برنی سندرز از بایدن حمایت می کند و پیشنهاد خود برای سال 2024 را رد می کند

سناتور برنی سندرز، رئیس کمیته بهداشت، آموزش، کار و بازنشستگی سنا، به اظهارات سناتور دیگری در طی شهادت هاوارد شولتز، مدیر عامل سابق استارباکس، در 29 مارس 2023، در کاپیتول هیل در واشنگتن پاسخ می دهد. فایل AP

نیویورک: برنی سندرز، رقیب اصلی جو بایدن در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری 2020، سناتور دموکرات، روز سه شنبه گفت که از نامزدی دیگر ریاست جمهوری خود صرف نظر می کند و در عوض از انتخاب مجدد رئیس جمهور ایالات متحده حمایت می کند.

این پیشرو پیشرو گفت: “هر کاری از دستم بر بیاید انجام خواهم داد تا رئیس جمهور دوباره انتخاب شود.” آسوشیتدپرس در روز سه شنبه

آخرین چیزی که این کشور به آن نیاز دارد، یک دونالد ترامپ یا یک عوام فریب راست‌گرای دیگر است که می‌خواهد دموکراسی آمریکایی را تضعیف کند یا حق انتخاب زنان را از بین ببرد، یا به بحران خشونت با اسلحه، نژادپرستی، تبعیض جنسی یا تبعیض جنسی رسیدگی نکند. سندرز در مصاحبه ای گفت: هوموفوبیا.

دونالد ترامپ متعهد شد که «هرگز از نامزدی ریاست جمهوری 2024 کنار نرود». معتقد است که بایدن برای کاندیداتوری مجدد مناسب نیست

“ملت هرگز اینقدر شرمنده نبوده”: حمله وحشیانه ترامپ به بایدن به دلیل درز گسترده اطلاعات نظامی

او افزود: «بنابراین، من می‌خواهم تمام تلاشم را برای اطمینان از انتخاب مجدد رئیس‌جمهور انجام دهم.

بایدن روز سه شنبه تصمیم خود را برای نامزدی برای دور دوم اعلام کرد، حتی در شرایطی که نظرسنجی ها نشان می دهد که رای دهندگان در هر دو حزب نمی خواهند او دوباره نامزد شود. رئیس جمهور دموکرات با برنده انتخابات مقدماتی پرجمعیت جمهوری خواهان روبرو خواهد شد که در آن دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و ده ها محافظه کار پایین تر حضور دارند.

برای بیشتر سال، سندرز امکان کاندیداتوری مجدد خود را باز گذاشته بود. روز سه‌شنبه، او گفت که نامزد نخواهد شد و دیگر نامزدهای مترقی برجسته را نیز از انجام این کار منصرف کرد.

تصمیم او حاکی از آن است که جناح مترقی حزب دمکرات در نهایت در پشت نامزدی بایدن در سال 2024 متحد شود، حتی اگر مترقی ها از او هیجان زده نباشند.

سندرز درباره دیگر چالش های اولیه بالقوه گفت: «مردم کاری را که می خواهند انجام می دهند. “من فکر می کنم جو بایدن نامزد دموکرات ها خواهد بود. و وظیفه من و فکر می کنم وظیفه جنبش مترقی این است که مطمئن شوم او برای طبقه کارگر این کشور می ایستد و می جنگد و هیچ چیز را بدیهی نمی پذیرد.

تصمیم سندرز همچنین نشان می دهد که او در سن 81 سالگی دیگر هرگز به دنبال ریاست جمهوری نخواهد بود.

سوسیالیست دموکرات مو نقره ای با لهجه کلفت بروکلینی به عنوان یک صدای پیشرو پیشرو در رقابت های ریاست جمهوری 2016 ظاهر شد و در موقعیتی قرار گرفت که نامزدی ریاست جمهوری در سال 2020 را قبل از اینکه رقبای او پشت نامزدی بایدن متحد شوند، تضمین کند.

سندرز با انصراف از نامزدی دیگر ریاست جمهوری خود گفت که به عنوان رئیس کمیته سلامت، آموزش، کار و بازنشستگی سنا علاوه بر کمک به تشکیل اتحادیه های کارگری جدید، به مبارزه برای سیاست های مترقی ادامه خواهد داد.

سندرز گفت: «نامزدی برای ریاست جمهوری یک امتیاز فوق العاده بود. من از آن بسیار لذت بردم و امیدوارم تا حدودی بر ماهیت سیاست آمریکا تأثیر گذاشته باشیم. اما در حال حاضر، وظیفه من این است که به عنوان رئیس کمیته (بهداشت، آموزش، کار و بازنشستگی) آنچه را که می توانم انجام دهم، ببینم بایدن دوباره انتخاب شود و ببینم چه کاری می توانم برای تغییر سیاست در آمریکا برای کمک به محافظت از نیازها انجام دهم. از کارگران.»

او گفت هنوز خیلی زود است که بگوییم او چه نقشی در کمک به بایدن برای انتخاب مجدد در انتخابات 2024 ایفا کند.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام