الیزابت هلمز، مدیر عامل Theranos شرمنده، با درخواست تجدیدنظر دیگری، رفتن به زندان را به تعویق انداخت

الیزابت هلمز، مدیر عامل Theranos شرمنده، با درخواست تجدیدنظر دیگری، رفتن به زندان را به تعویق انداخت

بایگانی – الیزابت هلمز، مدیرعامل سابق Theranos دادگاه فدرال در سن خوزه، کالیفرنیا، 17 مارس 2023 را ترک کرد. AP

الیزابت هولمز، مدیر عامل Theranos شرمنده، با اجرای همان مانور قانونی که به همدست او در یک جعلی آزمایش خون اجازه داد تا یک ماه دیگر آزاد بماند، از شروع محکومیت بیش از 11 سال زندان خود در روز پنجشنبه اجتناب کرده است.

وکلای هولمز روز چهارشنبه به ادوارد داویلا قاضی منطقه ای ایالات متحده اطلاع دادند که او طبق برنامه به زندان گزارش نمی دهد زیرا او درخواست تجدید نظر در مورد تصمیمی که او در اوایل ماه جاری صادر کرده بود و دستور داده بود که او در 27 آوریل شروع به مجازات کند.

درخواست تجدیدنظر به طور خودکار مجازات زندان را به تاخیر می اندازد

الیزابت هولمز، بنیانگذار ترانوس، در تلاش برای بیرون ماندن از زندان شکست خورد

پرونده ترانوس: الیزابت هلمز در این ماه دوران 11 ساله زندان خود را آغاز می کند

درخواست تجدیدنظر که اواخر روز سه شنبه در دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم ثبت شد، به طور خودکار تاریخ گزارش او را به تعویق می اندازد زیرا از زمانی که هیئت منصفه او را به چهار فقره کلاهبرداری و توطئه در ژانویه محکوم کرد، پس از یک محاکمه چهار ماهه حول محور سقوط او، او با قرار وثیقه آزاد شده است. از یک ستاره در حال ظهور دره سیلیکون تا یک هنرمند کلاهبردار ادعا شده که به دنبال شهرت و ثروت است و در عین حال سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهد و سلامت بیمارانی را که به آزمایش‌های خون ناقص ترانوس تکیه می‌کنند به خطر می‌اندازد.

تاکتیکی که هولمز به کار گرفت، منعکس کننده حرکتی بود که ماه گذشته توسط معشوق و زیردستان سابق او، رامش “سانی” بالوانی، برای اجتناب از تاریخ گزارش زندان در 16 مارس انجام شد.

پس از اینکه مدار نهم درخواست تجدید نظر او را سه هفته بعد رد کرد، داویلا تاریخ گزارش جدیدی را 20 آوریل تعیین کرد.

بالوانی، 57 ساله، پس از محکوم شدن به 12 فقره کلاهبرداری و توطئه، اکنون در یک زندان فدرال واقع در سن پدرو، کالیفرنیا، حدود 13 سال زندان را می گذراند.

اگرچه هولمز و بالوانی محاکمه‌های جداگانه‌ای داشتند، اما اساساً متهم به جنایات یکسانی بودند که بر اساس حیله‌گری از سیستم آزمایش خون ترانوس به عنوان یک پیشرفت انقلابی در مراقبت‌های بهداشتی تبلیغ می‌کردند. این ادعاها به این شرکت کمک کرد تا تبدیل به یک حس خوب در دره سیلیکون شود که نزدیک به 1 میلیارد دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرد.

هولمز 38 ساله آخرین بار حدود یک ماه پیش، اندکی پس از به دنیا آوردن دومین فرزندش در دادگاه حاضر شد تا داویلا را متقاعد کند تا زمانی که محکومیت خود را درخواست می کند آزاد بماند. داویلا که هولمز را به دلیل خیانت به تاریخچه نوآوری سیلیکون ولی در ماه نوامبر محکوم کرد، متعاقباً این درخواست را رد کرد.

داویلا توصیه کرده بود که هولمز در یک اردوگاه زندانی با امنیت پایین در برایان، تگزاس زندانی شود، اما به طور عمومی فاش نشده است که آیا او در آنجا برای گذراندن دوران محکومیت خود تعیین شده است یا خیر.

با ورودی های AP

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام