حضور گسترده کشتی های چینی در منطقه اقیانوس هند، هند به دقت مراقب است

حضور گسترده کشتی های چینی در منطقه اقیانوس هند، هند به دقت مراقب است

فرمانده نیروی دریایی هند دریاسالار آر هاری کومار. PTI

دریاسالار هاری کومار، رئیس نیروی دریایی هند روز شنبه گفت که “حضور گسترده” کشتی های چینی در منطقه اقیانوس هند وجود دارد و هند “بسیار دقیق” تحولات منطقه را زیر نظر دارد تا از منافع ملی خود در دریا محافظت و حفظ کند. دامنه.

او در جریان یک تعامل در یک کنفرانس در اینجا گفت که نیروی دریایی هند از لنگر انداختن کشتی‌های مختلف نیروی دریایی PLA در بنادر پاکستان دستگیر شده است و “آن را تحت نظر دارد”.

در پاسخ به سوالی درباره جنبه‌های تهدید، فرمانده نیروی دریایی از تهدیدات متعارف و غیر متعارف، به غیر از تهدیداتی که از آنچه او به عنوان «پارادایم خاموش و فراگیر» توصیف می‌کند و منجر به «شبکه‌ای از تهدیدات» می‌شود، صحبت کرد.

تلاش چین برای ایجاد هژمونی علیه هند، عملیات نقشه برداری در اقیانوس هند را افزایش می دهد

قطر افسران زندانی سابق نیروی دریایی هند را به جاسوسی از برنامه مخفی زیردریایی متهم کرد

نقش نیروی دریایی هند حفاظت، ترویج و حفظ منافع ملی در حوزه دریایی، در هر کجا که هستند، و تهدیدها و چالش ها را ارزیابی می کند.

به طور روزانه مشاهده می شود که مقدار مشخصی از مناقشات در دریا اتفاق می افتد. فرمانده نیروی دریایی گفت که این بسیار کمتر از آستانه درگیری است، اما امکان یک درگیری تمام عیار را نمی توان رد کرد.

وی در مورد یک سوال در مورد کشتی های نیروی دریایی PLA که در بنادر پاکستان پهلو می گیرند، گفت، این کشتی ها در بنادر کشورهای مختلف و نه فقط در پاکستان پهلو می گیرند.

وی گفت تا آنجا که به بازدید آنها از بنادر پاکستان مربوط می شود، “ما از آن دست برداشته ایم و مراقب باشید”.

دریاسالار کومار گفت که نیروی دریایی پاکستان با سرعت خوبی در حال مدرنیزه کردن خود است و به دنبال تبدیل شدن به یک نیروی 50 پلتفرم در 10 تا 15 سال است و آنها ناوها و ناوهای جدید را به ناوگان خود اضافه می کنند.

وی گفت: تا جایی که به چین مربوط می شود، در 10 سال گذشته، تعداد زیادی کشتی و زیردریایی در ده سال گذشته توسط این کشور راه اندازی شده است، سومین ناو هواپیمابر در حال ساخت است و ناوشکن های بسیار بزرگتری نیز روی آن کار می کنند. وی افزود: «ما احساس می‌کنیم که این وضعیت در یک زمان بالا خواهد رفت».

ما مراقب منطقه اقیانوس هند هستیم و تلاش می‌کنیم بدانیم حضور چه کسی در آنجاست و آنها چه کار می‌کنند، 24×7 آن را زیر نظر داریم و هواپیما، پهپاد، کشتی، زیردریایی و غیره را مستقر می‌کنیم.» فرمانده نیروی دریایی گفت.

«حضور گسترده ای از کشتی های چینی وجود دارد. در هر مقطع زمانی، 3 تا 6 کشتی جنگی چینی در منطقه اقیانوس هند وجود دارد.

کشتی های تحقیقاتی چینی همیشه حضور دارند، تعداد آنها از 2-4 و همچنین کشتی های ماهیگیری چینی است. فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت، بنابراین، حضور گسترده کشتی‌های چینی در منطقه اقیانوس هند وجود دارد و نیروی دریایی هند آن را پیگیری می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی گفت: «بنابراین، ما برنامه‌ها، اقداماتی را که باید انجام دهیم، اصلاح می‌کنیم و این نیز به توسعه قابلیت‌های ما کمک می‌کند.»

دریاسالار کومار بعداً در پاسخ به سؤال مخاطبان در مورد کشتی های تحقیقاتی چینی گفت، این کشتی ها توانایی ردیابی و جمع آوری سیگنال های الکترونیکی را دارند.

هنگامی که آنها در نزدیکی “مناطق منافع ملی ما” عمل می کنند، نیروی دریایی هند زیر نظر دارد و کشتی های خود را دارد که “آنها را بسیار بسیار دقیق زیر نظر دارند”.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نوسازی و توسعه توانمندی ارتباطی با ارزیابی تهدید دارد، گفت: نوسازی بخشی از فرآیند است و تهدید محور نیست.

و، یک نیروی دریایی باید یک “نیروی متعادل” باشد، بنابراین، موضوع مربوط به زیردریایی هسته ای در مقابل ناو هواپیمابر نیست، زیرا هر یک از این دو توانایی های خود را دارند و آنها “هر کدام یا یا نه” هستند، دریاسالار کومار گفت.

در مورد Atmanirbhar Bharat، او مجدداً تأکید کرد که نیروی دریایی هند “به رهبری ملی متعهد شده است که ما (دریایی) تا سال 2047 کاملاً Atmanirbhar خواهیم بود.”

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام