ربیع لامیچهنه، رئیس حزب راستیا سواتانترا متهم به زیر پا گذاشتن آیین نامه رفتار انتخاباتی در جریان انتخابات فرعی شد.

نپال: ربی لامیچهان، رئیس حزب راستیا سواتانترا متهم به زیر پا گذاشتن قوانین رفتاری انتخاباتی در طول رای گیری های فرعی شد.

تصویر نمایشی اخبار18

دهلی نو: شکایتی در دفتر افسر ارشد بازگشت در چیتون-2 علیه رئیس حزب راستیا سواتانترا و نامزد ربیع لمیچانه به اتهام نقض قوانین رفتاری انتخاباتی ثبت شده است.

بر اساس گزارشی در پست کاتماندودرووا راج پوخارل، نماینده کاندیدای کنگره نپالی، جیت نارایان شرستا، شکایتی را در خواست لغو نامزدی لامیچهان ارائه کرد.

نپال شاهد مشارکت حدود 60 درصدی رای دهندگان در سه حوزه انتخابیه خود یعنی Tanhun-1، Chitawan-2 و Bara-2 بود که در آن روز یکشنبه نظرسنجی های جانبی برگزار شد.

بر اساس گزارش کمیسیون انتخابات، مشارکت رای دهندگان در تاناهون-1 53 درصد بود.

پس از اینکه رام چاندرا پائودل، رهبر کنگره نپالی، که قانونگذار منتخب از حوزه انتخابیه بود، در ماه مارس رئیس جمهور شد، حوزه انتخابیه خالی بود.

در Chitwan-2، مشارکت رای دهندگان 63 درصد بود.

لمی‌خانه که به دلیل جنجال‌های مربوط به گواهی شهروندی، نماینده مجلس و معاونت خود را از دست داده بود، از این حوزه انتخابیه رقابت می‌کند.

Bara-2 با 64 درصد بیشترین مشارکت رای دهندگان را در میان تمام حوزه های انتخابیه داشته است.

حوزه انتخابیه خالی بود زیرا رام سایا یاداو، قانونگذار منتخب ماه گذشته معاون رئیس جمهور شد.

دینش تاپالیا، رئیس کمیسیون انتخابات نپال گفت که رای گیری های فرعی در هر سه حوزه انتخابیه به شیوه ای مسالمت آمیز برگزار شد.

روز پنجشنبه، مقامات نقاط مرزی نپال با هند را به دلیل برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای به مدت 72 ساعت پلمپ کردند.

انتخابات میان‌دوره‌ای در سه حوزه انتخابیه، هم برای اتحاد حاکم و هم برای چهارمین حزب بزرگ راستیا سوتانترا (RSP) که هنوز حمایت خود را از دولت ائتلافی به رهبری پراچاندا پس نگرفته است، تبدیل به یک موضوع پرستیژ شده است. در حال حاضر از دولت خارج شده است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام