در روزهای آخر دفتر بیضی ، دونالد ترامپ سیاست هایی را دنبال می کند تا کار جو بایدن را دشوارتر کند

منصوبان سیاسی رئیس جمهور در تلاشند تا مانع از عقب انداختن میراث خود توسط بایدن شوند: پر کردن جای خالی در هیئت های علمی ، اعمال فشار برای تکمیل قوانینی که استانداردهای زیست محیطی را تضعیف می کند ، معرفی قضات و تأیید سریع آنها

رأی دهندگان تصمیم گرفته اند که رئیس جمهور منتخب جو بایدن طی چهار سال آینده کشور را راهنمایی کند. اما در مورد موضوعات جنگ ، محیط زیست ، عدالت کیفری ، تجارت ، اقتصاد و موارد دیگر ، رئیس جمهور دونالد ترامپ و مقامات ارشد دولت در تلاش هستند تا تغییر جهت را دشوارتر کنند.

ترامپ دو هفته گذشته را با خونسردی در کاخ سفید به سر برد و در مورد انتخابات “دزدیده شده” عصبانی شد و از پذیرفتن واقعیت از دست دادن خود امتناع ورزید. اما از طرق دیگر او طوری رفتار می کند که گویی می داند به زودی عزیمت خواهد کرد و هیچ احترامی را که روسای جمهور به طور سنتی به جانشینان خود می دهند در آخرین روزهای فعالیت خود نشان نمی دهد.

در طول چهار سال گذشته ترامپ وقت زیادی را صرف تفکر در مورد سیاست نکرده است ، اما وی تمایل به ضربه زدن به دشمنان خود را نشان داده است. و با تشویق وی ، مقامات عالی رتبه در حال مسابقه در خارج از زمان هستند تا نیروهای خود را از افغانستان بیرون بکشند ، اجاره های حفاری نفت در آلاسکا را تأمین کنند ، چین را مجازات کنند ، اعدام کنند و برنامه هایی را که بایدن برای برقراری مجدد توافق هسته ای ایران لازم است خنثی کنند.

در برخی موارد ، مانند اعدامها و اجاره نامه های نفتی ، دولت ترامپ قصد دارد فقط چند روز – یا حتی ساعت ها – قبل از افتتاح بایدن در 20 ژانویه اقدام کند.

در طیف گسترده ای از ادارات و آژانس ها ، منصوبان سیاسی ترامپ تلاش های بسیار خارق العاده ای را انجام می دهند تا از جلوگیری از به عقب انداختن میراث رئیس جمهور توسط بایدن جلوگیری کنند. آنها در حال پر کردن جای خالی پانل های علمی هستند ، و به دنبال تکمیل قوانینی هستند که استانداردهای زیست محیطی را تضعیف می کند ، قاضیانی را معرفی می کنند و تأیید آنها را از طریق سنا می رسانند ، و تلاش می کنند تا مقررات مراقبت های بهداشتی را که سالهاست وجود دارد حذف کنند.

در آخرین مورد ، استیون منوچین ، وزیر خزانه داری از تمدید برنامه های اصلی وام اضطراری که فدرال رزرو برای کمک به ادامه اعتبار به مشاغل ، دولت های ایالتی و محلی و سایر بخشهای سیستم مالی استفاده کرده بود ، خودداری کرد. وی همچنین برای بازپس گرفتن بسیاری از پولهایی که از آنها پشتیبانی می کند ، استفاده کرد و مانع توانایی بایدن در استفاده از قدرتهای گسترده بانک مرکزی برای جلوگیری از پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس شد.

تری سالیوان ، استاد علوم سیاسی و مدیر اجرایی پروژه انتقال کاخ سفید ، یک گروه غیرحزبی که دهه ها تحولات ریاست جمهوری را مطالعه کرده است ، گفت که ترامپ مانند روسای جمهور گذشته رفتار نمی کند که به نحوه شکل گیری روزهای آخر کار خود اهمیت می دهند میراث آنها

وی گفت: “آنها در ایران در حال افزایش تنش هستند که می تواند منجر به رویارویی شود. اقتصاد در حال مخزن شدن است و آنها در مورد مزایای بیکاری کاری نمی کنند. “

این یک هنجار نهایی است که توسط ترامپ متلاشی شده است – و در تضاد کامل با آخرین رئیس جمهور جمهوریخواه است که قدرت را به یک دموکرات تحویل داد.

رئیس جمهور پیشین جورج دبلیو بوش آگاهانه تصمیم به تصمیم گیری در مورد نجات صنعت خودرو و تأیید افزایش نیروهای نظامی افغانستان را به باراک اوباما ، جانشین خود واگذار کرد. و هنگامی که کنگره خواستار مذاکره در مورد نجات بانکی شد ، بوش کنار رفت و به اوباما اجازه داد تا قبل از افتتاح وی با نمایندگان مجلس قرارداد ببندد.

دستیاران بوش گفتند که رئیس جمهور کناره گیری می خواست اوباما را با آغاز دوره ریاست جمهوری خود با گزینه های سیاسی ترک کند ، این طرز تفکر به وضوح در یک ایمیل 2008 در مورد مذاکرات درباره وضعیت نیروهای آمریکایی در عراق از جوشوا بولتن ، رئیس ستاد بوش در زمان ، به جان پودستا ، که انتقال اوباما را اداره کرد ، فقط یک هفته پس از انتخابات.

بولتن در 11 نوامبر 2008 ، در ایمیلی که بعداً توسط علنی منتشر شد ، به پودستا نوشت: “ما معتقدیم که ما توافق کرده ایم که توافقنامه ای را فراهم کند که رئیس جمهور منتخب اوباما اختیارات و حمایت های لازم را برای اعمال اختیارات کامل به عنوان فرمانده کل قوا فراهم کند.” ویکی لیکس “ما می خواهیم در اولین راحتی شما ، خلاصه توضیحاتی را برای شما و کارکنان خود ارائه دهیم.”

]این رویکرد ترامپ نبوده است.

رئیس جمهور همچنان سخنان بایدن و دسترسی به مقامات آژانس را رد می کند – تأخیرهایی که به گفته رئیس جمهور منتخب تهدید به واکنش کشور در برابر همه گیری است. و دور از تلاش برای کمک به تیم بایدن ، ترامپ بیش از دو هفته به طور فعال در تلاش برای تضعیف مشروعیت پیروزی خود بوده است.

بایدن و دستیاران ارشد وی با رعایت این سنت که هر بار فقط یک رئیس جمهور وجود دارد ، اقدامات سیاسی رئیس جمهور را در داخل یا خارج از کشور انتقاد نکرده اند. اما رئیس جمهور منتخب وعده داده است که به سرعت تلاش خواهد کرد تا بسیاری از سیاست های داخلی و خارجی ترامپ را خنثی کند.

این امر به احتمال زیاد با اقدامات اجرایی در نخستین روزهای حضور وی و همچنین یک دستور کار قانونگذاری تهاجمی در طول سال اول خود آغاز خواهد شد.

برخی از مشاوران ترامپ هیچ تلاشی برای پنهان کردن این واقعیت ندارند که اقدامات آنها با هدف ایجاد مانع عمدی در گزینه های سیاسی بایدن حتی قبل از شروع او است.

یکی از مقامات دولت ، که خواست نامش فاش نشود ، به دلیل مجاز نبودن به صحبت علنی ، گفت که در روزهای آینده اعلامیه های بیشتری به ویژه در مورد چین صادر می شود ، مشاوران ترامپ معتقدند که بایدن برای بهبود روابط تلاش می کند.

جاد دیر ، سخنگوی کاخ سفید ، از اقدامات دولت دفاع کرد و گفت که رئیس جمهور به این دلیل انتخاب شد که رای دهندگان “از همان سیاستمداران قدیمی مثل همیشه خسته شده بودند که همیشه متعهد به تغییر واشنگتن بودند اما هرگز این کار را نکردند”. ترامپ ، وی گفت ، مقررات را لغو کرده و پاسخگویی را برای آژانس ها به ارمغان آورده است و “همچنان روی این کار مهم متمرکز است”.

برخی از انتقال های قبلی نیز فجیع بوده است. مقامات دولت بوش ورودی کاخ سفید کلینتون موجود را به شرارت های جزئی ، بخشش های لحظه آخر دوستان و تأخیرها به دلیل انتخابات مورد مناقشه سال 2000 متهم کردند.

ترامپ مدت هاست که ادعا می کند پس از انتخاب خود ، به دلیل تحقیقاتی که در مورد ارتباطات احتمالی مبارزات انتخاباتی وی با روسیه در جریان بود ، با تلاش پنهانی برای تضعیف انتقال خود مواجه شد. و مواردی مستند از تلاش های آخرالزمان مقامات اوباما برای ایجاد موانع موجود در راه آنچه که انتظار می رود تغییر سیاست های ترامپ در مورد مهاجرت و سایر موارد باشد ، وجود دارد.

هنوز هم ، در سخنرانی تحلیف خود ، ترامپ گفت اوباما و همسرش در انجام یک انتقال منظم “باشکوه” بوده اند و از آنها برای “کمک های بخشنده” خود در طول دوره تشکر کرده است.

و به ندرت در دوران مدرن رئیس جمهور و متحدانش به همان اندازه که ترامپ در قبال بایدن بوده ، در آرزوی خود برای دور زدن دولت آینده تعمدا بوده اند.

دنیس مک دوناو ، که به عنوان رئیس ستاد اوباما خدمت می کرد و در زمان انتقال از دولت بوش در تیم اوباما بود ، گفت: “این با هر آنچه ما تجربه کرده ایم سازگار نیست.” وی گفت که اقدامات ترامپ در روزهای آخر دولت خود با عزم خود برای قطع توافقات اوباما در مورد تغییر آب و هوا و برنامه هسته ای ایران پیش بینی شده است – کاری که روسای جمهور به ندرت انجام می دهند.

مک دونا گفت: “این یک نقض این هنجار است.”

برخی از اقدامات ترامپ کاملاً دائمی است ، مانند معرفی قضات با انتصابات مادام العمر یا نامگذاری طرفداران وی در هیئت های دولت با شرایطی که بیش از زمان احتمالی بایدن در کار است. پس از اتمام کار ، رئیس جمهور جدید نمی تواند کاری کند که آنها را برگرداند.

اما آنها تنها مقامات پیشنهادی دولت نیستند که سعی می کنند از این طریق عجله کنند.

در میان افراد دیگر دو نامزد شورای حکام فدرال رزرو وجود دارد که به ترتیب تا سال 2024 و 2030 خدمت می کنند. سه نفر از اعضای ممکن در کمیسیون انتخابات فدرال برای دوره های شش ساله. و نامزدهای کمیسیون ارتباطات فدرال و کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال ، که در صورت تأیید ، بایدان را از نصب اکثریت بر روی این ارگان ها تا سال 2021 ممانعت می کند.

اقدامات دیگر ممکن است معکوس باشد اما برای تعیین قیمت سیاسی انجام شده است.

از زمان انتخابات ، ترامپ دستور خارج كردن هزاران سرباز از افغانستان را صادر كرده است ، جایی كه ترامپ قصد دارد تا زمان ترك مقام خود ، 455 نیرو را كه قبلاً تجزیه شده بود ، به نصف برساند و از توصیه های برخی از ژنرال های برتر سرپیچی كند.

دیدگاه بایدن برای اعزام نیروهای آمریکایی کاملاً متفاوت نیست. وی گفته است که تنها از تعداد کمی از نیروهای رزمی پشتیبانی می کند که عمدتاً وظیفه مبارزه با گروه های تروریستی مانند القاعده و گروه دولت اسلامی را دارند. اما عقب نشینی های لحظه آخری ترامپ می تواند بایدن را مجبور به تقابل ناخواسته با دموکرات ها در کنگره کند ، در صورت تصمیم وی برای بازگشت به وضعیت موجود متوسط ​​قبل از انتخابات.

تحلیلگران می گویند عقب نشینی نیروها از سوی ترامپ همچنین از هرگونه اهرم فشار در روند صلح در افغانستان بین طالبان و دولت افغانستان محروم است و به طور بالقوه به طالبان اجازه می دهد دستاوردهای مهم نظامی داشته باشند.

مقامات ترامپ همچنین در تلاشند تا تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کنند که ممکن است بازگشت از آن برای بایدن دشوار باشد ، از ترس اینکه خود را در برابر اتهامات نرمش نسبت به یکی از خطرناک ترین دشمنان این کشور متهم کند.

این تحریم ها همچنین می تواند هرگونه اقدام بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای 2015 ایران را خدشه دار کند ، گامی که نیاز به تأمین اتاق تنفس اقتصادی پس از سالها محدودیت های ترامپ برای ایران دارد.

مارک دوبوویتس ، مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی ها ، که اغلب با دولت ترامپ در مورد ایران مشورت می کند ، گفت: “من فکر می کنم شما یک کلیپ سریع از اقدامات جدید را خواهید دید.”

هفته گذشته در جلسه دفتر بیضی شکل ، ترامپ همچنین از مشاوران ارشد خود در پاسخ به ذخیره مواد هسته ای ایران از گزینه های نظامی در دسترس وی پرسید ، اگرچه وی از پیگیری ایده منصرف شد. هرگونه اقدام نظامی باعث تضعیف تلاش های بایدن برای تنظیم مجدد سیاست های ایالات متحده می شود.

به همین ترتیب ، مقامات ترامپ به اقدامات تنبیهی علیه چین ادامه می دهند که احتمالاً روابط پرتنش با پکن که بایدن به ارث می برد ، بیش از پیش متشنج شود. هفته گذشته ، ترامپ دستور اجرایی را صادر کرد و مانع سرمایه گذاری آمریکایی ها در شرکت های چینی با ارتباط با ارتش چین شد. مقامات اداری می گویند مراحل بیشتری در دست انجام است.

تعطیلی برنامه های اعطای وام اضطراری توسط منچین در هفته گذشته همچنین می تواند پیامدهای طولانی مدت برای بایدن داشته باشد زیرا رئیس جمهور جدید تلاش می کند تا عواقب اقتصادی از همه گیر را مهار کند. برنامه های دوره همه گیری توسط فدرال رزرو آمریکا اداره می شود اما از پول بیت المال برای بیمه خسارت استفاده می کند.

منوچین روز جمعه از تصمیم خود دفاع كرد و اصرار داشت كه وی به دنبال قصد كنگره در خواست كردن فدرال رزرو برای بازگرداندن پولهای بلااستفاده به خزانه داری. اما این بایدن خواهد بود که برای مقابله با عواقب آن باقی خواهد ماند. و بازگرداندن این برنامه ها نیاز به مذاکره جدید با کنگره ای دارد که در حال حاضر به دلیل تسکین COV به بن بست رسیده است.

در تابستان 2008 ، مقامات کاخ سفید بوش یادداشتی را برای مقامات آژانس ارسال کردند که به آنها هشدار داد تا مقررات جدید را جمع بندی کنند – و سعی نکنند که قوانین جدید را قبل از رئیس جمهور بعدی عجله کنند. ترامپ برعکس عمل می کند.

آژانس حفاظت از محیط زیست در تلاش برای تکمیل کار بر روی یک قانون جدید است که روش شمارش هزینه ها و مزایای دولت فدرال را تغییر می دهد ، یک تغییر که می تواند برای برخی دیگر از بایدن گسترش برخی از مقررات آلودگی هوا یا آب را دشوار کند.

در بهداشت و خدمات انسانی ، آژانس دقیقاً پس از روز انتخابات به تصویب قانونی رسید که در صورت عدم تأیید “هنوز مورد نیاز” و “تأثیرات مناسب” ، هزاران مقررات آژانس را به طور خودکار به حالت تعلیق درآورد. خود آژانس این طرح را رادیکال خواند – متوجه شد که این کار دست دولت بعدی را خواهد بست.

برایان هریسون ، رئیس ستاد آژانس ، آن را “جسورانه ترین و مهمترین تلاش اصلاحات نظارتی تاکنون انجام شده توسط HHS” خوانده است.

Michael D Shear c.2020 شرکت نیویورک تایمز

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.