باندیال، رئیس دادگستری، سخنان خود را “از دیدن شما خوشحالم” برای عمران خان توضیح می دهد

پاکستان: باندیال، قاضی القضات، سخنان «از دیدنت خوشحالم» برای عمران خان توضیح داد

عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان. خبرگزاری فرانسه

پس از آنکه ائتلاف حاکم به دلیل استقبال از نخست وزیر پیشین عمران خان در دادگاه عالی با عبارت «از دیدار شما خوشحالم» مورد انتقاد قرار گرفت، عمر عطا بندیال، رئیس قاضی پاکستان روز سه شنبه تصریح کرد که این بخشی از آداب دادگاه است و هیچ مفهوم سیاسی ندارد. .

وی این اظهارات را در جریان حضور رئیس حزب تحریک انصاف در دادگاه عالی پاکستان پس از دستگیری وی در پرونده فساد القادر تراست که موجب اعتراضات خشونت آمیز هوادارانش شد، بیان کرد.

یک جلسه کابینه فدرال به ریاست شهباز شریف، نخست وزیر، گفته است که نحوه احوالپرسی باندیال از خان لکه‌ای بر چهره دستگاه قضایی کشور بود.

مقالات مرتبط

عمران خان مرتکب جنایت نابخشودنی شد با مشت آهنین با معترضان برخورد خواهد کرد

شهباز شریف نخست وزیر پاکستان گفت: عمران خان مرتکب جنایت نابخشودنی شد و با تظاهرکنندگان با مشت آهنین برخورد خواهد کرد.

عمران خان مرتکب جنایت نابخشودنی شد با مشت آهنین با معترضان برخورد خواهد کرد

پاکستان: مردی در خیبر پختونخوا به دلیل توهین به مقدسات به قتل رسید

بنديال رئيس قوه قضائيه در توضيح رفتار خود گفت: «از من انتقاد مي‌كنند كه به همين شيوه سلام كردم. با این حال، من اغلب از این عبارت استفاده می کنم.

جیو تی وی به نقل از او گفت: “من برای همه احترام زیادی قائل هستم زیرا احترام و ادب برای همه مهم است.”

روزنامه اکسپرس تریبون گزارش داد: «همه مستحق احترام اولیه و اخلاق خوب هستند.

دستگیری چشمگیر خان منجر به این شد که اشرار بیش از 80 خودروی سازمان های مجری قانون را آتش زدند و به 14 ساختمان/تاسیسات دولتی در استان پنجاب آسیب رساندند.

اشرار که بیشتر اعضای حزب تحریک انصاف خان هستند، خانه فرمانده سپاه معروف به خانه جناح در لاهور را به آتش کشیدند تا خشم خود را از دستگیری خان تخلیه کنند.

پس از اینکه دفتر ملی حسابرسی او را به اتهام پذیرش میلیون‌ها دلار دارایی در ازای ارائه مزایای به یک سرمایه‌دار املاک و مستغلات دستگیر کرد، روز جمعه توسط یک شعبه سه نفره دادگاه عالی به ریاست قاضی باندیال وثیقه صادر شد.

ائتلاف حاکم روز دوشنبه در خارج از دادگاه عالی تحصن کرد و مریم نواز شریف، سازمان‌دهنده ارشد PML-N، روز دوشنبه خواستار استعفای بندیال شد و او را مسئول “آنارشی” و “بحران” در پاکستان دانست.

کابینه به رهبری شریف نخست وزیر همچنین مداخله بندیال در دستگیری خان را که با بیش از 120 پرونده در سراسر کشور مواجه است، محکوم کرده است.

نخست وزیر شریف خطاب به کابینه آن را «استانداردهای دوگانه عدالت» خواند.

مجلس ملی پاکستان روز دوشنبه به اتفاق آرا طرحی را برای تشکیل یک کمیته ویژه برای تشکیل پرونده علیه بندیال در شورای عالی قضایی به دلیل “سوء رفتار و انحراف از سوگند” تصویب کرد که تنش بین دولت و قوه قضائیه را تشدید کرد.

روزنامه اکسپرس تریبون گزارش داد که این پیشنهاد – که توسط حزب مردم پاکستان (PPP) ارائه شده بود، به اتفاق آرا توسط مجلس تصویب شد.

خواجه محمد آصف، وزیر دفاع، در سخنانی در مجلس ملی گفت که زمان آن فرا رسیده است که پارلمان نقش قانون اساسی خود را در این وضعیت ایفا کند.

آصف خواستار تشکیل یک کمیته پارلمانی برای بررسی حمایت های ناروای قوه قضائیه از نخست وزیر سابق خان و همچنین ارسال اطلاعیه ای به شورای عالی قضایی بر اساس ماده 209 قانون اساسی در این مورد شد.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام