از رأی دادن به میکی موس گرفته تا “مافیای” دموکرات که آنها را می دزدد ، می گویند هر چیزی استراتژی قانونی ترامپ است

به نظر می رسد هدف اصلی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور در حال خروج آمریکا ، صرفاً بیرون راندن هرچه بیشتر ادعاها ، مهم نیست چه عجیب و غریب و بی اساس باشد ، در تلاش برای ایجاد تردید عمومی در مورد پیروزی جو بایدن

واشنگتن: رئیس جمهور دونالد ترامپ ، که گفت چنانچه پیروزی در کاخ سفید وی بدست آید که آمریکایی ها از آن خسته شوند ، این روزها تفکر متفاوتی دارد. او ظاهراً از دست دادن خسته نشده است.

کاری که او و متحدانش در تلاش های ناامیدانه خود برای لغو انتخاباتی که ترامپ در آن پیروز نشد ، ادامه می دهند.

طبق گفته های مارک الیاس ، وکیل انتخابات دموکرات ها ، سابقه رئیس جمهور در پرونده های قضایی ادعای تقلب در انتخابات یا سایر بی نظمی ها در حال حاضر به دو پیروزی و 32 باخت رسیده است. الیاس بعد از ظهر جمعه پس از رد تلاش دادگاه جمهوری خواهان درخواست انتخابات جدید ، نمره خود را به روز کرد. نوادا به دنبال جو بایدن رفت.

روز پنجشنبه ، رئیس جمهور در توییتر ادعا کرده بود که “راهی کاملاً روشن و زنده برای پیروزی دارد” و “قطعات برای جلب مجدد خود بسیار زیبا در جای خود قرار می گیرند”.

هیچ کس که به شواهد توجه کرده است این را باور ندارد.

وزیر امور خارجه جورجیا ، براد رافنسپرگر ، جمهوری خواه ، جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: “من در طول زندگی خود به عنوان یک مهندس کار می کنم و با این شعار زندگی می کنم که اعداد دروغ نمی گویند.” وی ضمن تأیید پیروزی بایدن در این ایالت پس از بازشماری دست ، این موضوع را تکرار کرد.

این فقط آخرین عقب نشینی برای ترامپ بود ، که تلاش او برای تغییر دادن پیروزی بایدن به دیوارهای آجری ریاضیات رای و قانون انتخابات ادامه می یابد.

“به نظر می رسد استراتژی حقوقی ترامپ محصول همان عقیده ای است که هیدروکسی کلروکین را به ما داد کووید -19 درمان “، گفت: بن گینزبرگ ، وکیل جمهوری خواه انتخابات ، که نماینده جورج دبلیو بوش در بازشماری انتخابات 2000 فلوریدا بود.

فراتر از این اعداد و ارقام سخت ، دامنه تخریب حقوقی رئیس جمهور و حقارت های روزمره ای است که بر سر وکلای وی جمع شده است – یا به عبارت دقیق تر ، که آنها خودشان ملاقات کرده اند. جمعه ، وب سایت محافظه کار خط قدرت گزارش داد که وکلای رئیس جمهور اسنادی را به ادعای کلاهبرداری در میشیگان – با استناد به شهرستانهای مینه سوتا – ثبت کردند.

مبارزات انتخاباتی ترامپ مرتباً مورد پسند قرار می گیرد. چالش ها توسط قضات خشمگین کنار گذاشته می شوند. تیم های حقوقی دست به ترک دسته جمعی زده اند. ادعاهای مناسب تر برای خبرهای تصادفی توییتر پس از دادگاه در خارج از دادگاه خندیده شده است.

یک قاضی میشیگان ، سینتیا استیفنس ، از دادگاه ادعاها ، کل استدلال مبارزات انتخاباتی ترامپ را از این طریق مسخره کرد: “من شخص دیگری را شنیدم که چیزی را می گفت” ، افزود: “به من بگو چطور حرف شنوی نیست.”

روز سه شنبه در دادگاه پنسیلوانیا ، وودی اصلی رئیس جمهور ، رودی جولیانی ، اولین حضور خود را به عنوان وكیل نزد قاضی فدرال پس از نزدیك به سه دهه انجام داد. وقت خاموش نشان داد.

جولیانی خواستار این شد که قاضی نزدیک به 7 میلیون رأی در ایالت را به دلیل آنچه “کلاهبرداری گسترده رای دهندگان در سراسر کشور” می نامید ، باطل کند. جولیانی تحت فشار برای اثبات شواهد ، کاملاً چشمگیر عمل کرد: “این پرونده تقلب نیست”.

جولیانی تا حدودی تیم حقوقی ترامپ را به دست گرفت زیرا تقریباً هر وکیل دیگری در این پرونده ترک کرده بود یا توسط موکل نادیده گرفته شده بود. این آخرین مدرک اثبات این امر بود که جولیانی مایل است هر چیزی را به نیابت از مشتری خود انجام دهد و تقریباً هرچه بگوید ، گرچه ارزان نیست. چندین نفر در این باره توضیح دادند که او روزانه 20 هزار دلار از مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور می خواهد. (جولیانی گفت هرکسی که بگوید روزانه 20 هزار دلار درخواست کرده است “یک دروغگو ، یک دروغگو کامل” است.)

در هر صورت ، این پرونده های قضایی جولیانی را به عنوان بازیگر اصلی برخی از قسمت های مضحک تر سال های ترامپ نگه داشته است.

در یک کنفرانس خبری روز پنجشنبه در مقر کمیته ملی جمهوری خواهان ، جولیانی یک شیلنگ آتش نشانی از تئوری های توطئه ، ادعاهای دروغین و اتهامات بی اساس کلاهبرداری را به آتش کشید. همانطور که صحبت می کرد ، مایعی تیره (رنگ ظاهراً مو) از روی صورتش جاری می شد – منظره ای عجیب مسحورکننده که شکل کمرنگی را که در منظره ساده ذوب می شد ، منتقل می کرد.

روز سه شنبه در یک دادگاه فدرال در ویلیاماسپورت ، پنسیلوانیا ، جولیانی اظهار داشت که رئیس جمهور 20 رای انتخابی پنسیلوانیا را به دست آورده است ، با این تفاوت که آنها توسط “مافیای” رهبران دموکرات در سراسر ایالت به سرقت رفته است. وی افزود: “آرا ممکن است از میکی موس باشد.”

مارک آرونچیک ، وکیل باسابقه فیلادلفیا که وکالت چهار شهرستان پنسیلوانیا را در برابر چالش مبارزات انتخاباتی ترامپ برعهده دارد ، گفت: “باید بگویم ، عجیب بوده است.”

“ما یک سیستم حقوقی قوی داریم که در آن آموزش دیده ایم تا بر مدارک و شواهد تمرکز کنیم. و سپس شما وارد یک دادگاه می شوید و ناگهان رودی جولیانی در حال صحبت کردن مانند این است که در مسیر محوطه سازی چهار فصل است. ” (Four Season محل برگزاری یک کنفرانس خبری جولیانی در 7 نوامبر در فیلادلفیا ، بین یک جسد جنازه و یک فروشگاه کتاب بزرگسالان بود ، جایی که شهردار سابق اعلام کرد ترامپ تسلیم نمی شود.)

مانند آرونچیک ، مجموعه ای از دو حزب وكلا ، قضات و علمای قانون اساسی با تلفیقی از وحشت و برخی سرگرمی ها این نمایش را مشاهده كرده اند.

جاستین لویت ، استاد حقوق در دانشکده حقوق لویولا در لس آنجلس ، گفت: “تماشای سطح بی کفایتی کف دست و صورت ماشین دلقک برای شرکت کنندگان شرم آور است.” وی در ادامه تیم حقوقی ترامپ را به عنوان “Keystone Kops” توصیف کرد که استدلال های آنها “احمقانه چماق” بود.

لحن او بیشتر در غم بود تا در خشم.

لویت گفت: “من دانشجوی حقوق داشتم كه در قانون اساسی درجه D را داده ام كه ​​در دادگاه كار بهتری نسبت به رودی جولیانی انجام می دهد.” “این خیلی خنده دار خواهد بود اگر خیلی جدی نباشد.”

حتی در این صورت ، این شاید کمی خنده دار باشد. گینزبرگ رفتار ترامپ را به یک نامزد شخص ثالث تشبیه کرد که تئوری های توطئه او احتمال پیروزی در دادگاه صفر است. گینزبرگ گفت: “اینکه دونالد ترامپ در نهایت به عنوان جیل استین چرخه 2020 تست می شود ،” با رودی جولیانی به عنوان شاگردش ، فکر می کنم کاملاً سرگرم کننده باشد. “

گالری منتقدین فقط به محققان حقوقی یا مخالفان رئیس جمهور محدود نشده است. میک مولوانی ، یکی از سه رئیس ستاد سابق کاخ سفید ترامپ ، در یک گفت تجارت فاکس مصاحبه که او “کمی نگران استفاده از رودی جولیانی” در پرونده انتخابات بود. وی خاطرنشان کرد که این یک پروسه قانونی است و نه سرگرمی.

مولوانی اظهار داشت: “به من اعتقاد دارد که این مهمترین دادخواست در تاریخ کشور است و آنها از مشهورترین وکلای انتخاباتی استفاده نمی کنند.” “این یک برنامه تلویزیونی نیست.”

از برخی جهات ، حداقل در جهان بینی مشتری وجود دارد. همانطور که اغلب گفته شده است ، ترامپ با تمام زندگی خود – قطعاً دوره ریاست جمهوری خود – به عنوان یک واقعیت آشفته و آشکار رفتار کرده است و این دوره پس از انتخابات تفاوتی نداشته است.

به نظر می رسد که وی هیچ نگرانی از رهبران رسمی قانونی ، مدنی و سیاسی که از رفتار وی ابراز ناراحتی کرده اند ، ندارد. بنجامین گفن ، یک وکیل کارمند در مرکز حقوق عمومی منافع عمومی ، که همچنین در ادامه پرونده پنسیلوانیا علیه کارزار انتخاباتی ترامپ نیز درگیر است ، گفت: “این مسئله نگران کننده است که نه تنها رئیس جمهور بلکه بسیاری دیگر از مقامات منتخب که با دموکراسی برخورد می کنند ،”.

لویت گفت ، همانطور که ترامپ هرگونه استراتژی کلان دارد ، به نظر می رسد کمتر از روابط عمومی برای انجام دعاوی درگیر است. به نظر می رسد هدف اصلی رئیس جمهور این است که به سادگی هرچه بیشتر ادعا کند ، چه عجیب و غریب یا بی اساس ، در تلاش برای ایجاد شک و تردید عمومی در مورد پیروزی بایدن.

حتی اگر این امر نتواند قضات را متقاعد کند یا برخی از ادغام بعید مقام های جمهوری خواه ، مجالس قانونگذاری و انتخاب کنندگان را متقاعد کند که اقدامات خارق العاده ای را از جانب رئیس جمهور انجام دهند ، حداقل روایتی مبنی بر محرومیت از پیروزی درست ترامپ را به دنبال خواهد داشت.

سیدنی پاول ، یکی از وکلای ترامپ ، تا آنجا پیش رفت که در این هفته ادعا کرد رئیس جمهور در انتخابات “نه تنها با صدها هزار رأی ، بلکه با میلیون ها رأی” در انتخابات پیروز شده است. با این حال ، وی افزود ، رأی هایی که بازیگران برای ترامپ با یک برنامه نرم افزاری “که به صراحت برای آن منظور طراحی شده است” ، به شیطانی به بایدن منتقل شده بودند.

پاول همچنین گفت که CIA قبلاً شکایات مربوط به این نرم افزار را نادیده گرفته بود. وی از رئیس جمهور خواست تا جینا هاسپل ، رئیس CIA را برکنار کند.

همانطور که چهار سال گذشته نشان داده است ، سبک گفتن و گفتن هر چیزی توسط ترامپ ، مانند پاول ، مورد تقلید قرار گرفته است و می تواند در برخی زمینه های سیاسی و رسانه ای به طرز وحشیانه ای موثر باشد. اما در مکان های دقیق تر و قاعده مند مانند دادگاه محدودیت هایی دارد.

قاضی متیو د بران از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در منطقه میانی پنسیلوانیا روز سه شنبه در ویلیاماسپورت خطاب به جولیانی گفت: “شما ادعا می کنید که از حق رأی دادن به دو شاکی منفرد محروم شده اید.” “اما در پایین ، شما از این دادگاه می خواهید که بیش از 6.8 میلیون رأی را باطل کند ، در نتیجه از حق رای دادن در رأی دهندگان در کشورهای مشترک المنافع رد شود. آیا می توانید به من بگویید که چگونه ممکن است این نتیجه توجیه شود؟ “

جولیانی بلافاصله پاسخی نداد. به نظر می رسید قاضی صبر خود را از دست می دهد.

Richard Sandomir c.2020 شرکت نیویورک تایمز

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.