افشاگری های آمریکا نشان می دهد تایوان در برابر حمله هوایی چین بسیار آسیب پذیر است

افشاگری های آمریکا نشان می دهد تایوان در برابر حمله هوایی چین بسیار آسیب پذیر است

تصویر نماینده- رویترز

واشنگتنبر اساس ارزیابی های افشا شده پنتاگون که حاوی جزئیات نگران کننده ای در مورد توانایی جزیره خودگردان برای جلوگیری از جنگ است، چین احتمالاً در هر حمله ای به تایوان خیلی سریع برتری هوایی به دست خواهد آورد.

رهبران نظامی تایوان تردید دارند که پدافند هوایی آنها بتواند “پرتاب موشک ها را به دقت تشخیص دهد”، در حالی که بر اساس اسناد طبقه بندی شده ای که گفته می شود توسط یک گارد ملی ایالات متحده در بدترین نقض امنیتی ایالات متحده در یک سال گذشته فاش شده است، تنها نیمی از هواپیماهای آنها قادر به درگیری موثر با دشمن هستند. دهه

چین تایوان دموکراتیک و خودمختار را بخشی از قلمرو خود می‌داند که روزی در صورت لزوم با زور بازپس گرفته می‌شود. این جزیره در ترس دائمی از تهاجم چین به سر می برد و پکن در سال های اخیر لفاظی و فعالیت نظامی خود را در اطراف آن افزایش داده است.

گزارش‌های اطلاعاتی می‌گویند که تایوان نگران است تا یک هفته طول بکشد تا هواپیماهایش را به پناهگاه‌ها منتقل کند و آنها را در برابر حملات موشکی چین آسیب‌پذیر کند.

واشنگتن پست گزارش داد، علاوه بر این، استفاده چین از کشتی‌های غیرنظامی، از جمله کشتی‌های مسافربری، برای اهداف نظامی، توانایی جامعه اطلاعاتی ایالات متحده را برای پیش‌بینی زمان تهاجم در انتظار مختل کرده است.

پست نوشت، پنتاگون از رزمایش‌های موشکی تایوان به‌عنوان برنامه‌نویسی بسیار شدید انتقاد کرد که می‌تواند نیروهای مسلح و رهبری آن‌ها را برای یک “رویداد واقعی” آماده کند.

رئیس‌جمهور شی جین‌پینگ بازسازی عظیمی در ارتش چین برای گسترش و مدرن‌سازی آن انجام داده است. ارتش آزادیبخش خلق 14 برابر نیروهای مسلح خود تایوان تخمین زده می شود.

وزارت دفاع تایوان به پست گفت که واکنش این کشور به نمایش‌های قدرت اخیر چین در مجاورت نشان می‌دهد که ارتش این کشور «کاملاً توانا، مصمم و مطمئن است» که می‌تواند از جزیره دفاع کند.

هفته گذشته، تایوان مانورهای واکنش اضطراری در مقیاس بزرگ را برگزار کرد که مجموعه وسیعی از سناریوها، از جمله حملات موشکی و سلاح‌های شیمیایی را اجرا کرد.

این رزمایش تنها چند روز پس از برگزاری آخرین مانور نظامی چین در اطراف جزیره، تنها در 100 مایلی (160 کیلومتری) سواحل سرزمین اصلی چین انجام شد.

جت ها و کشتی های جنگی چینی حتی پس از پایان رزمایش های عظیم به دور تایوان ادامه دادند.

وزارت دفاع تایوان 7 کشتی نیروی دریایی چین و 26 هواپیما را بین چهارشنبه تا پنجشنبه صبح شناسایی کرد.

طبق این گزارش، 14 هواپیما از خط میانه غیر رسمی که جزیره را از سرزمین اصلی چین جدا می کند، عبور کرده اند.

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه در سفر به پکن هشدار داد که “تشدید تنش نظامی در تنگه تایوان… یک سناریوی وحشتناک برای کل جهان خواهد بود.”

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام