دی.کی.

مسابقه CM کارناتاکا: دی کی شیواکومار امروز عصر دوباره با رئیس کنگره خارگ، راهول گاندی دیدار خواهد کرد.

کنگره تصاویری از DK Shivakumar و Siddaramaiah را با راهول گاندی توییت می کند.

با وجود اینکه کنگره هنوز هیچ اعلامیه رسمی در مورد انتخاب رئیس جمهور کارناتاکا انجام نداده است، DK Shivakumar، در آخرین تلاش، احتمالاً بعد از ظهر امروز دوباره با رهبر حزب راهول گاندی و رئیس کنگره Mallikarjun Kharge ملاقات خواهد کرد.

سیددارامایا، رهبر ارشد کنگره و شیواکومار هر دو در اوایل روز در پایتخت ملی با راهول گاندی ملاقات کرده بودند.

شیواکومار همچنین در طول روز با مالیکارجون خارگ، رئیس جمهور کنگره ملی دیدار کرده بود و همچنین با رهبران حزب و هوادارانش در محل اقامت برادرش و نماینده حزب خود، دی کی سورش، گفتگو کرد.

رسانه رسمی کنگره تصاویری از راهول گاندی را با هر دو رهبر به اشتراک گذاشت
کنگره با نامیدن گاندی “جاننایاک” – رهبر مردم – در توییتی نوشت: “راهول گاندی جی پس از پیروزی قاطع در کارناتاکا با دی کی شیواکومار جی و سیددارامایا جی ملاقات کرد.”

“تصمیم در مورد CM امروز یا فردا”

راندیپ سورجوالا، مسئول کارناتاکا، پیش از این، گفت که تصمیم در مورد وزیر ارشد بعدی کارناتاکا امروز یا فردا اعلام خواهد شد و کابینه جدید ظرف 72 ساعت تشکیل خواهد شد.

سورجوالا همچنین گزارش های گمانه زنی مبنی بر اینکه سیددارامایا احتمالاً یک بار دیگر به عنوان وزیر ارشد معرفی می شود را رد کرد.

«مذاکرات در حال حاضر توسط رئیس حزب ملیکرجون خارگ در جریان است. هر زمان که کنگره تصمیمی بگیرد، به شما اطلاع خواهیم داد. وی به خبرنگاران گفت: ظرف 48 تا 72 ساعت آینده، کابینه جدیدی در کارناتاکا خواهیم داشت.

رهبر کنگره گفت که رایزنی‌ها همچنان ادامه دارد و از رسانه‌ها خواست در مورد گمانه‌زنی‌ها گزارش ندهند و به اطلاعات جعلی توجه نکنند.

چهار روز از زمانی که کنگره با سلب قدرت از حزب بهاراتیا جاناتا، پیروزی قاطعی را در انتخابات مجلس به دست آورد، هنوز این ایالت هنوز وزیر ارشدی ندارد.

در همین حال، حامیان سیددارامایا در حال انفجار ترقه در بنگلور دیده شدند.
همچنین، مقامات پلیس در حال بازرسی از استادیوم روباز سری کانتیراوا در بنگالورو، جایی که احتمالاً مراسم تحلیف دولت جدید کارناتاکا برگزار می شود، مشاهده شدند.

پس از ثبت یک پیروزی قاطع در انتخابات مجلس کارناتاکا، حزب قانونگذار کنگره اواخر عصر یکشنبه در بنگالورو تشکیل جلسه داد و قطعنامه‌ای تک خطی را تصویب کرد که به رئیس کنگره اختیار می‌دهد تا Mallikarjun Kharge را برای انتخاب رئیس حزب قانون‌گذاری کند.

کنگره در حال نزدیک شدن به سیددارامایه است

به گفته منابع، کنگره در حال نزدیک شدن به نام سیددارامایا برای این نقش است، زیرا او از حمایت اکثر MLA ها برخوردار است و اکنون وظیفه این است که شیواکومار را همراهی کند.

با این حال، این منابع گفتند که شیواکومار در دیدار خود با گاندی نشان داد که در رویارویی با سیددارامایا عقب نشینی نخواهد کرد.

دیدار روز چهارشنبه با راهول گاندی یک روز پس از آن صورت گرفت که سیددارامایا و شیواکومار جلسات جداگانه ای با مالیکارجون خارگ رئیس کنگره در محل اقامت وی ​​برگزار کردند و با وی در مورد تشکیل دولت گفتگو کردند.

در حالی که حامیان هر دو رهبر به دنبال رهبر مربوطه خود هستند، گفته می شود که کنگره در حال کار بر روی یک فرمول تقسیم قدرت است تا همه بخش ها را در خود جای دهد.

سیددارامایا به عنوان نامزد پیشتاز در میان این دو در نظر گرفته می‌شود، در حالی که شیواکومار پاشنه‌های خود را برای تصدی پست بالا جستجو کرده است و ادعا می‌کند که ایالت تحت رهبری او به‌عنوان رئیس حزب ایالتی به دست آمده است و او برای تضمین این پیروزی سخت تلاش کرده است.

پس از پیروزی خیره کننده حزب در انتخابات مجلس با کسب 135 کرسی از مجموع 224 کرسی، کنگره مجموعه ای از جلسات را در مورد اینکه چه کسی وزیر ارشد دولت خواهد بود، برگزار کرده است.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام