دادگاه مدت بازداشت عمران خان را تا 31 می تمدید کرد

پاکستان: دادگاه مدت بازداشت عمران خان را تا 31 می تمدید کرد

عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان و رئیس حزب تحریک انصاف. خبرگزاری فرانسه

دادگاهی در پاکستان روز چهارشنبه حکم خود را برای ممانعت از بازداشت نخست وزیر سابق و رئیس حزب تحریک انصاف در هر پرونده ای که پس از 9 می علیه وی تشکیل شده بود، تمدید کرد.

این امر پس از آن صورت گرفت که وکیل دولت از دادگاه عالی اسلام آباد برای ارائه اطلاعات در مورد پرونده های تشکیل شده علیه عمران خان که روز چهارشنبه در دادگاه حضور نداشت، درخواست کرد.

دادگاه در حال رسیدگی به درخواست PTI برای جستجوی جزئیات همه پرونده های تشکیل شده علیه خان بود. حزب خان گفت که رئیس PTI در بیش از 100 پرونده در سراسر کشور محاکمه شده است.

مقالات مرتبط

عمران خان مرتکب جنایت نابخشودنی شد با مشت آهنین با معترضان برخورد خواهد کرد

شهباز شریف نخست وزیر پاکستان گفت: عمران خان مرتکب جنایت نابخشودنی شد و با تظاهرکنندگان با مشت آهنین برخورد خواهد کرد.

عمران خان مرتکب جنایت نابخشودنی شد با مشت آهنین با معترضان برخورد خواهد کرد

پاکستان: مردی در خیبر پختونخوا به دلیل توهین به مقدسات به قتل رسید

روزنامه داون گزارش داد که دادگاه با درخواست وکیل دولتی موافقت کرد و جلسه رسیدگی را به 31 مه موکول کرد.

در کمک بزرگی به خان، IHC روز جمعه به وی وثیقه حفاظتی به مدت دو هفته در پرونده فساد القادر تراست اعطا کرد و مقامات را از دستگیری نخست وزیر سابق پاکستان در هر پرونده ای که در هر نقطه از کشور ثبت شده بود تا 15 می منع کرد.

حکم دادگاه یک روز پس از آن صادر شد که دادگاه عالی دستگیری چشمگیر خان از ساختمان IHC در 9 مه را “غیرقانونی و غیرقانونی” خواند.

یک خان پیروز پس از اینکه ساعت ها خود را در ساختمان IHC حبس کرده بود، از ترس دستگیری مجدد، با وجود وثیقه در روز جمعه، روز شنبه به خانه خود در لاهور بازگشت.

IHC روز چهارشنبه همچنین دستور آزادی ملکه بخاری و علی محمد خان رهبران تحریک انصاف را صادر کرد و دستگیری آنها را “غیرقانونی” اعلام کرد.

رهبران حزب تحریک انصاف تحت فرمان حفظ نظم عمومی در سال 1960 به دنبال اعتراضات خشونت آمیز در کشور پس از دستگیری خان دستگیر شدند.

دستگیری خان در 9 می توسط تکاوران شبه نظامی پاکستان در ساختمان IHC باعث ناآرامی در پاکستان شد. برای اولین بار در تاریخ پاکستان، معترضان به مقر ارتش (GHQ) در راولپندی یورش بردند و همچنین خانه یک فرمانده سپاه در لاهور را به آتش کشیدند.

پلیس تعداد کشته‌شدگان درگیری‌های خشونت‌آمیز را به 10 نفر رساند، در حالی که حزب خان ادعا می‌کند که 40 نفر از کارگرانش در تیراندازی پرسنل امنیتی جان خود را از دست دادند.

روز دوشنبه، مقامات ارشد ارتش قول دادند که آتش افروزان را که به تأسیسات نظامی و نظامی حمله کردند، از طریق محاکمه تحت قوانین مربوطه کشور، از جمله قانون ارتش پاکستان و قانون اسرار رسمی، به عدالت بسپارند.

خان در آوریل سال گذشته پس از از دست دادن رای عدم اعتماد به رهبری خود از قدرت برکنار شد، که به گفته وی بخشی از توطئه ای به رهبری ایالات متحده بود که وی را به دلیل تصمیمات مستقل سیاست خارجی خود در مورد روسیه، چین و افغانستان هدف قرار داده بود.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام