بیش از 33 معترض طرفدار عمران خان در دادگاه نظامی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت

بحران سیاسی پاکستان: بیش از 33 معترض طرفدار عمران خان در دادگاه نظامی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

حامیان عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان، در جریان تظاهرات اعتراضی علیه دستگیری خان، در پیشاور، پاکستان، 10 مه 2023، به سوی پلیس سنگ پرتاب می کنند. عکس فایل- رویترز

وزیر کشور پاکستان روز جمعه گفت که مقامات غیرنظامی پاکستان 33 مظنون را برای محاکمه در دادگاه های نظامی پس از حملات به تاسیسات ارتش در جریان اعتراضات خشونت آمیز در حمایت از عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان تحویل داده اند.

اعتراضات در سراسر پاکستان پس از دستگیری عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف در 9 مه آغاز شد، و در حالی که وی متعاقباً به اتهامات متعدد از جمله اختلاس به قید وثیقه آزاد شد، رویارویی او با ژنرال های قدرتمند این کشور تشدید شده است.

معترضان به تأسیسات نظامی از جمله خانه یک ژنرال ارشد در لاهور حمله کردند که به آتش کشیده شد. از آن زمان هزاران نفر، که بیشتر آنها از هواداران خان بودند، بازداشت شده اند.

مقالات مرتبط

سابق

عمران خان، نخست‌وزیر اسبق پاکستان می‌گوید که پلیس خانه او را محاصره کرده است و نگران دستگیری مجدد است

سابق

نهاد عالی امنیتی پاکستان تصمیم ارتش مبنی بر محاکمه معترضان تحت قانون اسرار رسمی را تایید می کند. گروه حقوق بشر مخالف است

رعنا صنع الله وزیر داخله به خبرنگاران گفت: «متهمانانی که به ارتش تحویل داده می شوند کسانی هستند که از تأسیسات دفاعی بسیار حساس عبور کرده و وارد شده اند».

دادگاه های نظامی به روی افراد خارجی بسته است و هیچ رسانه ای مجاز نیست. گروه های حقوق بشر از ماهیت مخفیانه این روند انتقاد کرده اند.

ناآرامی های سیاسی در حالی بدتر شده است که پاکستان با بدترین بحران اقتصادی خود در دهه های اخیر مواجه است. تورم در بالاترین حد خود قرار دارد، رشد اقتصادی ضعیف است، و این نگرانی وجود دارد که کشور ممکن است بدهی های خارجی را نکول کند، مگر اینکه صندوق بین المللی پول پرداخت های تاخیری را باز کند.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام