اینترپل هشدار جهانی را در شبکه های جرایم سازمان یافته با هدف قرار دادن واکسن های COVID-19 صادر می کند

در اطلاعیه نارنجی صادر شده به 194 کشور عضو ، اینترپل به آژانس ها هشدار داد که برای فعالیت های جنایی بالقوه در رابطه با “جعل ، سرقت و تبلیغات غیرقانونی واکسن COVID-19 و آنفلوانزا” آماده شوند.

دهلی نو: اینترپل به سازمان های اجرای قانون در سراسر جهان هشدار داده است که شبکه های جنایی سازمان یافته می توانند سعی در تبلیغ و فروش جعلی داشته باشند کووید -19 واکسن ها به صورت فیزیکی و اینترنتی.

در اطلاعیه نارنجی صادر شده به 194 کشور عضو در روز چهارشنبه ، نهاد همکاری پلیس بین المللی مستقر در لیون به آژانس ها هشدار داد تا برای اقدامات بالقوه جنایی در رابطه با “جعل ، سرقت و تبلیغات غیرقانونی کووید -19 و واکسن آنفلوانزا “.

در بیانیه اینترپل آمده است: “این همچنین شامل نمونه هایی از جرایمی است كه افراد در آن به تبلیغ ، فروش و تزریق واكسن های جعلی روی آورده اند.”

اینترپل اخطار نارنجی را برای هشدار در مورد یک رویداد ، شخص ، یک شی object یا روندی نشان می دهد که تهدیدی جدی و قریب الوقوع برای امنیت عمومی است.

CBI ، که دفتر مرکزی ملی هند است ، وظیفه هماهنگی با اینترپل را دارد.

این هشدار در روزی اعلام شد که انگلستان اولین کشور غربی بود که تصویب کرد کووید -19 واکسن ، در رقابت برای تصویب یک واکسن ، از ایالات متحده و اتحادیه اروپا طاقچه می کند.

اینترپل از سازمان های پلیس خواسته است تا “ایمنی زنجیره تأمین” را تضمین کنند و گفت “شناسایی وب سایت های غیرقانونی برای فروش محصولات جعلی ضروری است”.

پست های جدید  ایلان ماسک دو خودروی برقی جدید را معرفی کرد، هایپرکار رودستر دوباره به تعویق افتاد

دبیرکل اینترپل ، یورگن استاک در بیانیه ای گفت: “شبکه های جنایی همچنین از طریق وب سایت های جعلی و معالجات دروغین افراد بی خبر را هدف قرار خواهند داد ، که این می تواند سلامتی ، حتی زندگی آنها را به خطر بیندازد.”

“ضروری است که اجرای قانون هرچه بیشتر آماده باشد برای هجوم انواع فعالیتهای جنایی مرتبط با کووید -19 واکسن ، به همین دلیل اینترپل این هشدار جهانی را صادر کرده است. “

واحد جرایم اینترنتی اینترپل از 3،000 وب سایت مرتبط با داروخانه های آنلاین مظنون به فروش داروهای غیرقانونی و تجهیزات پزشکی تجزیه و تحلیل کرده است ، حدود 1700 مورد تهدیدات سایبری ، به ویژه بدافزارهای فیشینگ و هرزنامه است که باعث می شود این اپراتورها حتی بیشتر آسیب های مالی و سلامتی ایجاد کنند.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. گجت های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.