بریتانیا شرکت‌های بزرگ فناوری با اختیارات قانونی جدید را پذیرفته است

بریتانیا شرکت‌های بزرگ فناوری با اختیارات قانونی جدید را پذیرفته است

تصویر نماینده- رویترز

لندن: بریتانیا قانون جدیدی را برای مهار قدرتی که شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل، فیس بوک و آمازون می توانند برای سرکوب رقابت در بازارهای دیجیتال اعمال کنند، معرفی خواهد کرد.

این لایحه، پس از تصویب در پارلمان، با اعطای اختیارات جدید به DMU بر شرکت های فناوری که گردش مالی جهانی بیش از 25 میلیارد پوند (31.2 میلیارد دلار) یا گردش مالی بالای 1 میلیارد پوند انگلیس دارند، آن را اصلاح می کند.

با وجود مخالفت شدید گوگل، اپل و دیگران، اتحادیه اروپا سال گذشته قانون خود را برای مقابله با سلطه فناوری های بزرگ وضع کرد.

طبق قانون برنامه‌ریزی‌شده بریتانیا، CMA می‌تواند قوانینی را برای شرکت‌های فناوری که آستانه آن را برآورده می‌کنند تنظیم کند تا از آسیب رساندن ناعادلانه به مشاغل کوچکتر و مصرف‌کنندگان جلوگیری کند.

به عنوان مثال، دولت گفت که می توان به آنها گفت که انتخاب و شفافیت بیشتری برای مشتریان فراهم کنند.

در صورت تخطی از قوانین، ممکن است تا 10 درصد از گردش مالی جهانی جریمه شوند.

او گفت: “بازارهای دیجیتال مزایای زیادی را ارائه می دهند، اما تنها در صورتی که رقابت به کسب و کارها در هر شکل و اندازه فرصت موفقیت را بدهد.” “این لایحه یک چارچوب قانونی مناسب برای عصر دیجیتال است.”

ناظر ضد انحصار بریتانیا، سازمان رقابت و بازار (CMA)، دو سال پیش واحد اختصاصی بازارهای دیجیتال را راه‌اندازی کرد که دارای تخصص لازم برای تنظیم بازارهای جدید مانند رسانه‌های اجتماعی بود.

اما فاقد “دندان” قانونی برای حمایت از وظایف خود است.

سارا کاردل، مدیر اجرایی CMA، گفت که این لایحه پتانسیل این را دارد که “لحظه ای نقطه عطف” در حمایت از مصرف کنندگان و حصول اطمینان از کارکرد بازارهای دیجیتال برای اقتصاد بریتانیا باشد.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام