روسیه مدعی پیروزی ارضی در شهر مهم باخموت اوکراین است

روسیه مدعی پیروزی ارضی در شهر مهم باخموت اوکراین است

این تصویر از یک فیلم منتشر شده در 20 مه 2023 در حساب تلگرام سرویس مطبوعاتی کنکورد – یک شرکت مرتبط با رئیس گروه مزدور روسی واگنر، یوگنی پریگوژین، گرفته شده است. خبرگزاری فرانسه

ارتش روسیه روز شنبه مدعی شد که شهر باخموت در شرق اوکراین را با موفقیت تصرف کرده است.

گروه واگنر یوگنی پریگوژین حمله همه جانبه را در شهر رهبری کرد. در اوایل روز، پریگوژین گفت که سربازان او سرانجام اوکراینی ها را از آخرین منطقه ساخته شده در داخل شهر بیرون راندند.

مقالات مرتبط

بعد از

پس از خروج از تهدید، رئیس گروه واگنر می گوید وعده سلاح های بیشتری برای نبرد باخموت داده شده است

بعد از

رئیس واگنر ادعا می کند که هیچ نشانه ای از مهمات وعده داده شده از مسکو وجود ندارد و قول داده است که جزئیات بیشتری را پس از رژه پیروزی فاش کند.

دستگیری باخموت اولین پیروزی بزرگ روسیه در درگیری 10 ماهه خواهد بود.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: در نتیجه اقدامات تهاجمی واحدهای تهاجمی واگنر با پشتیبانی توپخانه و هوانوردی گروه نیروهای جنوب، آزادسازی آرتیوموفسک به پایان رسید.

در همین حال، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین پیروزی گروه واگرن و ارتش ملی را تبریک گفت.

ولادیمیر پوتین تکمیل عملیات آزادسازی آرتموفسک (نام باخموت در دوران شوروی) را به یگان‌های تهاجمی واگنر و همچنین تمامی نیروهای یگان‌های نیروهای مسلح روسیه که پشتیبانی و پوشش جانبی لازم را به آنها ارائه کردند، تبریک گفت. ” TASS این خبرگزاری به نقل از کرملین اعلام کرد.

پریگوژین در یک بیانیه ویدیویی گفت: «امروز، ساعت 12 ظهر، باخموت به طور کامل گرفته شد. ما تمام شهر را از خانه به خانه به طور کامل گرفتیم.»

این ادعاها یک هفته پس از آن مطرح می شود که پریگوژین تهدید کرد که نیروهایش را از باخموت خارج خواهد کرد، مگر اینکه به گروه اسلحه و مهمات داده شود.

اوکراین این ادعا را رد می کند

“این درست نیست. سرهی چرواتی، سخنگوی ارتش اوکراین گفت: واحدهای ما در باخموت می‌جنگند.

ادعاهای روز شنبه در حالی مطرح شد که کی‌یف ضدحمله خود را آماده کرد، مرحله مهم بعدی جنگ پس از شش ماه که طی آن نیروهای خود را در حالت تدافعی نگه داشت و همزمان با تهاجم بزرگ روسیه مقابله کرد.

رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی روز شنبه در نشست G7 قدرت های صنعتی بزرگ در ژاپن شرکت کرد و وعده های حمایتی از جمله سیگنالی از واشنگتن مبنی بر اینکه اکنون از آموزش خلبانان اوکراینی برای پرواز هواپیماهای جنگی F-16 حمایت می کند، به دست آورد. پیش از این، ارسال هواپیماهای جنگی تابو بود.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را دنبال در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام.