حمله داعش به شکارچیان ترافل سوریه دست کم 26 کشته برجای گذاشت

بیروت: جنگجویان مظنون گروه دولت اسلامی روز یکشنبه حداقل 26 نفر را در سوریه کشتند.

این آخرین مورد از یک سلسله حملاتی است که مردمی را که به دنبال ترافل صحرا در این کشور فقیر شده جنگ زده هدف قرار می دهند.

دیده بان سوریه مستقر در بریتانیا، “غیر نظامی و حداقل 10 جنگجوی طرفدار رژیم” در میان “26 نفری بودند که در حمله جنگجویان داعش در حالی که در حال جمع آوری ترافل در صحرای شرق (شهر مرکزی) حماه بودند، کشته شدند. برای حقوق بشر گفت.

ترافل های صحرای سوریه در کشوری که 12 سال جنگ و بحران اقتصادی ویرانگر را متحمل شده است، قیمت های بالایی دارد.

بین فوریه و آوریل هر سال، صدها سوری فقیر در صحرای وسیع سوریه یا بادیا – مخفیگاه شناخته شده ای برای جهادگران که مملو از مین های زمینی است – به دنبال ترافل می گردند.

بر اساس گزارش دیده بان، از فوریه، بیش از 200 نفر – که اکثر آنها غیرنظامی هستند – در حملات داعش که شکارچیان ترافل را هدف قرار می دهند یا مین های زمینی به جا مانده از افراط گرایان کشته شده اند.

قربانیان شامل 15 نفر بودند که در جستجوی ترافل بودند که ماه گذشته توسط داعش گلویشان بریده شد.

ناظر جنگ در آن زمان گفت که در ماه فوریه، جنگجویان داعش سوار بر موتور سیکلت به سمت شکارچیان ترافل تیراندازی کردند و دست کم 68 نفر را کشتند.

صحرای سوریه به دلیل تولید برخی از با کیفیت ترین ترافل ها در جهان مشهور است.

این قارچ با ارزش بسته به اندازه و درجه می تواند تا 25 دلار در هر کیلو (2.2 پوند) به فروش برسد – در کشوری که متوسط ​​دستمزد ماهانه آن حدود 18 دلار است.

دیده‌بانی که به شبکه گسترده‌ای از منابع روی زمین متکی است، گفت که تروریست‌های مظنون داعش روز یکشنبه چهار چوپان را در منطقه دیرالزور در شرق سوریه کشتند.

ناظر افزود که جهادگران که تفنگ های خودکار حمل می کردند و موتور سوار می شدند، گوسفندان را نیز قبل از فرار سرقت کردند.

در مارس 2019، داعش آخرین بخش از خاک خود را در سوریه پس از یک عملیات نظامی با حمایت ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده از دست داد، اما بقایای جهادی همچنان در بیابان پنهان شده و حملات مرگباری را انجام می دهند.

آنها از چنین مخفیگاه‌هایی برای کمین کردن غیرنظامیان، نیروهای تحت رهبری کردها، نیروهای دولتی سوریه و جنگجویان طرفدار ایران استفاده کرده‌اند و در عین حال حملاتی را در همسایه عراق انجام داده‌اند.

جنگ سوریه از زمانی که در مارس 2011 با سرکوب وحشیانه اعتراضات ضد دولتی آغاز شد، جان حدود نیم میلیون نفر را گرفته و میلیون ها نفر را آواره کرده است.

سازمان ملل می‌گوید که بقایای مواد منفجره که توسط همه طرف‌های درگیری گذاشته شده است، اکنون بیش از هر جای دیگر جهان در سوریه جان خود را از دست داده است.

بر اساس داده های سازمان ملل، مین ها و سایر مواد منفجره باقی مانده از سال 2015 به طور متوسط ​​هر روز پنج نفر را کشته یا مجروح کرده اند.

(با ورودی های AFP)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام