امتناع دونالد ترامپ از پذیرفتن جلوگیری از جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، از دریافت گزارش اطلاعات سطح بالا

دشمنان آمریكایی می توانند از كشور در حین انتقال ریاست جمهوری سو advantage استفاده كنند و مسائل مهم خارجی بایدن را از لحظه ورود به دفتر بیضی كاهش دهد.

واشنگتن: هنگامی که بیل کلینتون ، رئیس جمهور در حال خروج از کشور تصمیم گرفت اجازه دهد جورج دبلیو بوش ، فرماندار وقت بطور خلاصه ، مخفیانه اطلاعات حساس ترین کشور را بخواند ، رقابت ریاست جمهوری در مبهم بود.

کلینتون یک دموکرات بود و معاون او ، ال گور ، علیه بوش جمهوری خواه شرکت می کرد. گور هشت سال بود که روزنامه به اصطلاح رئیس جمهور مختصر را می خواند. کلینتون تصمیم گرفت در صورت پیروزی بوش را وارد میدان کند – و این کار را کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، از روند کلینتون پیروی نکرده است. ترامپ در حالی که با نتایج انتخابات امسال رقابت می کند ، جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب را مجاز به دیدن گزارش کوتاه نمی کند.

کارشناسان امنیت ملی و اطلاعات امیدوارند که ترامپ نظر خود را تغییر دهد و با استناد به نیاز رئیس جمهور جدید آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه مسائل امنیت ملی در روز اول.

مایک راجرز ، نماینده سابق جمهوری خواهان میشیگان ، که رئیس کمیته اطلاعات مجلس بود ، می گوید: “دشمنان ما منتظر وقوع انتقال نیستند.” “جو بایدن باید از امروز گزارش کوتاه رئیس جمهور را دریافت کند. او باید بداند آخرین تهدیدها چیست و طبق آن برنامه ریزی را شروع کند. این در مورد سیاست نیست ؛ این مربوط به امنیت ملی است. “

دشمنان آمریكایی می توانند از این كشور در حین انتقال ریاست جمهوری آمریكا بهره ببرند و مسائل اصلی خارجی بایدن را از لحظه ورود به دفتر بیضی كاهش دهد.

در میان آنها: تا زمانی که ترامپ قبل از روز تحلیف توافق نامه تسلیحات هسته ای جدید با روسیه را تمدید یا مذاکره نکند ، بایدن فقط 16 روز فرصت دارد تا قبل از انقضا آخرین پیمان باقی مانده در دو زرادخانه بزرگ هسته ای جهان اقدام کند.

شاید جاسوسان ایالات متحده درباره خط قرمزهای روس ها در مذاکرات یا سلاح هایی که واقعاً می خواهد از این معاهده دور نگه دارد ، خبرهای خوبی بدست آورده اند.

این نوع اطلاعاتی است که ممکن است در PDB وجود داشته باشد ، خلاصه ای روزانه از اطلاعات سطح بالا و طبقه بندی شده و تجزیه و تحلیل در مورد مسائل مربوط به امنیت ملی که از سال 1946 به روسای جمهور ارائه شده است. ورودی از CIA و سایر سازمان ها این برای هر رئیس جمهور بسته به اینکه آنها خلاصه شفاهی یا کتبی یا هر دو ، خلاصه های کوتاه یا گزارش های طولانی روی کاغذ یا الکترونیک را ترجیح می دهند ، تنظیم می شود.

دسترسی به PDB همچنین می تواند به بایدن کمک کند تا پاسخ احتمالی به کره شمالی ، که سابقه شلیک موشک یا انجام آزمایش های هسته ای را کمی قبل یا بعد از روی کار آمدن روسای جمهور جدید دارد.

بایدن دهه ها تجربه در امور خارجه و امنیت ملی دارد ، اما احتمالاً آخرین جزئیات درباره چگونگی بازگشت ایران به غنی سازی اورانیوم یا عملیات حمله سایبری فعال روسیه ، چین و ایران را رعایت نکرده است. سرکوب چین علیه هنگ کنگ در حال گرم شدن است.

و تهدیدهای افراط گرایان اسلام گرا ، گرچه مهار شده است ، اما هنوز هم وجود دارد.

بایدن در تلاش است اهمیت تأخیر در دستیابی به PDB را کمرنگ کند.

“بدیهی است که PDB مفید خواهد بود ، اما لازم نیست. من اکنون رئیس جمهور نشسته نیستم. ”بایدن روز سه شنبه گفت. وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا سعی کرده است در این مورد با خود ترامپ ارتباط برقرار کند یا هر مسئله دیگری ، فقط گفت: “آقای رئیس جمهور ، من مشتاقانه منتظر صحبت با شما هستم.”

همچنین اگر ترامپ مسابقه را نپذیرد ، در اسرع وقت از وی در مورد نیاز به دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده سوال شد.

“ببینید ، دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده مفید است. اما به هر حال من در موقعیتی نیستم که بتوانم درباره آن مسائل تصمیم بگیرم. ”بایدن گفت. “همانطور که گفتم ، هر بار یک رئیس جمهور. وی تا 20 ژانویه رئیس جمهور خواهد بود. داشتن آن بسیار خوب است ، اما مهم نیست. “

بایدن با PDB آشنا است ، زیرا آن را در طول هشت سال معاون رئیس جمهور خوانده است. اما تهدیدها همیشه در حال تغییر هستند و با نزدیک شدن به روز تحلیف ، نیاز وی به ترامپ برای اجازه دادن به او در جاسوسی اطلاعات مهمتر خواهد شد.

سناتور جیمز لانکفورد ، R-Okla. ، پیش بینی کرد که این مسئله که آیا بایدن به خلاصه اطلاعات دسترسی پیدا خواهد کرد ، به زودی حل خواهد شد.

“من قبلاً در این زمینه مشارکت داشته ام. … و اگر تا جمعه چنین اتفاقی نیفتد ، من وارد عمل می شوم و فشار می آورم و می گویم كه این اتفاق باید رخ دهد تا فارغ از نتیجه انتخابات ، از هر راهی كه پیش برود ، مردم می توانند برای انجام آن وظیفه واقعی آماده باشند. ”لانکفورد روز چهارشنبه به KRMG در تولسا ، اوکلاهما گفت.

وی گفت كه كاملا هریس ، معاون رئیس جمهور منتخب نیز باید جلسات توجیهی را بدست آورد ، كه مشكلی ایجاد نمی كند زیرا وی قبلاً به عنوان عضو كمیته اطلاعات سنا دارای تصفیه های امنیتی است.

در حالی که تیم بوش به خلاصه اطلاعاتی در سال 2000 دسترسی داشت ، بازشماری در انتخابات بیش از 5 هفته دسترسی تیم بوش به سازمانها و منابع دولتی را به تأخیر انداخت. بایدن همه موارد را از دست می دهد: بیش از یک هفته از زمان انتقال خود می گذرد ، بایدن به PDB ، آژانس ها یا منابع دولتی دسترسی ندارد تا به او برای آماده شدن برای مسئولیت کمک کند.

جان پودستا ، که به عنوان رئیس ستاد کاخ سفید در زمان کلینتون خدمت می کرد ، و رئیس دفتر بوش ، اندرو کارت ، در رئیس جمهور منتخب جو بایدن و تیم انتقال او نباید تاخیر مشابهی متحمل شوند ، واشنگتن پست.

آنها نوشتند: “از آن زمان ما هزینه های جدی انتقال به تأخیر را آموخته ایم.” “کمتر از هشت ماه پس از مراسم تحلیف بوش ، دو هواپیما به مرکز تجارت جهانی پرواز کردند و باعث کشته شدن نزدیک به 3000 آمریکایی شدند.”

گزارش کمیسیون 11 سپتامبر در 11 سپتامبر 2001 ، حملات ، هشدار می دهد به طور کلی ، نه تنها اطلاعات ، خطر در کار گذار آهسته ریاست جمهوری است. در این گزارش آمده است که دولت بوش معاون خود را در کابینه تا بهار 2001 در کار نبود و مواضع مهم زیر کابینه تا آن تابستان تأیید نمی شد.

در حال حاضر ، دفتر رئیس اطلاعات ملی جان راتکلیف می گوید تا زمانی که یک آژانس فدرال روند انتقال را آغاز نکند ، که دولت ترامپ به تعویق می اندازد ، نمی تواند صحبت با تیم انتقالی بایدن را شروع کند.

این دفتر که بیش از دوازده آژانس اطلاعاتی ایالات متحده را نظارت می کند ، گفت که باید از قانون انتقال ریاست جمهوری پیروی کند که به موجب آن اداره خدمات عمومی باید ابتدا برنده انتخابات را که ترامپ در آن رقابت می کند ، مشخص کند.

مدیر GSA ، امیلی مورفی ، که توسط ترامپ منصوب شد ، هنوز بیدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب به طور رسمی تعیین نکرده است.

آژانس های اطلاعاتی از سال 1952 جلسات توجیهی اطلاعاتی عمومی – منفی اطلاعات مربوط به عملیات پنهان و منابع و روش ها – را برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ارائه داده اند. بمب اتمی تا 12 روز ریاست جمهوری او.

دنیس مک دوناو ، رئیس دفتر سابق کاخ سفید در زمان دولت اوباما که نظارت بر انتقال سال 2017 را بر عهده داشت ، گفت: “این یک سنت مهم و معنادار است و من نگرانم که این روند ادامه پیدا نکند.”

بایدن بعد از اینکه نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات شد ، این جلسات عمومی امنیتی بیشتر را دریافت کرد ، اما مشخص نیست که آیا هنوز هم آنها را دریافت می کند یا خیر. سخنگوی تیم انتقالی بایدن از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.