بزرگترین مانورهای جنگی ایالات متحده و فیلیپین از امروز احتمالاً چین را ملتهب خواهد کرد

PokeDragon: بزرگترین رزمایش جنگ ایالات متحده و فیلیپین از امروز آغاز می شود

یک پرسنل تفنگداران دریایی ایالات متحده در 21 مارس 2023 در حین بازدید از بندر برنامه ریزی شده در مانیل، فیلیپین در عرشه پرواز USS America (LHA 6) ژست می دهد. فایل AP

مانیل: ایالات متحده و فیلیپین امروز بزرگترین مانورهای رزمی خود را در دهه های اخیر در آب های سراسر دریای چین جنوبی و تنگه تایوان که احتمالاً چین را خشمگین می کند، آغاز خواهند کرد.

این رزمایش که شامل مانورهای شلیک مستقیم از جمله حمله موشکی غرق قایق است، تا 28 آوریل ادامه خواهد داشت و بیش از 17600 پرسنل نظامی از جمله 12200 پرسنل نظامی آمریکایی، 5400 نیروی فیلیپینی و 111 همتای استرالیایی، بزرگترین رزمایش در بالیکاتان، شرکت خواهند کرد. تاریخ سه دهه

این رزمایش جدیدترین نمایش قدرت آتش آمریکا در آسیا خواهد بود، جایی که واشنگتن بارها به چین درباره اقدامات تهاجمی فزاینده آن در کانال دریایی مورد مناقشه و علیه تایوان هشدار داده است.

این کشورها همچنین یک فرود آبی خاکی در جزیره غربی پالاوان، نزدیکترین خشکی فیلیپین به جزایر اسپراتلی – نقطه اشتعال برای پکن و مانیل، ترتیب خواهند داد.

دولت بایدن برای مقابله بهتر با چین، از جمله در رویارویی احتمالی بر سر تایوان، قوس ائتلافی را در اقیانوس هند و اقیانوس آرام تقویت کرده است.

این با تلاش‌های فیلیپین در زمان رئیس‌جمهور فردیناند مارکوس جونیور برای دفاع از منافع سرزمینی خود در دریای چین جنوبی با تقویت تمرین‌های نظامی مشترک با ایالات متحده و اجازه دادن به گروه‌های چرخشی از نیروهای آمریکایی برای ماندن در اردوگاه‌های نظامی فیلیپین بر اساس پیمان دفاعی 2014 همراه است. .

به گفته مقامات نظامی ایالات متحده و فیلیپین، کشتی‌های جنگی، جت‌های جنگنده و همچنین موشک‌های پاتریوت، راکت‌اندازهای HIMARS و Javelins ضد تانک آمریکا به نمایش گذاشته خواهند شد.

سرهنگ مایکل لوجیکو، سخنگوی فیلیپین بالیکاتان، گفت: “ما با ورزش کردن، کسی را تحریک نمی کنیم.” آسوشیتدپرس قبل از شروع مانورها

لوجیکو گفت: «این در واقع نوعی بازدارندگی است. بازدارندگی زمانی است که طرف‌های دیگر را از حمله به خود منصرف می‌کنیم.»

در یک مانور با آتش واقعی که نیروهای متحد برای اولین بار در فراساحل برگزار می کنند، لوجیکو گفت که نیروهای آمریکایی و فیلیپینی یک کشتی هدف 200 فوتی (61 متری) را در آب های سرزمینی فیلیپین در نزدیکی استان زامبالس در غرب این ماه غرق خواهند کرد. حملات هوایی و توپخانه ای هماهنگ.

لوجیکو گفت: «ما با تمام سیستم‌های تسلیحاتی که در اختیار داریم، چه زمینی، چه نیروی دریایی و چه هوایی، آن را هدف قرار خواهیم داد.

این مکان رو به دریای چین جنوبی و آن سوی آب‌های تنگه تایوان احتمالاً چین را نگران می‌کند، اما مقامات نظامی فیلیپین گفتند که هدف از این مانور تقویت دفاع ساحلی این کشور بوده و هیچ کشوری را هدف قرار نداده است.

سفارت ایالات متحده در مانیل گفت، چنین سناریوهای میدانی “توانایی های متحدان را در شلیک تسلیحات ترکیبی، اشتراک اطلاعات و اطلاعات، ارتباطات بین واحدهای مانور، عملیات لجستیکی، عملیات آبی خاکی” آزمایش می کند.

واشنگتن و پکن بر سر مناقشات طولانی مدت ارضی شامل چین، فیلیپین و چهار دولت دیگر و هدف پکن برای ضمیمه کردن تایوان، در صورت لزوم با زور، در مسیر برخورد قرار گرفته اند.

چین هفته گذشته نسبت به تشدید استقرار نظامی آمریکا در منطقه هشدار داد. مائو نینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک نشست خبری منظم در پکن گفت که این “تنش ها بیشتر و صلح و ثبات کمتر در منطقه خواهد بود.”

تمرینات بالیکاتان در فیلیپین یک روز پس از پایان تمرینات رزمی سه روزه چین که شبیه سازی بسته شدن تایوان بود، پس از دیدار تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان با کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در هفته گذشته در کالیفرنیا آغاز شد که خشم پکن را برانگیخت.

روز دوشنبه، ناوگان هفتم ایالات متحده ناوشکن موشک هدایت شونده USS Milius را در 12 مایلی دریایی Mischief Reef، یک رخنمون مرجانی متعلق به مانیل که چین در اواسط دهه 1990 تصرف کرد و به یکی از هفت پایگاه جزیره محافظت شده موشکی در جنوب تبدیل شد، مستقر کرد. مجمع الجزایر Spratlys در دریای چین که به شدت مورد مناقشه قرار گرفته است. ارتش ایالات متحده سال هاست که چنین عملیات «آزادی ناوبری» را برای به چالش کشیدن ادعاهای سرزمینی گسترده چین در دریای شلوغ انجام داده است.

ناوگان هفتم گفت: «تا زمانی که برخی کشورها به ادعا و اعمال محدودیت‌هایی برای حقوقی که فراتر از اختیارات آنها بر اساس قوانین بین‌المللی است، ادامه دهند، ایالات متحده به دفاع از حقوق و آزادی‌های دریا که برای همه تضمین شده است، ادامه خواهد داد». هیچ عضوی از جامعه بین المللی نباید مرعوب شود یا مجبور شود که از حقوق و آزادی های خود چشم پوشی کند.»

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام