. 23 نفر دستگیر شدند»، کمیسیون EC گفت، و افزود، مقامات ارشد منطقه با عجله به روستایی که در بخش مجمع باسوانا باگوادی قرار دارد، شتافتند.

کارناتاکا

انتخابات کارناتاکا 2023 | کارناتاکا دارای بالاترین میانگین دارایی به ازای هر وزیر است، آندرا و ماهاراشترا در عقب هستند

کارناتاکا

انتخابات کارناتاکا: پیش از روز رای گیری، نهاد مدنی به دو رستوران بنگالورو اجازه نداد صبحانه رایگان به رای دهندگان ارائه دهند.

به گفته منابع پلیس، “اقدام” روستاییان پس از “شایعات” مبنی بر “تغییر” EVMs و VVPAT توسط مقامات صورت گرفت.

در همین حال، در حوزه انتخابیه پادمانابانگر اینجا، عده ای از جوانان چماق دار به رقبای سیاسی خود در یک صندوق رای در باغ پاپایا حمله کردند. این منابع گفتند که آنها دست به جنجال زدند که در آن چند زن که در صف رای دادن ایستاده بودند دچار جراحت شدند.

در حادثه دیگری در Sanjeevarayanakote در منطقه Ballari، برخی از کارگران کنگره و BJP با هم برخورد کردند.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام