انفجار مهیب در پی شلیک تصادفی جنگنده روسی به شهری در نزدیکی مرز اوکراین

انفجار مهیب در پی شلیک تصادفی جنگنده روسی به شهری در نزدیکی مرز اوکراین

نمایی صحنه تصادف را پس از انفجار بزرگ در خیابانی در شهر بلگورود روسیه، 20 آوریل 2023 نشان می دهد. والنتین دمیدوف شهردار شهر بلگورود از طریق تلگرام/دستورالعمل از طریق رویترز

پس از آنکه مقامات محلی از انفجاری که در آن دو نفر مجروح شدند و دهانه بزرگی در شهر ایجاد شد، گزارش دادند، یکی از جت های جنگنده این کشور به طور تصادفی سلاحی را به سمت بلگورود در نزدیکی مرز اوکراین شلیک کرد.

از زمان آغاز حمله مسکو به اوکراین در فوریه 2022، جت های روسی مرتباً بر فراز بلگورود پرواز می کردند.

شامگاه پنجشنبه، مقامات محلی از وقوع یک انفجار مهیب در بلگورود خبر دادند و گفتند که این انفجار باعث ایجاد یک دهانه در مرکز شهر و زخمی شدن دو زن شده است.

ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود، گفت که انفجار موجی شوک وارد کرده است که به چهار آپارتمان و چهار خودرو آسیب وارد کرده و تیرهای خطوط برق را سرنگون کرده است.

گلادکوف در برنامه پیام رسان تلگرام گفت: «انفجاری رخ داد» و افزود که بازرسان و نمایندگان وزارت اورژانس در محل حضور دارند.

او گفت که در نتیجه این انفجار، یک دهانه “بزرگ” به عرض حدود 20 متر (65 فوت) در مرکز شهر ظاهر شده است.

گلادکوف و شهردار بلگورود، والنتین دمیدوف، تصاویری از این خسارت در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

یکی از عکس‌ها، مردم محلی با ظاهری غمگین را نشان می‌دهد که بیرون یک ساختمان آپارتمانی جمع شده‌اند، با یک زن که یک سگ کوچک در آغوش گرفته و یک ماشین آتش‌نشانی در آن نزدیکی است.

تصاویر دیگر نمای داخلی آپارتمان را نشان می دهد که در اثر انفجار ویران شده است.

مقامات محلی علت این انفجار را اعلام نکردند، اما وزارت دفاع روسیه بیانیه‌ای منتشر کرد که گفت یک هواپیمای جنگنده مهمات خود را بر فراز بلگورود از دست داده است.

این وزارتخانه اعلام کرد: در جریان پرواز هواپیمای Su-34 نیروی هوافضا بر فراز شهر بلگورود، نزول غیرعادی مهمات هوانوردی رخ داده است.

در بیانیه ای که خبرگزاری های روسیه منتشر کرده اند، آمده است که این حادثه در ساعت 22:15 به وقت محلی رخ داده است.

گلادکوف با استناد به اطلاعات اولیه گفت که یک زن به دلیل جراحت از ناحیه سر در بیمارستان بستری شد و یک زن دیگر در محل حادثه مداوا شد.

بلگورود از زمان آغاز جنگ بارها مورد گلوله باران قرار گرفته است

دمیدوف گفت ساکنان ساختمان های آسیب دیده به طور موقت به هتل ها منتقل خواهند شد.

منطقه بلگورود از زمانی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در فوریه 2022 نیروهای خود را به اوکراین فرستاد، بارها مورد گلوله باران قرار گرفته است.

در ماه ژانویه، گلادکوف به پوتین گفت که از زمان شروع تهاجم، 25 نفر در منطقه کشته و بیش از 90 نفر زخمی شده اند.

در اکتبر سال 2022، یک هواپیمای سوخو-34 به یک ساختمان مسکونی در شهر جنوبی ییسک، همچنین نزدیک مرز اوکراین، برخورد کرد و 16 نفر از جمله چند کودک را کشت.

با ورودی های AFP

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام