تایوان خواهان “چتر هسته ای” آمریکا مشابه ژاپن و کره جنوبی برای جلوگیری از تهاجم چین است.

تایوان خواهان

“چتر هسته ای” ایالات متحده شاهد استقرار سلاح اتمی در تایوان نخواهد بود، اما شاهد خواهد بود که “یگانه ابرقدرت” جهان به حمله هسته ای چین در جریان تهاجم به این کشور جزیره ای پاسخ مشابهی خواهد داد.

به نظر می رسد تقاضای فزاینده ای برای یک “چتر هسته ای” ایالات متحده در تایوان در بحبوحه تشدید جنگ طلبی چین در منطقه آسیا و اقیانوسیه وجود دارد.

بنا بر گزارش ها، تمایل به چنین “چتر هسته ای” در برابر تهاجم بالقوه چین – که قبلاً توسط ایالات متحده (ایالات متحده) به ژاپن و کره جنوبی ارائه شده است – از سوی کارشناسان دفاعی در تایوان حمایت شده است.

“چتر هسته ای” ایالات متحده شاهد استقرار تسلیحات اتمی در تایوان نخواهد بود، اما شاهد خواهد بود که “تنها ابرقدرت” جهان به حمله هسته ای چین در جریان تهاجم به این کشور جزیره ای پاسخ خواهد داد.

مقالات مرتبط

سابق

تراس نخست وزیر اسبق بریتانیا به کشورهای غربی نسبت به مماشات با چین هشدار داد

سابق

ایالات متحده برای جلوگیری از حمله احتمالی چین به ارتقای گسترده پدافند هوایی گوام برنامه ریزی می کند

جوزف وو، وزیر امور خارجه تایوان، در یوان قانونگذاری گفت: «تایپه و واشنگتن در حال مذاکره در مورد این موضوع هستند.

به نقل از تایپه تایمز، سو تزو یون، کارشناس دفاعی تایوانی، گفت که دکترین امنیت ملی تایوان، علیرغم احتمال استفاده از چنین تسلیحاتی علیه آن، به ویژه توسط دکترین امنیت ملی، اجازه توسعه سلاح های هسته ای، شیمیایی و بیولوژیکی را نمی دهد. چین.

او گفت: «توسعه چتر هسته ای متحد بر سر تایوان به طور قابل توجهی به نفع امنیت تایوان خواهد بود.

«نیروهای مسلح تایوان «از قبل بازدارندگی متعارف ارائه می‌دهند. دستیابی به یک بازدارندگی هسته‌ای، حساسیت آن را به اجبار هسته‌ای کاهش می‌دهد.»

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام