روز جهانی علوم 2020: آنچه باید درباره موضوع امسال ، تاریخچه و اهمیت این روز بدانید

به گفته یونسکو ، هدف این روز این است که شهروندان از تحولات دنیای علم مطلع شوند و نقشی را که دانشمندان در درک کره زمین ایفا می کنند ، تأکید می کند.

هر ساله در تاریخ 10 نوامبر ، مردم روز جهانی علم برای صلح و توسعه را جشن می گیرند تا نقش مهم علم را در جامعه برجسته کنند و مردم را در بحث و گفتگو در مورد مسائل علمی نوظهور مشارکت دهند.

این روز همچنین بر اهمیت و ارتباط علم در زندگی روزمره تأکید می کند.

ملل متحد این روز را با این توییت گرامی داشت: “علم برای درک دنیای ما ، از # COVID19 تا دلایل اضطراری آب و هوا ، کلیدی است.”

به گفته یونسکو ، این روز با هدف اطمینان از اینکه شهروندان از تحولات دنیای علم مطلع هستند ، تأکید می کند و نقشی را که دانشمندان در درک کره زمین و از طریق پایداری بیشتر جوامع بازی می کنند ، تأکید می کند.

موضوع روز جهانی علوم 2020

با جهانی کووید -19 همه گیری که نقش اساسی علم را در پرداختن به چالش های جهانی برجسته می کند ، موضوع 2020 روز جهانی علم ، علم برای جامعه است. یونسکو میزگردی آنلاین را با موضوع “علم برای جامعه و با آن در برخورد با جامعه برگزار می کند کووید -19

آدری آزولای ، مدیر کل یونسکو ، به مناسبت روز جهانی علوم برای صلح و توسعه اظهار داشت که بحران فعلی باید به عنوان یک زنگ خطر برای فوریت افزایش بودجه و حمایت از تحقیقات علمی و همکاری باشد.

پست های جدید  نتایج انتخابات راجستان پانچایات در سال 2020: BJP سرب و کیف خود را حفظ می کند 1816 بخش پنچایات سامیتی ، 200 صندلی Zilla Parishad

وی افزود: “این نه تنها به علوم طبیعی ، بلکه به علوم اجتماعی و انسانی و علوم نیز مربوط می شود. این ویروس یک مسئله همه جانبه در جامعه است ، که فقط برای داده های اپیدمیولوژیک قابل کاهش نیست ، هرچند که اساسی باشند.”

تاریخ روز جهانی علم

اولین روز جهانی علوم در 10 نوامبر 2002 جشن گرفته شد. این اولین بار توسط یونسکو در سال 2001 اعلام شد و از آن زمان ، روز جهانی علوم برای صلح و توسعه فرصتی را برای نشان دادن ارتباط گفتمان و کشف علمی به عموم مردم فراهم کرده است.

جشن فرا رسیدن روز پس از کنفرانس جهانی علوم در بوداپست در سال 1999 آغاز شد ، جایی که تصور می شد این روز فرصتی برای تأیید مجدد تعهد به دستیابی به اهداف اعلام شده در اعلامیه علم و استفاده از دانش علمی هر ساله است.

نایب رئیس هند ونكایا نیدو نوشت: “روز جهانی علوم برای صلح و توسعه روزی است که به ما یادآوری می کند که هدف نهایی علم آوردن خوشبختی و بهتر کردن زندگی مردم است. # روز علوم”.

وی در ادامه افزود که همه گیری در حال انجام ، نیاز جامعه علمی جهان را برای گردهم آمدن و یافتن راه حل برای مشکلاتی که بشریت با آن روبرو است ، آشکار کرده است.

“در این روز بیایید تعهد کنیم که از # علم برای صلح و توسعه بیشتر در جهان استفاده کنیم و آن را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم” او اضافه کرد.

Naveen Patnaik و Nitin Gadkari نیز پیام های مشابهی را برای جشن گرفتن این روز به اشتراک گذاشتند:

موسسه فناوری صنعتی کالینگا به اشتراک گذاشت که روز جهانی علم قصد دارد ضمن برجسته سازی نقش دانشمندان ، مردم را در مورد اهمیت علم و پیشرفت آن در پایداری زندگی حساس کند.

پست های جدید  صنعت هوانوردی بریتانیا نسبت به رشد کند تقاضا با تغییر فناوری هوانوردی سبز هشدار داد

حساب توییتر جایزه نوبل نیز این روز را با یک کلیپ ویدئویی کوتاه با یادآوری لینوس پائولینگ ، “یک برنده شیمی که مبارزاتش علیه سلاح های هسته ای نیز منجر به دریافت جایزه صلح نوبل شد” جشن گرفت.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.