با شروع واکسیناسیون در انگلیس ، انگلیسی ها بعد از COVID-19 نگاه اجمالی به زندگی پیدا می کنند

انگلیس 40 میلیون دوز واکسن Pfizer را سفارش داده است. اما مقامات بهداشت انتظار دارند که تا پایان سال فقط چهار میلیون نفر برسد

لندن: در ماه مارس ، پزشک اورژانس با اولین مورد بستری در بستر بود ویروس کرونا در میان همکارانش در بیمارستانی در ولز. در عرض چند هفته ، او دوباره در اسکراب بود ، و تمایل به له شدن بیماران بیمار ، بدون نفس داشت.

روز سه شنبه ، پس از تحمل هر چرخش در مسابقه ویرانگر انگلیس با ویروس کرونا ، دکتر ، فربد بابولهاواجی ، یکی از اولین عکس های واکسن کاملاً آزمایش شده از نظر بالینی در جهان بود – گامی در یک کار طولانی و پر زحمت برای عقب انداختن بیماری که بیش از 1.5 میلیون نفر در سراسر جهان کشته شده است.

تصاویر اولین افرادی که واکسینه شده اند ، به رهبری مارگارت کینان ، 90 ساله ، دستیار سابق جواهرات فروشی با تی شرت “کریسمس مبارک” و پیرمرد 81 ساله ای با نام نامحتمل ویلیام ، در سراسر کشور پخش شد. شکسپیر آنها به سرعت به نشان های مسابقه قابل توجه برای ساختن واکسن تبدیل شدند و انتظار عذاب آور جهان برای رهایی از مرگ که اکنون به 11000 نفر در روز می رسد.

قبلاً هرگز انگلیس چنین برنامه واکسیناسیون جمعی بسیار سخت و سختی را اتخاذ نکرده است. با توجه به سینی های جعبه پیتزا هر کدام از 975 دوز ، بیمارستان ها آنها را در فریزرهای عمیق نگهداری کرده ، یخ زدایی کرده و روز سه شنبه آنها را به داخل سرنگ های جداگانه کشانده و به بازوهای مختلف انگلیسی های سرخوش و خجالتی زدند. هر دقیقه مهم بود: دوزهای یخ زدایی که تا جمعه داده نشده بود هدر می رود.

فیونا کینگ هورن ، مدیر بیمارستان مسئول واکسن ها در پایتخت ولز ، کاردیف ، جایی که 225 دوز از جمله Babolhavaeji برای روز سه شنبه برنامه ریزی شده بود ، گفت: “ما این کار را با دقت نظامی انجام می دهیم.” “و در واقع ، ما ارتش را در برنامه ریزی خود داشته ایم.”

برای اولین دریافت کنندگان ، از جمله انگلیسی های مسن و صدها پزشک و پرستار که سرویس بهداشت ملی را از طریق همه گیری منتقل می کنند ، عکس ها یک نگاه اجمالی به زندگی پس از کووید -19 ، پر از برنامه هایی برای سالگردهای ازدواج مجدد و سفرهای اتوبوس به ساحل است.

این امیدها توسط سازمان غذا و دارو در ایالات متحده تقویت شد ، كه روز سه شنبه گفت كه واكسن Pfizer-BioNTech ، همان واكسنی كه در انگلیس تزریق می شود ، محافظت شدیدی در برابر کووید -19 در حدود 10 روز پس از اولین دوز ، زودتر از آنچه قبلاً تصور می شد.

اما هر نوع چنین خیالی با زمستان ناخوشایند پیش رونده روبرو شد و ویروس همچنان در حال شیوع است و به طور متوسط ​​بیش از 400 نفر در روز در انگلیس جان خود را از دست می دهد. این کشور در حال حاضر فقط برای 400000 نفر دوز كافی دارد ، یك بخش كوچك از جمعیت 67 میلیون نفری آن. چند ماه طول می کشد تا عکسبرداری از تعداد کافی انگلیسی ، خیلی کمتر به تعداد کافی در کشورهای فقیرتر که دسترسی کمی به واکسن دارند ، انجام شود و زندگی می تواند به حالت عادی برگردد.

ایالات متحده همچنین در حال چگونگی دریافت واکسن به شهروندان خود است. رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز سه شنبه متعهد شد “در 100 روز نخست فعالیت خود” حداقل 100 میلیون عکس واکسن COVID به آغوش مردم آمریکا ببرد. دولت دونالد ترامپ این دوزها را پیشاپیش از Pfizer خریداری کرد ، اما با دو تزریق مورد نیاز برای هر گیرنده ، این فقط برای 15 درصد از جمعیت ایالات متحده کافی است ، و دولت تابستان گذشته پیشنهادی را برای خرید بیشتر قبول کرد.

شرکت های دارویی مانند Pfizer با مشکلات اجتناب ناپذیری در تولید روبرو شده اند و آنها را مجبور کرده اند تا برنامه های عرضه امسال خود را در انگلیس و سراسر جهان کاهش دهند.

و برخی از آسیب پذیرترین کارگران انگلیس از محافظان افتخاری جشن پرستاران که دریافت کنندگان واکسن از روز سه شنبه عبور کردند ، حذف شدند. بابولهاواجی خاطرنشان کرد: افرادی که اتاق ها را عمیق تمیز می کنند ویروس کرونا بیماران با بالاترین خطرات عفونت در بیمارستان روبرو هستند. وی گفت ، در کاردیف ، طی چند هفته به این کارگران شلیک می شود ، اما دولت چیزی نگفته است که چه زمانی می توان پاک کننده های بیمارستان در سراسر انگلیس را تلقیح کرد.

وی گفت: “امیدوارم خیلی زود واکسن به همه ارائه شود.” “این تنها راه برای شکستن انتقال قدرت است.”

هفته گذشته انگلیس در هنگام شکست دادن ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای مجاز ساختن واکسن ، بحث و جدال گسترده ای را در مورد اینکه آیا خیلی عجولانه حرکت کرده است یا دیگران با افزایش تعداد کشته شدگان زمان بی ارزش را هدر می دهند ، آغاز کرد.

کاخ سفید ، با ابراز نگرانی از این که این اقدام باعث خجالت ترامپ شده است ، فشارهای بیشتری بر تنظیم کننده های ایالات متحده برای تسریع در تأیید واکسن ایجاد کرد ، اما FDA به برنامه خود پایبند بود. به احتمال زیاد ظرف چند روز اجازه شلیک داده می شود.

جنگ جهانی برای تأمین امنیت محموله ها روز سه شنبه داغ شد ، زیرا ترامپ با صدور یک دستورالعمل اعلام کرد که ایالات متحده کمک به سایر کشورها را تا زمانی که همه آمریکایی ها تلقیح نشوند ، آغاز نخواهد کرد. اما به نظر می رسد که این دستورالعمل مبهم دندان های واقعی ندارد و میزان دوزهای ایالات متحده را گسترش نمی دهد.

برای نخست وزیر بوریس جانسون از انگلیس ، که روز سه شنبه در بیمارستانی در لندن پیشنهاد کرد که یک گیرنده واکسن سوزنی هراسی “شعری بخواند” تا آرام شود ، شروع واکسیناسیون های گسترده یک کودتا در میان یک بیماری همه گیر بود که انگلیس را آزار داده و اولین وی را تخلیه کرده است سال اداره در حال حاضر ، این شات فقط به دلیل نیازهای ذخیره سازی فوق سرد توسط 50 بیمارستان انجام می شود.

با شروع واکسیناسیون در انگلستان ، انگلیس ها بعد از COVID 19 نگاه اجمالی به زندگی دارند

بطری های Pfizer-BioNTech دور انداخته شده است کووید -19 واکسن توسط اندرو تستا © 2020 نیویورک تایمز

برخی از کارکنان بهداشتی که ماهها برای معالجه بیماران COVID وقت صرف کرده بودند ، با اصابت گلوله گریه کردند. به طور کلی ، مردم گفتند که درد بیش از هر تزریق دیگری احساس نمی کنند ، اگرچه از آنها خواسته شد 15 دقیقه بنشینند تا مطمئن شوند که مشکلی پیش نیامده است.

مارتین کنیون ، 91 ساله ، از لندن ، که خود تزریق را “بسیار کسل کننده” توصیف کرد ، گفت: “خوب است که این کار انجام شده است ، و من احساس می کنم خیلی راحت است.” یک کارت به اندازه کیف پول همراه با تاریخ مصرف دوز دوم خود ، 29 دسامبر ، کنیون گفت که او از انتقال خبر واکسیناسیون به خانواده اش و دیدن نوه های 10 ، هشت و هفت ساله خود برای این کار بسیار هیجان زده است. تعطیلات.

از آنجا که انگلیس امیدوار است دهها میلیون نفر را ظرف چند ماه واکسینه کند ، مدیران بیمارستان در مورد استفاده از اولین روز تلقیح برای حل “مشکلات دندان درآوردن” صحبت کردند.

بعضی از بیمارستانها پرستاران ، پزشکان و کارکنان خانه سالمندان را در اولویت خود قرار داده اند ، در حالی که دیگران اولین عکسها را به افراد 80 ساله و بالاتر که قبلاً با پزشکان ویزیت کرده اند یا ترخیص می شوند ، داده اند. ساکنان خانه سالمندان ، که در اصل مهمترین برنامه کمیته مشورتی دولت است ، قبل از کریسمس واکسینه می شوند ، مقامات بهداشت روز سه شنبه گفتند ، هنگامی که دولت طرحی را برای شکستن سینی های واکسن در خارج از بیمارستان ها اصلاح کرد.

برخلاف واکسن های آنفلوانزا در انگلیس که در سرنگ های پرشده وجود دارد ، ویروس کرونا واکسن ها در هر یک از دو دوز ویال وارد می شوند. این امر داروسازان بیمارستان را مجبور کرد تا برای تولید دوز بدون آلودگی ویال ، به یک فرآیند ظریف اعتماد کنند.

در کاردیف روز سه شنبه ، داروساز اصلی ، دارل بیکر ، شاهد بود که یک همکار یک سرنگ را با محلول نمکی پر کرد ، یک قطره را لرزاند و سپس آن را به یک ویال واکسن تزریق کرد ، قبل از اینکه مخلوط را در پنج سرنگ جدید تزریق کند.

روز دوشنبه سینی واکسنهای خود را از یخچال فریزر فوق العاده سرد خارج کرد ، پنج روز فرصت داشت تا دوزها را توزیع کند تا اینکه غیر قابل استفاده شوند.

انگلیس 40 میلیون دوز واکسن Pfizer را سفارش داده است. اما مقامات بهداشت انتظار دارند که تا پایان سال فقط چهار میلیون نفر برسند که کمتر از نیمی از آنچه پیش بینی کرده بودند در ماه گذشته بود. دشواریهای تولید ، انتظار جهانی Pfizer را برای ماه جاری به نصف کاهش داده است.

در تلاش برای جلوگیری از شرط بندی های خود ، انگلیس صدها میلیون دوز چندین کاندید مختلف واکسن را در مرحله تولید خریداری کرد. انتظار می رود این کشور اجازه استفاده اضطراری از موارد استفاده شده توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد را صادر کند. این بخش مورد نیاز بخش های ذخیره سازی بخشنده تر ، توزیع در مراکز واکسیناسیون دسته جمعی که در مسابقات اتومبیلرانی و استادیوم های فوتبال مونتاژ می شوند را آسان می کند. پزشکان می توانند از اوایل هفته آینده واکسن زدن را در مطب خود شروع کنند.

برخی از بریتانیایی ها که واجد شرایط عکسبرداری Pfizer بودند روز سه شنبه گفتند که آنها آن را نمی خواهند ، این نشانه اولیه تردید در مورد واکسن ها است که می تواند تلاش برای دستیابی به محافظت گسترده را پیچیده کند.

کارلوس پینتو 80 ساله که در یک آزمایش خون در بیمارستانی در لندن که واکسن زده بود ، آزمایش می کرد و گفت: “کمی زود است.” “من ترجیح می دهم کمی بیشتر صبر کنم.”

برای Babolhavaeji ، ضربه به سختی می تواند خیلی زود باشد. وی معتقد است که وی در ماه مارس ماسک اکسیژن را به صورت یک بیمار خس خس سوار کرده بود که به ویروس مبتلا شد. او نگران بود که دیگر هرگز بوی قهوه یا آشپزی خانگی را حس نکند.

اما او دوباره به کار خود بازگشت و به جمع پزشکان مهاجر خط مقدم مانند خودش پیوست که هزینه های زیادی را برای بیماری همه گیر انگلیس پرداخت کرده اند ، حتی در حالی که این کشور به سمت جدایی نهایی اتحادیه اروپا در ماه جاری میلادی کشیده است. او که برای واکسیناسیون آماده می شد ، در نظر گرفت چه اتفاقی در پیش خواهد آمد اگر همه با گرفتن عکس خود موافقت کنند.

وی گفت: “این یک تسکین قریب الوقوع است.” “ما تا آنجا که می توانیم استنشاق کرده ایم و فقط منتظر لحظه ای هستیم که بتوانیم نفس خود را بیرون دهیم و حتی ممکن است در خارج از محل کار دور هم جمع شویم و لیوان را بلند کنیم و پشت یکدیگر را بزنیم – مواردی که ما نتوانسته ایم برای مدت طولانی انجام دهد. “

بنیامین مولر c.2020 شرکت نیویورک تایمز

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. گجت های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.