تعرفه طراحی سایت اختصاصی و لیست قیمت سایت سفارشی

به عنوان کسی که می‌خواهد یک سایت اختصاصی راه اندازی کند، احتمالاً یکی از دغدغه‌های اصلی شما، تعرفه طراحی سایت اختصاصی است.

اما واقعیت اینه که بیان تعرفه طراحی سایت خیلی هم آسان نیست. برای بیان تعرفه لازم است که هزینه طراحی سایت اختصاصی محاسبه شود. (منبع: آژانس دیجیتال مارکتینگ پرگاس)

به عنوان مثال، این هزینه به میزان برنامه نویسی و زمانی که برای طراحی صفحات مختلف سایت صرف می‌شود، بستگی دارد. هر چه سایت کد نویسی اختصاصی بیشتری داشته باشد قیمت طراحی سایت اختصاصی بالاتر خواهد بود.

بنابراین، هزینه طراحی سایت سفارشی به سفارش و خواسته سفارش دهنده بستگی دارد. و از پیش نمی‌توان یک مقدار ثابت و مشخص را به عنوان تعرفه طراحی سایت سفارشی اعلام کرد.

از سوی دیگر ممکنه برخی سفارش دهندگان به دنبال دانستن تعرفه طراحی سایت اختصاصی سال ۱۴۰۰ باشند. به همین دلیل در بین شرکت‌های مختلف به دنبال گرفتن قیمت هستند.

در همین رابطه بخوانید: مزایای طراحی سایت اختصاصی بهمراه بررسی دقیق و معایب

این افراد به دنبال پیدا کردن پایین‌ترین قیمت برای عقد قرارداد و همکاری هستند. اما کسانی که در این حوزه تجربه دارند، نکته دیگری را به عنوان شاخص بستن قرارداد یا شروع همکاری در نظر می‌گیرند.

این افراد معتقدند که هرچند در یک همکاری باید تا جای ممکن از هزینه‌ها کاسته شود، ولی همیشه قیمت پایین به معنای بهترین کار نیست. چرا که گاهی قیمت پایین باعث کاهش کیفیت کار خواهد شد.

این مسئله به خصوص در نگه داری سایت، بیشتر خسارت‌های خود را نشان خواهد داد. جایی که سفارش دهنده مجبور خواهد شد برای رفع نواقص، چند برابر هزینه اولیه را بپردازد.

نحوه محاسبه تعرفه طراحی سایت اختصاصی (قیمت طراحی سایت اختصاصی) | پرگاس

به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم، پیش از هرگونه اقدامی از یک مجموعه امین و کاربلد مانند پرگاس مشاوره بگیرید. به علاوه شما حتماً متوجه خواهید شد که تعرفه طراحی سایت سفارشی در این شرکت بسیار منصفانه و مناسب هست.

نحوه محاسبه تعرفه طراحی سایت اختصاصی (قیمت طراحی سایت اختصاصی)

همان طور که در مقدمه این راهنما ذکر شد، مشخص کردن هزینه طراحی سایت اختصاصی، صرفاً با بررسی نیازها و خواسته‌های سفارش دهنده قابل تعیین خواهد بود.

به همین دلیل روش کار برای مشخص کردن قیمت طراحی سایت اختصاصی به این صورته که ابتدا سفارش دهنده درخواست خود را به شرکت مجری اعلام می‌کند.

شرکت مجری بررسی‌های اولیه را انجام می‌دهد. سپس جلسه‌ای مشترک با حضور سفارش دهنده و مجری فنی برگزار شده و به صورت دقیق خواسته‌های سفارش دهنده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در طی این جلسه، به صورت دقیق خواسته‌های سفارش دهنده ثبت شده و البته اگر نیاز به مشاوره یا پیشنهاد تکمیلی در مورد نیازها وجود داشته باشد، به وی اعلام می‌شود.

بعد از این جلسه، تیم فنی نسبت به برآورد میزان کدنویسی مورد نیاز و زمان انجام پروژه اقدام می‌کنند. قیمت یا تعرفه طراحی سایت اختصاصی بر مبنای همین برآورد به سفارش دهنده اعلام می‌شود.

در طراحی سایت اختصاصی چگونه هزینه‌های خود را مدیریت کنیم؟ | پرگاس

در طراحی سایت اختصاصی چگونه هزینه‌های خود را مدیریت کنیم؟

باید توجه داشت که در طی این مراحل ۲ بخش از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

اول اینکه سفارش دهنده باید دقیقاً بداند که از سایت خود چه توقعی دارد. نیازهایش چیست؟ و نیاز دارد که سایتش چه کیفیتی‌هایی داشته باشد.

اگر شما سفارش دهنده هستید و در این زمینه تجربه کافی ندارید، حتماً از کسانی که در این زمینه خبره هستند، مشورت بگیرید.

ممکنه شما امکاناتی را برای سایت خود سفارش بدهید، و پیاده سازی آن هزینه زیادی را به شما تحمیل کند ولی در نهایت آن ویژگی و امکانات واقعاً در سایت شما کارایی لازم را نداشته باشد.

نکته دوم اینکه، بعد از مشخص شدن میزان کار، بهتره از مجری فنی بخواهید که به تفکیک امکانات درخواست شده، قیمت را به شما ارائه کند. این کار به شما کمک می‌کند تا در صورت نیاز بتوانید در بین نیازهای خود اولویت بندی کنید.

علاوه بر دو موردی که ذکر شد، به عنوان یک سفارش دهنده شما باید در انتخاب مجری دقت زیادی داشته باشید. تجربه نشان داده که قیمت‌های پایین عموماً دام‌هایی هستند که شما را گرفتار می‌کنند.

فاکتورهای انتخاب بهترین شرکت برای پیاده سازی سایت اختصاصی | پرگاس

فاکتورهای انتخاب بهترین شرکت برای پیاده سازی سایت اختصاصی

کاملاً واضح است که تنها مجموعه‌هایی که قصد پیشرفت از طریق اینترنت و استفاده از مزایای سئو دارند، اقدام به طراحی سایت اختصاصی می کنند. تعرفه طراحی سایت اختصاصی نباید این هدف را تحت الشعاع قرار دهد.

داشتن یک سایت با طراحی اختصاصی باعث تمایز شما در بین رقبا و بیشتر شدن احتمال دیده شدن سایت شما می‌شود. بیشتر دیده شدن می‌تواند به معنای موفقیت و پیشرفت در کسب و کار شما باشد.

ادامه مطلب در: https://pergasco.com/blog/web-design/تعرفه-طراحی-سایت-اختصاصی-لیست-قیمت/