آیا می توان با سرور مجازی VPS بیت کوین استخراج کرد؟

اینها ایام پس از عصر سعود شگفت انگیز بیت کوین از 6000$ تا مرز 50000$ و کمتر آن به مرز 11000$ شاهد آن هستیم که هر روز تعداد بیشتری کلیدی کلمه ارز دیجیتال و ماینینگ آشنا شده و در تلاشی قابل فهم و شعور به دنبال کسب درآمد از همین راه میباشند ، پس از اوج گرفتن بها های ارز های دیجیتال به رهبری بیت کوین احتمال دارد شما هم به فکر استخراج ارزهای دیجیتالی افتاده اید و به دنبال استراتژی هایی مطلوب هستید در همین مطلب در وبلاگ رسانگار حقایقی را به جهت شما در خصوص واقعیت ها ، لاف ها و ابهامات زمینه استخراج ارز دیجیتال واضح خواهیم کرد تا بتوانید پول و سرمایه خود را مهم دوراندیشی در مسیر صحیح سرمایه گذاری کنید.

 چرا بایستی ارز دیجیتال را ماین کنم؟

 اساسی توجه به گستردگی و محبوبیت روزافزون ارز های دیجیتال و همچنین بها بالای این ارزها نسبت به بقیه ارزها، زمینه ارز های دیجیتال و بصورت برجسته استخراج آنها در ظواهر یک گزینه بسیار عالی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است.

 البته باید در همین خصوص دیتاها کافی داشته باشید. چطور ارز دیجیتال، مثل بیت کوین را ماین و استخراج کنم؟

 در ارزهای دیجیتال درآمد شما از نگهداری و پردازش درخواست ها و معادلات ریاضی لاکچین می باشد ، پس از چرخه پردازشی در بلاکچین به شما کارمزدی بابت پردازش تعلق می گیرد و هر چه مشقت بار افزار های توانمند تری داشته باشید، روند پردازش پر سرعت تر انجام می شود و در نهایت درآمد بیشتری به دست آوردن می کنید.

اگر در این فکر هستید که با خرید VPS می توانید از راه استخراج بیت کوین کسب درآمد کنید، شاید نیاز باشد که کمی بیشتر روی این مسئله فکر کنید.

یکسری سال پیش پردازش پدر ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین اهمیت CPU امکان پذیر بود ، اما همین روز ها استعمال از CPU به تنهایی برای ماین نمودن وقت تلف کردن است و به جهت سرعت بخشیدن به همین عمل مستضعف کارت گرافیک یا GPU هستید تا الگوریتم های پیچیده را اساسی استعمال از دستورالعملهای اختصاصی پردازشی سرعت بالا تر حل کنند. 

برای استخراج ارزهایی نظیر بیت کوین(BitCoin) دیگر حتی GPU نیز اقتدار به اندازه نداشته و چیپ های منحصر به فرد استخراج به اسم ASIC مورد به کار گیری قرار میگیرد که در مشقت بار افزارهایی به اسم Miner از برندهایی مانند Antminer تعداد متعددی از آنها تجمیع شده و قابل به کارگیری می باشند ، البته همین ماینر ها به ادله مسائل رسمی و ….. در کشور‌ایران  معدود هستند و همانطور که بالاتر گفته شده فارغ از همین چیپ فعالیت به جهت شما حتی در صورتی که چندین قریه کارت گرافیک فوق العاده قادر و گرانقیمت داشته باشید، غیر ممکن خواهد بود اما برای استخراج ارز هایی مثل اتریوم (Ethereum) می توانید از کارت گرافیک استفاده کنید و به این دلیل در این مقاله اتریوم به جهت مقایسه و تحلیل سودآوری تحلیل خواهد شد که قابل تبدیل به ارز هایی مثل بیت کوین می باشد. 

استخراج اشتراکی و هرمی بیت کوین صرفا اساسی یک کامپیوتر تعدادی زمانی می باشد شاهد پستهای کانال های اجتماعی و سایت های  متعددی بودیم که اهمیت ادعای مبادرت به ماین و استخراج ابری، ۲ برابر کردن پول شما کاسه ۱۲ ساعت، ارائه بدون‌پول ارز دیجیتال و بیت کوین و نسبتاً هر کاری که فکرش را بکنید همت در جلب اعتنا شما و گاها دزدیدن دیتاها و یا سرمایه و حتی قدرت پردازشی رایانه شما و در بدترین موقعیت کثیف نمودن آن به بدافزار کرده اند بخش اعظم این سایت ها به نوعی کلاهبرداری هرمی هستند و تا زمانی که بتوانند از پول شما به افراد اولین بدهند به کار خویش ادامه خواهند داد، ولی هیچ تضمینی برای پرداخت پول شما ندارند و بعد از مدتی وب سایت خود را به بهانه های متعدد عده آوری می کنند. 

استخراج بیت کوین اساسی سرور مجازی (VPS) این که به شما گفته باشند یم که کلیدی به کارگیری از سرور مجازی به استخراج بیت کوین بپردازید به رخ منطقی عملی نمی باشد البته بعضی افرادی اهمیت کرک سرور های قدرتمند از همین فرصت استعمال می کنند. 

در نخست باید مشخص و معلوم سازیم که به استدلال عدم به کارگیری از پردازنده های ASIC ماین و استخراج ارزهای دیجیتال حساس VPS  بیهوده است. 

همینطور به عامل اینکه کارشناسان در شرکت ارائه کننده سرور مجازی بعد از آن از مدت کوتاهی متوجه لود بالای سرور خواهند شد که کلیدی باز‌نگری لاگ ها و گزارش کارایی و مصرف منابع سرور شما را به عامل به کار گیری زیاد از منابع مسدود خواهند کرد. 

مطمئن باشید شما بعد از خرید سرور مجازی اگر مدت زیادی را مشغول استخراج ارزهای دیجیتال باشید به دلیل بالا رفتن مصرف سرور مجازی و فشار وارد کردن به کل سرور اختصاصی توسط ارائه بدهنده مسدود خواهد شد.

حیاتی دقت به توضیحات فوق استخراج هر دسته رمز ارز اهمیت سرور مجازی خیر تنها اقتصادی نبوده (حتی اگر شخص یا این که وب سایتی به شما توصیه کرده باشد ) بلکه سبب صرف هزینه بیشتر برای خرید سرور مجازی هم خواهد شد ، کلیدی اعتنا به توضیحات فوق به تحلیل طرز های خوبتر برای استخراج بیت کوین و دیگر ارزها بپردازم؛ ابتدا استراتژی های موجود در کشور ایران را به شما معرفی خواهیم کرد و بعد از آن به بررسی آن در سرور های همتا خارج می پردازیم. 

خدمت کولوکیشن ماینینگ (Mining Co Location)

 در خدمت کولوکیشن ماینینگ، شما سرور خود را که بر بر روی آن پردازنده گرافیکی داراست را به ما تحویل می بدهید و ما آن را در دیتاسنتر های ایران میزبانی می نماییم و به رخ ۲۴ ساعته پشتیبانی و مانیتور خواهد شد و هیچ نیازی به درگیر کردن فضای منزل خود نخواهید داشت. 

مزایای ماینینگ کولوکیشن: 

  • نداشتن دغدغه هایی مانند : هزینه برق، هزینه سرمایشی و آلودگی صوتی

  • متصل بودن به internet به شکل ۲۴ ساعته و مداوم

  • پشتیبانی و مانیتورینگ ۲۴ ساعته و حل برطرف کردن سرور در پر سرعت ترین زمان

  • رئیس تمام سرور از سمت کشور‌ایران سرور و عدم نیاز به داشتن دانش فنی

  • پهنای باند ۱ ترابایت مخصوص به صورت ماهانه داشتن IP Valid

  • امنیت فیزیکی سرور و….

این خدمت می تواند تمامی مزایای داشتن ریگ را نظیر داشتن سخت افزار های مورد نیاز خود ارائه نماید و همینطور مشکلاتی که این فعالیت برای شما تولید می کند مثل نیاز به نگهداری از سیستم در باطن منزل خود، مانیتورینگ و هزینه های برق و… را به طور کامل مرتفع خواهد کرد و شما اهمیت سرورتان در جمهوری اسلامی ایران ماین و استخراج خواهید کرد. 

آیا استخراج و ماینینگ اهمیت کارت گرافیک سرور سودآور خواهد بود؟ 

برای مثال در بهترین موقعیت از سرور GPU-4X-1070 ماهیانه ۳ تومان درآمد خواهید داشت و 19 میلیون تومان هم هزینه سرور را پرداخت میکنید، لذا هر ماه 16 میلیون تومان زیان خواهید کرد. حیاتی توجه به توضیحات فوق شاید متوجه شده اید که استخراج از سرور سرور منحصر به فرد حیاتی GPU توجیه اقتصادی ندارد به این ترتیب دو استراتژی برای کسب درآمد از این شیوه دارید، یا می بایست از طرز تارنما های صرافی آنلاین مهم خرید و فروش ارزهای دیجیتال سرمایه خود را ارتقاء دهید و یا اساسی استفاده از خرید تجهیزات سخت افزاری و ساخت یا این که چندین ریگ به دست آوردن درآمد نمایید که در حال حاضر از وضعیت سوددهی آن بی خبریم، ولی مطابق موقعیت فوق حالت به جهت خرید کردن سرور به جهت دستیابی به سود منطقی نیست.