زنانی که به عنوان قاتل برای طالبان در میان بیش از 5000 مورد آزاد شده تحت طرح صلح افغانستان فعالیت می کردند

مghanزقان و عمه اش نسرین ، که اعتراف کرده اند که عضو شبکه فوق العاده خشونت طالبان حقانی هستند ، پس از چندین قتل ، از جمله قتل یک مأمور اطلاعاتی افغانستان ، در معرض اعدام بوده اند.

زنانی که به عنوان قاتل برای طالبان در میان بیش از 5000 مورد آزاد شده تحت طرح صلح افغانستان فعالیت می کردند

در این تصویر که در 12 نوامبر سال 2020 گرفته شده است ، مردی فیلم زن نسرین افغان را تماشا می کند که پس از اعتراف به عضویت در شبکه فوق العاده خشونت طالبان حقانی ، در ماه سپتامبر از زندان آزاد شد. خبرگزاری فرانسه

کابل: قاتلانی که قبل از تیراندازی و ریختن جسد وی در یک قبرستان ، یک مقام امنیتی افغان را با وعده های جنسی به مرگ فریب داده اند ، از جمله هزاران جنایتکار طالبان است که در قالب یک طرح شکننده صلح آزاد شده اند.

در حالی که اسلام گرایان فوق محافظه کار زنان را در بسیاری از زمینه های زندگی ممنوع می کنند – اغلب آنها را مجبور به ماندن در خانه می کنند و آنها را در بیشتر مشاغل منع می کنند – آنها بالاتر از این نیستند که از آنها به عنوان قاتل استفاده کنند.

موزقان و خاله اش نسرین پس از اعتراف به عضویت در شبکه فوق العاده خشونت طالبان حقانی ، در ماه سپتامبر از زندان آزاد شدند.

این دو زن پس از چندین قتل ، از جمله قتل یک مأمور اطلاعاتی افغان در خانه شان ، در معرض اعدام بودند. یک مقام امنیتی به آنها گفت که آنها “به بهانه فروش جسدش” از دختر ناصرین به عنوان طعمه استفاده کرده اند. خبرگزاری فرانسه.

در پرونده ها آمده است ، این زوج سپس با یک تپانچه مجهز به صدا خفه کن مرد را شلیک کرده و جسد وی را در جعبه ای فلزی که در قبرستان محلی گذاشته بودند ، گرفتند.

اسناد دادگاه دیده شده توسط خبرگزاری فرانسه نشان می دهد که این دو قاتل پرکار بودند – نه تنها در تنظیم “مرگ عسل” ، بلکه همچنین در قتل های وحشیانه – از جمله بستگان خود.

دو مرد از خانواده آنها که به عنوان پلیس کار می کردند به دست زنان کشته شدند – یکی وقتی که یک بمب چسبناک زیر صندلی ماشین او قرار دادند ، مسموم شد و دیگری کشته شد.

غیر معمول نیست که خویشاوندان در درگیری طولانی مدت افغانستان طرف های مخالف را می گیرند.

لیست رپ آنها اضافه می کند ، قبل از دستگیری در سال 2016 ، این زوج همچنین با افراد دیگر از جمله شوهر موزقان برای انجام یک نارنجک کشنده و حمله تیراندازی به یک مکان مقدس صوفیان و دیگری در یک ایستگاه پلیس کار کردند.

موزقان در ویدئویی که مقامات پیش از آزادی وی تهیه کرده بودند ، گفت: “من به جرم قتل ، آدم ربایی و همکاری با شبکه حقانی دستگیر شدم.” “من دیگر به این گروه نمی پیوندم.”

اعضای خانواده “معمولی”

به ندرت نادر است که زنان در حملات طالبان شرکت کنند ، مشهور به ممنوعیت مدرسه دختران ، مجبور کردن زنان به برقع و گاهی اعدام متهمان به زنا.

از بیش از 5،000 زندانی طالبان که در نتیجه مبادله زندانیان آزاد شده بودند و شورشیان پیش شرط گفتگوهای صلح با دولت افغانستان را داشتند ، فقط پنج نفر زن بودند.

اشلی جکسون ، تحلیلگر از اندیشکده موسسه توسعه خارج از کشور ، گفت که مواردی مانند این موارد “تقریباً شنیده نشده” است.

وی گفت: “هنجارها و ایدئولوژی طالبان قاطعانه زنان را به عرصه داخلی سوق می دهد.” خبرگزاری فرانسه. “اجازه دادن به آنها برای شرکت یا اعتراف به اینکه آنها در انجام جنگ نقشی داشته اند ، مغایر اصول اصلی ایدئولوژیک جنبش خواهد بود.”

معاوضه زندانیان ، که همچنین شاهد آزادی طالبان در حدود 1000 نیروی امنیتی افغان بود ، هنگام ظهور شورشیانی که نیروهای خارجی را کشته بودند ، محکومیت بین المللی را به همراه داشت.

کابل گفته است که بسیاری از شورشیان آزاد شده مستقیماً به میدان جنگ بازگشتند. نسرین و مازقان در آخرین گروه 400 نفر از خطرناکترین زندانیان آزاد شده بودند.

اگرچه طالبان بر آزادی خود پافشاری می کردند ، ذبیح الله مجاهد سخنگوی گفت که این زنان “اعضای عادی خانواده های طالبان” بودند که در جریان عملیات های ایالات متحده دستگیر شدند.

وی گفت: “مطمئناً ، زنان عضو خانواده های (شورشی) همکاری می کنند … اما زنان در این عملیات ها شرکت نمی شوند ، استخدام نمی شوند یا به آنها دستور داده نمی شود که در عملیات شرکت کنند.” خبرگزاری فرانسه.

سومین زن زندانی که در این مبادله آزاد شد ، نرگس ، یک تبعه ایرانی بود که پس از ازدواج با یک مرد محلی تبعه افغانستان و افسر پلیس شد.

وی به قتل یک مربی پلیس ایالات متحده در کابل در سال 2012 محکوم شد ، در آنچه مقامات می گویند اولین حمله داخلی توسط یک زن است.

مقامات طالبان گفتند که دو زن دیگر از خانواده های شورشی در میان زندانیان آزاد شده هستند و اکنون همه به خانه های خود بازگشته اند.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.