رئیس باند تبهکاری هندی الاصل به جرم قاچاق مواد مخدر و پولشویی زندانی شد

یک رئیس باند جنایی هندی الاصل پس از اعتراف به اتهامات قاچاق مواد مخدر و پولشویی در دادگاهی در بریتانیا، در حال گذراندن حکم هشت سال 10 ماه زندان است.

آژانس جرایم ملی بریتانیا (NCA) گفت، راج سینگ، 45 ساله، اهل ساری در جنوب شرقی انگلیس، یک گروه جنایت سازمان یافته را اداره می کرد و به طور منظم با وقاص اقبال، 41 ساله، برای خرید و فروش مواد مخدر و سلاح گرم کلاس A کار می کرد.

این دو همچنین قصد داشتند پول شویی و کتامین به کانادا بفرستند. در ماه فوریه، سینگ، که نام کامل او راجیندر سینگ باسی است، به اتهام تهیه مواد ممنوعه کلاس A کوکائین، توطئه برای تامین مواد ممنوعه کلاس B کتامین و پولشویی در دادگاه تاج گیلدفورد اعتراف کرد.

بریتانیا: مرد هندی به ظن حمایت مالی از سازمان تروریستی حزب الله دستگیر شد

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، منافع تجاری همسرش را در میان تحقیقات پارلمانی اعلام کرد

او همچنین اعتراف کرد که در یک موضوع جداگانه، زمانی که در یک دعوای میخانه ای درگیر شده بود، به پای یک افسر پلیس لگد زد که او سعی داشت او را مهار کند.

محکومیت وی شامل 16 ماه به دلیل آسیب رساندن به این افسر است که نیاز به توانبخشی قابل توجهی از ناحیه زانو داشته و به دلیل جراحات وارده نمی تواند به پلیس خط مقدم بازگردد.

NCA این هفته پس از اینکه اقبال روز جمعه پس از اعتراف به توطئه برای واردات مواد مخدر کلاس A، توطئه برای انتقال یک سلاح ممنوعه و پولشویی به 12 سال زندان در دادگاهی در جنوب انگلیس محکوم شد، جزئیات این پرونده را فاش کرد.

دین والبانک، مدیر عملیات NCA، گفت: «اگرچه اقبال و سینگ در منطقه لندن فعالیت می کردند، اما در کشورهای متعددی در سرزمین اصلی اروپا و مناطق دورتر ارتباط مجرمانه داشتند.

اقبال و سینگ مانند دیگر فروشندگان گران قیمت، سمی هستند و مسئول ایجاد سطوح بسیار جدی آسیب به جامعه هستند. آنها اهمیتی نداشتند که اسلحه و مواد مخدر منجر به چه خونریزی می شود، فقط تا زمانی که پول در می آورند. حفاظت از مردم در برابر تهدیدات مواد مخدر و سلاح گرم کلاس A یک اولویت برای NCA است.

NCA این دو نفر را پس از رهگیری پیام های آنها برای خرید و عرضه مواد مخدر و اسلحه کلاس A در پلت فرم ارتباطی رمزگذاری شده EncroChat دستگیر کرد.

آن‌ها در EncroChat با نام واقعی‌شان شناخته نمی‌شدند، بلکه با «دسته‌ها» شناخته می‌شدند، سینگ در نقش Salmonagent و اقبال در نقش Ghostshooter. شواهد مهم تلفنی همچنین نشان داد که این زوج در مورد جزئیات سلاح گرم توطئه کردند.

این دو به عنوان بخشی از عملیات Venetic به رهبری NCA برگزار شد، واکنش بریتانیا به حذف EncroChat در سال 2020 پس از اینکه پیام‌های بین سینگ و اقبال نشان داد که توهین آنها چقدر مهم است.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام