روزهای پایانی دونالد ترامپ در کاخ سفید با خشم و انکار همراه بوده است

با شش هفته تا زمان ترک دفتر ، ترامپ مانند همیشه غیرقابل پیش بینی و نامنظم است

طی هفته گذشته ، رئیس جمهور دونالد ترامپ بیش از 135 پیام را در توییتر منتشر یا بازنشر کرده است که نتایج انتخابات را از دست داده است. او ذکر کرد ویروس کرونا همه گیری اکنون چهار بار به تاریک ترین ساعت خود رسیده است – و حتی در آن زمان فقط برای اینکه ادعا کنم حق با شیوع داشت و کارشناسان اشتباه می کردند.

خوشحال و با توجه به اظهارات مشاوران خود که گاهی اوقات افسرده بودند ، رئیس جمهور به سختی حاضر به کار می شد ، بحران های بهداشتی و اقتصادی کشور را نادیده می گرفت و برنامه جلسات عمومی خود را که مربوط به تلاش ناامیدانه او برای بازنویسی نتایج انتخابات نیست ، تا حد زیادی پاک می کند. او تصمیم خود را برای پاداش دادن به دوستان ، پاك كردن بی وفایی ها و مجازات كردن لیست فزاینده ای از دشمنان تصور كرده است كه هم اكنون شامل فرمانداران جمهوری خواه ، دادستان كل خودش و حتی اخبار فاکس.

روزهای پایانی ریاست جمهوری ترامپ عناصر طوفانی درامی را به خود گرفته است که بیشتر از کاخ سفید مدرن در تاریخ یا ادبیات رایج است. عصبانیت و امتناع از واقعیت برای پذیرش شکست ، تصاویر یک فرمانروای محاصره شده در سرزمین های دوردست را که متجاوزانه به قدرت می چسبد و نه به تبعید ، یا یک پادشاه بی قاعده انگلیسی که نسخه خود را از واقعیت به دادگاه گاو خود تحمیل می کند ، تداعی می کند.

و در حالی که او 46 روز کار خود را ترک خواهد کرد ، چند هفته گذشته ممکن است فقط توصیف کند که پس از عزیمت او چگونه خواهد بود. ترامپ تقریباً مطمئناً سعی خواهد کرد که گفتگوی ملی را از املاک مار-لا-لاگو خود در فلوریدا شکل دهد و مبارزات بی امان خود برای بی اعتبار کردن انتخابات می تواند جانشین وی ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن را زیر سوال ببرد. اگرچه بسیاری از جمهوری خواهان تمایل به حرکت دارند ، اما به نظر می رسد او قصد دارد آنها را مجبور کند حتی پس از انقضای دوره ریاست جمهوری خود ، در نیاز وی به حق و ادعا باقی بمانند.

شنبه شب ، ترامپ برای اولین حضور عمومی بزرگ خود از زمان انتخابات 3 نوامبر ، نمایش غیرواقعی خود را به جورجیا برد. تجمع برای حمایت از دو سناتور جمهوری خواه در مرحله دور دوم ماه آینده فرصتی برجسته را برای تخلیه گلایه های خود و تبلیغ ادعاهای دروغین وی مبنی بر اینکه وی با توطئه گسترده ای برای دوره دوم فریب خورده است.

وی در یک ایالت به حامیان خود گفت که با 12000 رأی از دست داد و به حامیان خود گفت: “شما می دانید که ما جورجیا را برنده شدیم ، و در واقع ایالت های دیگر را نیز از دست داد. وی ضمن فشار بر مقامات ایالتی جمهوری خواه برای لغو نتایج اعلام كرد: “آنها تقلب كردند و در انتخابات ریاست جمهوری ما تقلب كردند ، اما ما همچنان در آن پیروز خواهیم شد.” “ما فقط به کسی با شهامت نیاز داریم که آنچه را که باید انجام دهد انجام دهد.”

در بعضی مواقع ، طغیان های نبرد علیه سرنوشت ترامپ به نظر می رسد یک داستان مستقیم از ویلیام شکسپیر باشد ، بخشی تراژدی ، بخشی مسخره ، پر از صدا و عصبانیت. آیا ترامپ جولیس سزار امروزی است که حتی توسط برخی از نزدیکترین درباریان وی نیز فراموش شده است؟ (ات تو ، بیل بار؟) یا یک پادشاه ریچارد سوم که با اشراف می جنگد تا اینکه توسط هنری هفتم سرنگون شود؟ یا پادشاه لیر ، در برابر کسانی که به اندازه کافی او را دوست ندارند و قدر او را نمی دانند نرده می زند؟ چقدر تیزتر از دندان مار است که یک انتخاب کننده ناشکر داشته باشید.

جفری ویلسون ، محقق شکسپیر در هاروارد که امسال کتاب “شکسپیر و ترامپ” را منتشر کرد ، گفت: “این یک رفتار کلاسیک قانون V است.” “نیروها در حال انتخاب هستند و استبداد در قلعه خود اسیر می شود و او اضطراب فزاینده ای پیدا می کند و احساس ناامنی می کند و شروع به ابراز حقانیت قانونی خود می کند و مخالفان را به خیانت متهم می کند.”

دیگران طنین اندازهای شرق را می شنوند و به یاد می آورند كه مستبدین در مناطق دور دست اتحاد جماهیر شوروی سابق خود را در قصرهای ریاست جمهوری محاصره می كنند در حالی كه با عصبانیت تبلیغات دشمنان مردم را برای توجیه در دست داشتن قدرت پس از خیزش های مردمی انجام می دهند.

آلینا پلیاکوا ، رئیس مرکز تجزیه و تحلیل سیاست های اروپا و یک محقق روسیه ، گفت که ترامپ رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را یادآوری کرد ، رئیس جمهور که اخیراً در میان نارضایتی عمومی در مراحل پایانی رژیم سالخوردگی از دید خارج شده است.

وی گفت: “به نظر می رسد هر دو در واقعیتهای متناوبی زندگی می کنند که فقط کسانی هستند که این واقعیت ها را تأیید می کنند.” “اما در حالی که یکی از تولیدکنندگان کودک با زوال آهسته و طولانی روبرو می شود ، دیگری به طور فزاینده ای با زوال سریع روبرو می شود و تلاش می کند تا آنچه را که می تواند برای نجات خانواده و وفادارانش انجام دهد – و البته خود او.”

از طرف دیگر ، دانشجویان دوره ریاست جمهوری آمریکا نمی توانستند موازی اخیر فکر کنند. پاتریشیا اوتول ، زندگینامه نویس تئودور روزولت و وودرو ، گفت: “در حالی که به سمت روز تحلیف حرکت می کنیم ، تقریباً هر روز به سخنی منتسب به هنری آدامز فکر می کردم:” من انتظار داشتم که بدترین باشد ، و این بدتر از آن بود که انتظار داشتم. ” ویلسون و همچنین آدامز.

برخلاف هر یک از پیشینیان مدرن خود ، ترامپ مخالف پیروز خود را صدا نکرده است ، چه رسد به این که وی را برای بازدید سنتی پس از انتخابات به کاخ سفید دعوت کند. ترامپ اظهار داشته است كه ممكن است در مراسم تحلیف بایدن شركت نكند ، و این باعث می شود او اولین رئیس جمهور نشسته از سال 1869 باشد كه از شركت در مهمترین آیین انتقال مسالمت آمیز قدرت امتناع ورزید.

رهبران جمهوری خواه که نمی خواهند در برابر او بایستند ، حتی اگر بسیاری از افراد خصوصی آرزو کنند که او زودتر از او برود ، او را قادر ساخته است. 75 قانونگذار ایالتی جمهوری خواه از پنسیلوانیا روز جمعه پس از اینکه توسط یک متحد رئیس جمهور “مشخصات نامردی” خوانده شد ، انتخابات خود را رد کردند و از کنگره خواستند که انتخاب کنندگان ایالت برای بایدن را رد کند. تنها 27 نفر از 249 عضو جمهوری خواه کنگره که توسط واشنگتن پست مورد بررسی قرار گرفتند ، پیروزی بایدن را به طور عمومی تصدیق کردند. ترامپ روز شنبه آنها را به عنوان “RINOS” ، یعنی جمهوریخواهان فقط در نام ، محكوم كرد.

کریستوفر ردی ، دوست رئیس جمهور و مدیر اجرایی نیوزمکس ، بخشی از مگافون رسانه های خبری محافظه کار که ادعاهای ترامپ را تقویت کرده است ، گفت: “او واقعاً به پایگاه توجه کرده است.” “آنها او را انتخاب کردند و از نظر او ، وی را بار دوم انتخاب کردند. و آنها شدیداً طرفدار این تلاش برای بازشماری هستند و از او می خواهند که این کار را ادامه دهد. از نظر او ، او فقط این کار را برای خودش انجام نمی دهد بلکه این کار را برای طرفداران خود و کشور انجام می دهد. او در حال انجام یک مأموریت است و قرار نیست به راحتی تحت تأثیر قرار گیرد. “

خوراک توییتر ترامپ یک شیلنگ آتش نشانی برای انکار است. او در روزهای اخیر در مقطعی نوشت: “هیچ راهی این انتخابات را از دست ندادیم.” “ما میشیگان را با پیروزی زیادی کسب کردیم!” او در ایالتی دیگر نوشت که با بیش از 154،000 رأی از دست داد. وی پیامی را به دنبال مشروعیت بخشیدن از بایدن مجدداً منتشر کرد: “اگر وی تحت این شرایط تحلیف شود ، نمی توان او را” رئیس جمهور “دانست بلکه در عوض از او به عنوان # رئیس جمهور-اشغالگر یاد می شود.

و او از اینکه رهبران جمهوری خواه از پذیرفتن ادعاهای بی اساس وی و لغو اراده رای دهندگان امتناع ورزیده اند ، به حزب خود روی آورده است. اندکی قبل از ورود به گرجستان در روز شنبه ، ترامپ با فرماندار برایان كمپ تماس گرفت و وی را تحت فشار قرار داد تا جلسه قانونگذاری ویژه ای را برای جایگزینی نتایج در آنجا برگزار كند ، سپس به دلیل مخالفت با رئیس جمهور در این راهپیمایی با شدت برخورد كرد. ترامپ گفت: “استاندار شما می توانست خیلی راحت جلوی آن را بگیرد اگر بداند چه جهنمی می کند.” وی همچنین در توئیتر خود نوشت كه كمپ و فرماندار داگ دوسی از آریزونا ، یكی دیگر از مخالفان حزب جمهوری خواه ، “سخت تر از ما با حزب چپ رادیكال مبارزه می كنند.”

وی ابراز خشم کرده است که ادعاهای ابداعی وی به طور گسترده ای رد شده است. ترامپ هفته گذشته در کاغذ سفید با صدای فیلمبرداری 46 دقیقه ای گفت: “بسیاری از رسانه ها – و حتی قضات – تاکنون از پذیرش آن خودداری کرده اند.” “آنها می دانند که این درست است. آنها می دانند آنجاست. آنها می دانند چه کسی در انتخابات پیروز شد ، اما از گفتن “حق با شماست” امتناع می ورزند. کشور ما به کسی احتیاج دارد که بگوید ، “شما درست می گویید”. “

اما حتی همانطور که رئیس جمهور عاجزانه می خواهد کسی ، کسی ، به او بگوید که حق با او است ، هیچ کس دیگری که دارای مقام قدرت است چنین کاری نکرده است به غیر از بستگان خون ، وکلای مزدور و روحانی های طرفدار حزب. این انتخابات نه تنها توسط دموکرات ها بلکه توسط فرمانداران مهم جمهوری خواه ، دبیران امور خارجه ، مقامات انتخابات ، دفترداران شهر ، قضات و حتی مقامات دولت ترامپ تأیید و پذیرفته شده است.

پس از تأیید صلاحیت امنیت سایبری خود بر صحت انتخابات ، ترامپ وی را برکنار کرد. اکنون که دادستان کل ویلیام بار گفته است که هیچ تقلبی را نمی بیند که نتایج را لغو کند ، ممکن است در مرحله بعدی باشد.

ارتباط ویدئوی ترامپ با واقعیت ها به حدی بود که هم فیس بوک و هم توئیتر اخطارهای هشدار دهنده را اضافه کردند تا مبادا بینندگان آنچه را که رئیس جمهور ایالات متحده به آنها می گفت باور کنند. که توضیح می دهد چرا تنها موضوعی غیر از انتخابات برای جلب توجه ترامپ در هفته گذشته ، لایحه دفاعی سالانه بود که وی قول داد وتو بدهد زیرا کنگره حمایت قانونی از شرکت های بزرگ فناوری را همانطور که خواستار است سلب نکرد.

در مقابل ، او ابراز علاقه کمی به ویروس کرونا اکنون کشور یا ویرانی اقتصادی ناشی از آن را ویران می کند. ترامپ شنبه شب بار دیگر اصرار داشت به جای “گرداندن گوشه” ، همه گیر این هفته گذشته شروع به کشتن رکورد بالای 3000 نفر در ایالات متحده هر روز کرد ، تقریبا معادل حمله دیگر 11 سپتامبر هر 24 ساعت.

ترامپ در مورد توئیتر خود ، و نه در مورد آخرین گزارش مشاغل مستند خسارت اقتصادی ، هیچ توضیحی در این باره نداد. تنها چهار توییت وی در مورد ویروس مربوط به دفاع از کنترل خود از این ویروس بود ، از جمله پیام های بازنشر شده که “رئیس جمهور درست بود”.

همانطور که دایره پیرامون ترامپ کوچک می شود و حتی متحدانی مانند بار از یکدیگر فاصله می گیرند ، رئیس جمهور در برابر هر گونه پیشنهاد ایستادن مقاومت می کند. وی به یكی از متحدان خود كه از وی خواست برای این كار آماده شود گفت: “من هرگز ، هرگز قبول نخواهم كرد.” و اگر او به حرف مشاوران گوش نمی دهد ، بسیاری دیگر دیگر به او گوش نمی دهند.

در یک لحظه ، ترامپ حتی در حالی که نتایج آریزونا را از طریق تلویزیون زنده تأیید می کرد ، با دوسی تماس گرفت و فرماندار از تماس رئیس جمهور که با صدای زنگ “سلام بر رئیس” اعلام شد ، خودداری کرد.

وکلای عالی جمهوری خواه دعاوی انتخاباتی وی را رد کرده اند ، دادگاههایی که دهها نفر آنها را رد کرده و حتی در یک پرونده توسط قاضی منصوب ترامپ “عجیب” اعلام شده است. پنج دادگاه در پنج ایالت میدان جنگ آخرین چالش های حقوقی وی در انتخابات را در کمی بیش از سه ساعت جمعه رد کردند ، یک قاضی ویسکانسین هشدار داد که “این مسیر خطرناکی است که از ما خواسته می شود آن را طی کنیم”.

با دور شدن از جریان اصلی ، رئیس جمهور بیشتر خود را با رسانه های خبری حاشیه ای مانند شبکه One America News و نظریه پردازان توطئه QAnon هماهنگ کرده است ، که معتقدند جهان توسط کابوس های شیطان پرست شیطان پرست اداره می شود که علیه ترامپ توطئه می کنند. در جلسه ای با سناتورهای جمهوری خواه ، به گفته یک مقام رسمی که گزارشی را در The Post تأیید می کند ، ترامپ گفت پیروان QAnon “اساساً به دولت خوب اعتقاد دارند” ، نظریه ای که اتاق را ساکت نگه داشت تا زمانی که رئیس دفتر او ، مارک میدوز ، داوطلب شد که هرگز نشنیدم که آنها اینگونه توصیف کنند.

با شش هفته تا زمان ترک دفتر ، ترامپ مانند همیشه غیرقابل پیش بینی و نامنظم است. او ممکن است بار یا دیگران را اخراج کند ، برای محافظت از خودش و متحدانش یک عفو عفو کند یا یک درگیری در خارج از کشور را تحریک کند. او ممکن است مانند پادشاه لیر به خشم بیشتر پرواز کرده و اهداف جدیدی برای خشم خود پیدا کند.

ویلسون ، محقق شکسپیر گفت: “اگر این تشابهات بین ادبیات کلاسیک و جامعه وجود داشته باشد ، همانطور که در حال حاضر فعالیت می کند ، این باید دغدغه بزرگی برای ما ایجاد کند.” “ما در اینجا به پایان بازی نزدیک می شویم و آنجاست که فاجعه همیشه رخ می دهد.”

Peter Baker c.2020 The New York Times Company

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.