“اول به مردم خود غذا دهید”: حفاری وحشیانه هند در پاکستان به دلیل انتقاد از کشمیر G20

هند بلاول بوتو زرداری، وزیر امور خارجه پاکستان را پس از اینکه دهلی نو را به «سوءاستفاده» از ریاست گروه 20 با برگزاری نشستی در کشمیر متهم کرد، به شدت مورد انتقاد قرار داد.

ال جی جامو و کشمیر مانوج سینها در واکنشی تند گفت که پاکستان «باید ترتیباتی را برای غذا و غیره برای مردمش فراهم کند. ضروری است که امکانات شهری در آنجا بازسازی شود. هند از نگرانی هایی مانند این بسیار جلوتر رفته است.”

وی همچنین گفت که ریاست گروه 20 مایه افتخار هند است.

وی افزود: «حضور نمایندگان سازمان ملل در اینجا (کشمیر) نشان می دهد که جهان می خواهد هند میزبان چنین رویدادهایی باشد.

بوتو زرداری روز دوشنبه با برگزاری کنفرانسی در کشمیر از هند به دلیل “سوء استفاده” از ریاست خود در گروه 20 انتقاد کرد.

در مصاحبه ای به خبرگزاری فرانسه بوتو زرداری روز دوشنبه در مظفرآباد، پایتخت کشمیر تحت مدیریت پاکستان، گفته بود: «کاش می‌توانستم بگویم تعجب کردم، اما فکر می‌کنم این ادامه همان چیزی است که اکنون در حال تبدیل شدن به یک هنجار است، یعنی گستاخی هند در قبال صحنه بین المللی.»

وی افزود: “آنها از ریاست خود بر گروه 20 برای پیشبرد برنامه استعماری خود سوء استفاده می کنند، اما اگر فکر می کنند با برگزاری یک رویداد در کشمیر اشغالی می توانند صدای مردم کشمیر را خاموش کنند، من معتقدم که آنها واقعا در اشتباه هستند.” .

هارش واردان شرینگلا، رئیس هماهنگ کننده ریاست گروه 20 دهلی نو، گفت که بوتو حق ندارد چنین اظهاراتی را بیان کند.

پاکستان در مورد G20 موضعی ندارد. شرینگلا گفت: آنها در مورد جامو و کشمیر، که بخشی جدایی ناپذیر از هند است، موضعی ندارند و نشستی که امروز در اینجا برگزار می شود، ربطی به آنها ندارد.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام