جو بایدن رسماً از انتخاب كنندگان برای رسیدن به رئیس جمهور آمریكا اطمینان می یابد. سرشماری به 279 می رسد

اگرچه قانونگذاران می توانند با قبول آرا the رای دهندگان مخالفت کنند ، اما مسدود شدن بایدن در آن مرحله تقریباً غیرممکن است

جو بایدن رسماً از انتخاب كنندگان برای رسیدن به رئیس جمهور آمریكا اطمینان می یابد.  سرشماری به 279 می رسد

تصویر پرونده جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا. AP

واشنگتن: کالیفرنیا روز جمعه انتخابات ریاست جمهوری خود را تأیید کرد و 55 انتخاب کننده را که متعهد شده بودند به جو بایدن دموکرات رأی دهند ، منصوب کرد و رسماً اکثریت کالج انتخاباتی مورد نیاز برای پیروزی در کاخ سفید را به وی تحویل داد.

تصویب رسمی وزیر امور خارجه الکس پادیلا از پیروزی بایدن در این ایالت ، طبق شمارش آژانس آسوشیتدپرس ، تعداد رای دهندگان متعهد خود را تاکنون به 279 نفر رساند. این کمی بیش از آستانه 270 برای پیروزی است.

این مراحل در انتخابات اغلب از تشریفات صرف نظر می شود. اما مکانیک های پنهان انتخاب رئیس جمهور ایالات متحده امسال در حالی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا پیروزی بایدن را انکار می کند و استراتژی های حقوقی فزاینده ای با هدف لغو نتایج قبل از نهایی شدن را دنبال می کند ، مورد بررسی جدی قرار گرفت.

ادوارد بی. فولی ، استاد حقوق در دانشگاه ایالتی اوهایو گفت ، اگرچه هفته ها بود که بایدن در انتخابات ریاست جمهوری برنده بود ، اما تخصیص بیش از 270 انتخاب کننده اولین قدم به سمت کاخ سفید است.

فولی گفت: “این یک نقطه عطف قانونی و اولین نقطه عطفی است که از چنین وضعیتی برخوردار است.” “همه چیز قبل از آن با آنچه ما پیش بینی می نامیم پیش بینی شده بود.” انتخاب كنندگان به نام جمعه در 14 دسامبر همراه با همتایان خود در هر ایالت دیدار می كنند تا رسماً به رئیس جمهور بعدی رأی دهند.

اکثر ایالت ها قوانینی دارند که انتخاب کنندگان آنها را به برنده رای مردم در ایالت خود ملزم می کند ، اقداماتی که امسال با رای دیوان عالی کشور تأیید شد. هیچ پیشنهادی مبنی بر اینکه هر یک از منتخبین بایدن در مورد رأی ندادن به وی فکر می کنند ، ارائه شده است.

نتایج رای گیری کالج انتخاباتی قرار است در 6 ژانویه توسط کنگره دریافت شود و به طور معمول تأیید شود. اگرچه نمایندگان مجلس می توانند با قبول آرا the رأی دهندگان مخالفت کنند ، اما مسدود شدن بایدن در آن مرحله تقریباً غیرممکن است.

مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها و مجلس سنا تحت کنترل جمهوری خواهان هر دو برای حل و فصل اختلافات به طور جداگانه رأی می دهند. یکی از آنها از پنسیلوانیا برخاسته است ، جایی که 75 قانونگذار جمهوری خواه روز جمعه بیانیه ای را امضا کردند و از کنگره خواستند تا از رای گیری در انتخابات ایالت برای بایدن جلوگیری کند.

اما پات تومی ، سناتور جمهوری خواه ایالتی ایالات متحده ، اندکی پس از آن گفت که با تابلو انتخاب کنندگان پنسیلوانیا اعتراضی نخواهد کرد و این امر بر دشواری تلاش برای تغییر نتایج انتخابات از طریق کنگره تأکید کرد.

فولی گفت: “به عنوان یک امر عملی ، ما می دانیم که جو بایدن در 20 ژانویه افتتاح خواهد شد.”

این در روزهای پس از انتخابات ، هنگامی که شمارش آرا mail پست الکترونیکی به تدریج مشخص شد که بایدن در ایالت های کافی برای برنده شدن در کالج انتخابات پیروزی کسب کرده است ، مشخص بود.

این در اواخر ماه نوامبر آشکارتر شد ، زمانی که هر کشور نوسانی که بایدن پیروز شد ، وی را به عنوان برنده انتخابات خود تصدیق کرد و منتخبان خود را به کالج انتخاباتی منصوب کرد. ترامپ بی نتیجه تلاش کرده است مانع تصدیق بایدن به عنوان برنده و تعیین انتخاب کنندگان برای معاون رئیس جمهور سابق در این ایالت ها شود.

وی در کالیفرنیای عمیق دموکراتیک ، پرجمعیت ترین ایالت کشور و بیشترین تعداد آرا elect انتخاباتی ، هیچ تلاشی نکرد. سه ایالت دیگر که بایدن به دست آورد – کلرادو ، هاوایی و نیوجرسی – هنوز نتایج خود را تأیید نکرده اند. وقتی این کار را انجام دهند ، بایدن 306 رأی هیئت انتخاباتی به 232 رأی ترامپ خواهد داشت.

ترامپ و متحدانش حداقل 50 پرونده حقوقی را برای تلاش برای لغو نتایج در ایالت های در حال تغییر که بایدن پیروز شد – به طور عمده آریزونا ، جورجیا ، میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین – آورده اند. طبق گزارش ، بیش از 30 نفر رد یا حذف شده اند AP حساب کردن

ترامپ و متحدانش نیز این ایده دور از ذهن را مطرح کرده اند که قانونگذاران ایالت جمهوری خواه در این ایالت ها می توانند مجموعه ای از رقیبان را که به ترامپ متعهد شده اند ، تعیین کنند.

اما رهبران جمهوریخواه ایالتی این روش را رد کرده اند و احتمالاً در هر صورت بی فایده خواهد بود. مطابق قانون فدرال ، هر دو مجلس كنگره برای پذیرش یك رأی انتخاب شده از رأی دهندگان نیاز به رای گیری دارند. اگر این کار را نکنند ، باید از انتخاب کنندگان منصوب شده توسط فرمانداران ایالت ها – که در این موارد همه به بیدن متعهد شده اند – استفاده شود. آخرین اقدام باقیمانده برای جلوگیری از انتخابات تلاش کیشوتیک برای رأی دادن به رای دهندگان در کنگره است.

این تاکتیک امتحان شده است – تعداد معدودی از دموکرات های کنگره در سال های 2000 ، 2004 و 2016 مخالفت کردند که رسماً رئیس جمهور جورج دبلیو بوش و ترامپ شوند. اما این تعداد برای جلوگیری از روی کار آمدن این دو نفر کافی نبود.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.