بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، سفر برنامه ریزی شده آسیا-اقیانوسیه را به دلیل امیدواری به افزایش توافق بدهی، کاهش داد

اگرچه رئیس جمهور مجبور شد سفر برنامه ریزی شده آسیا-اقیانوسیه را برای مذاکرات بیشتر درباره بحران کوتاه کند، جو بایدن و رهبران جمهوری خواه اپوزیسیون روز سه شنبه ابراز امیدواری کردند که توافقی بتواند از نکول بدهی فاجعه بار ایالات متحده جلوگیری کند.

پس از پایان آخرین دور مذاکرات بدون دستیابی به موفقیت، کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان جمهوریخواه، به خبرنگاران گفت که هنوز «کار زیادی برای انجام دادن» برای پایان دادن به بن بست پرمخاطره با جو بایدن، دموکرات بر سر محدودیت وام وجود دارد.

کاخ سفید اعلام کرد که علیرغم اختلافات فاحش، بایدن “خوشبین است که اگر هر دو طرف با حسن نیت مذاکره کنند، راهی برای یک توافق بودجه مسئولانه و دو حزبی وجود دارد.”

مقالات مرتبط

اوکراین

جنگ اوکراین: کانادا از سوی کانادا به دلیل واردات غذاهای دریایی و انرژی روسیه از ژاپن انتقاد کرد

اوکراین

بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده می‌گوید: «من از هر کس دیگری با تجربه‌تر هستم» سن او «خرد» را برای او به ارمغان آورده است.

و مک کارتی نیز به همین ترتیب نشان داد که در نهایت انتظار یک معامله را داشت، حتی اگر تاکنون “هیچ چیزی حل نشده باشد”.

«آمریکا اقتصاد شماره یک در جهان است. و وقتی این مذاکرات را تمام کنیم، اقتصاد آمریکا قوی‌تر می‌شود.»

رئیس‌جمهور ایالات متحده – که چهارشنبه برای اجلاس سران G7 به ژاپن سفر کرد، توقف‌های بعدی خود را در پاپوآ گینه نو و استرالیا لغو کرد و به جای آن روز یکشنبه به واشنگتن بازگشت.

قرار بود در سیدنی، بایدن با رهبران ژاپن، هند و استرالیا به عنوان بخشی از گروه “چهارگانه” که به طور گسترده به عنوان مخالف چین تلقی می شود، ملاقات کند.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا گفت که مذاکرات چهارگانه به جای آن در ژاپن برگزار خواهد شد.

وزارت خزانه داری نسبت به عواقب ناگوار در صورت کمبود پول نقد برای پرداخت صورتحساب های کشور هشدار داده است که این امر باعث ناتوانی در پرداخت به کارگران فدرال می شود و باعث افزایش احتمالی نرخ بهره با اثرات منفی بر مشاغل، وام مسکن – و بازارهای جهانی می شود.

جانت یلن، وزیر خزانه داری روز دوشنبه گفت که ایالات متحده می تواند بدهی های خود را «به طور بالقوه از اول ژوئن» شروع کند، در حالی که دفتر بودجه کنگره غیرحزبی ۱۵ ژوئن را پیش بینی کرده است.

“بالقوه ویرانگر”

کاخ سفید گفت بایدن به کارکنان خود دستور داده است که “به دیدارهای روزانه خود در مورد مسائل باقی مانده ادامه دهند” و او در بازگشت از نشست های گروه 7 با رهبران جمهوری خواه گفتگو خواهد کرد.

جمهوری خواهان همچنان اصرار دارند که بایدن با کاهش قابل توجه هزینه ها در ازای حمایت آن ها از افزایش سقف بدهی موافقت کند و درخواست های دموکرات ها برای افزایش «پاک» سقف وام بدون هیچ گونه محدودیتی را نادیده بگیرد.

دموکرات‌ها جمهوری‌خواهان را متهم کرده‌اند که از تاکتیک‌های افراطی برای پیشبرد برنامه‌های خود پیش از به اصطلاح «تاریخ X» استفاده می‌کنند که در آن ایالات متحده شروع به پرداخت بدهی‌های خود می‌کند.

بیش از 140 مدیر ارشد اجرایی ایالات متحده در نشانه ای از نگرانی فزاینده در مورد آنچه که اولین نکول بدهی ایالات متحده در تاریخ خواهد بود، نامه ای به بایدن و رهبران کنگره ارسال کردند و در آن بر نیاز به توافق تاکید کردند.

در نامه‌ای که توسط مدیران عامل فایزر و مورگان استنلی امضا شده است، آمده است: «ما قویاً می‌خواهیم به سرعت به توافقی دست پیدا کنیم تا کشور بتواند از این سناریوی بالقوه ویرانگر جلوگیری کند».

شکستن بن بست

جمهوری خواهان که در انتخابات میان دوره ای 2022 کنترل مجلس نمایندگان را دوباره به دست گرفتند، از نفوذ جدید خود برای کاهش 130 میلیارد دلاری از سازمان ها و برنامه های فدرال در ازای حمایت از برداشتن سقف بدهی استفاده می کنند.

این هزینه ها را در سال مالی 2024 به سطح 2022 محدود می کند.

آنها همچنین می‌خواهند پروژه‌های تولید انرژی داخلی را تسریع کنند، فرآیند دریافت مجوز برای خطوط لوله و پالایشگاه‌ها را ساده‌تر کنند و کمک‌های مالی مصرف‌نشده کووید را پس بگیرند.

اکنون تنها سه روز باقی مانده است که مجلس نمایندگان و سنا هر دو قبل از 1 ژوئن – روزی که وزارت خزانه داری پیش بینی می کند ایالات متحده ممکن است پولش را تمام کند – جلسه دارند.

برخی از سناتورها اذعان کرده اند که ممکن است مجبور شوند تعطیلات روز یادبود را که از پنجشنبه آغاز می شود لغو کنند تا توافق نهایی شود.

با نزدیک شدن به X-Date، دموکرات‌های کنگره در نظر گرفتن طیف وسیعی از گزینه‌ها، از جمله استفاده از یک روش محرمانه کنگره برای دور زدن مک کارتی را آغاز کرده‌اند.

آنها همچنین در نظر گرفته‌اند که از بایدن بخواهند که اصلاحیه چهاردهم را برای افزایش یک‌طرفه سقف بدهی‌ها استناد کند، که برخی از محققان حقوقی معتقدند به خزانه‌داری اجازه می‌دهد تا سقف بدهی را نادیده بگیرد.

اما بایدن هشدار داده است که چنین اقدامی می‌تواند در دادگاه به چالش کشیده شود و به طور علنی از جمهوری‌خواهان خواست تا از افزایش شفاف سقف بدهی حمایت کنند.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام