زنان مهاجر در بریتانیا «پدران بریتانیایی» را برای ویزا و شهروندی برای نوزادان می خرند

Anchor Baby: زنان مهاجر در بریتانیا «پدران بریتانیایی» را برای ویزا و شهروندی برای نوزادان می خرند.

تصویر بازنمایی خبرگزاری فرانسه

گزارش بی‌بی‌سی روز سه‌شنبه فاش کرد که مردان بریتانیایی گفته می‌شود هزاران پوند از زنان مهاجر، عمدتاً زنان باردار، می‌گیرند تا خود را به عنوان همسرشان نشان دهند.

بر اساس این گزارش مبتنی بر تحقیقات، به این مردان مبالغی تا سقف 10000 پوند پیشنهاد می شود تا نام آنها به شناسنامه اضافه شود، که تابعیت بریتانیا را به کودک اعطا می کند و به مادران فرصتی برای اقامت دائم انگلستان می دهد.

کلاهبرداران با سوء استفاده از دسترسی فیس بوک، به طور فعال به دنبال مشتریان بالقوه می گردند و ادعا می کنند که از طریق این روش کلاهبرداری به زنان متعددی کمک کرده اند.

مقالات مرتبط

اوکراین،

اوکراین و پاکستان پیشتاز افزایش شدید جابجایی جهانی و مهاجرت هستند

اوکراین،

اسکورت موتور سیکلت سلطنتی دوشس ادینبورگ، افراد مسن را چو می کند. سوفی “دعا” می کند

با این حال، فیس بوک ادعا می کند که چنین محتوایی بر اساس قوانین و مقررات آن ممنوع است.

تحقیقاتی که توسط BBC Newsnight انجام شد، کلاهبرداری ویزا را در جوامع مختلف در بریتانیا آشکار کرد.

در طی این عملیات مخفی، یک محقق نقش یک زن باردار را که به طور غیرقانونی در بریتانیا زندگی می‌کند، بر عهده گرفت و با افرادی که این خدمات را ارائه می‌کردند، گفتگو کرد.

یکی از این ماموران، که خود را تایلندی معرفی کرد، فاش کرد که به چندین مرد بریتانیایی که می‌توانستند به عنوان پدر جعلی عمل کنند، دسترسی داشته و یک سرویس «بسته کامل» به قیمت 11000 پوند ارائه کرده است.

او به محقق اطمینان داد که این روند ساده است و مدعی شد که برای تهیه پاسپورت بریتانیا برای کودک تمام تلاش خود را خواهد کرد.

تای، بر خلاف سایر کلاهبردارانی که در فیس بوک تبلیغ می کنند، استراتژی خود را برای ایجاد یک پیشینه متقاعد کننده برای فریب دادن مقامات توضیح داد.

او این محقق مخفی را به مردی بریتانیایی به نام اندرو معرفی کرد که به عنوان فردی انتخاب شده برای قرار گرفتن به عنوان پدر معرفی شد. به اندرو وعده پرداخت 8000 پوند از هزینه کلی برای شرکت او داده شد.

اندرو در این ملاقات با ارائه پاسپورت خود ادعای شهروندی بریتانیا را اثبات کرد.

علاوه بر این، او با محقق به عنوان بخشی از تعامل آنها سلفی گرفت. بی بی سی در گزارش خود اعلام کرده است که بین محقق و عاملش تراکنش های مالی صورت گرفته است.

زمانی که تای، عاملی که این هماهنگی را تسهیل می کرد، در مورد مشارکت وی در این عملیات کلاهبرداری مواجه شد، به شدت هر گونه تخلف را انکار کرد و اظهار داشت که از این موضوع اطلاعی ندارد.

بازرسان با یکی دیگر از ماموران به نام Thi Kim صحبت کردند که طبق گزارش ها به تجربه گسترده خود در کمک به زنان باردار مهاجر می بالد.

او ادعا کرد که شبکه‌ای از مردان بریتانیایی را برای استخدام در اختیار دارد و مبلغ 10000 پوند را برای سرویس پدر جعلی با هزینه شخصی خود 300 پوند نقل کرد.

هنگامی که از وکیل مهاجرت آنا گونزالز پرسیده شد، اظهار داشت که این امر به عنوان مدرکی از استیصال و اقدامات شدیدی است که این زنان مایل به انجام آنها برای تضمین حق ماندن در بریتانیا هستند.

اگر یک زن مهاجر بدون مدرک در بریتانیا فرزندی به دنیا بیاورد و پدر کودک شهروند بریتانیا باشد یا دارای مرخصی نامحدود برای اقامت باشد، کودک به طور خودکار با تولد تابعیت بریتانیا را به دست می آورد.

متعاقباً، مادر این گزینه را دارد که برای ویزای خانوادگی درخواست کند، که به او حق ماندن در بریتانیا را می دهد و به او اجازه می دهد تا در مراحل بعدی تابعیت خود را دنبال کند.

به گفته گونزالس، این قانون برای محافظت از رفاه کودکان طراحی شده است و نباید از آن به عنوان سوراخی برای ارائه ویزا برای زنان بدون اسناد قانونی در بریتانیا استفاده شود.

بر اساس این گزارش، دفتر خانه بریتانیا نمی تواند اطلاعاتی در مورد تعداد ویزاهای اعطا شده برای والدین غیر انگلیسی کودکان انگلیسی ارائه دهد.

با این حال، وزارت کشور به بی بی سی اطمینان داده است که اقداماتی را برای جلوگیری و شناسایی کلاهبرداری های مهاجرتی که شامل شناسنامه های جعلی است، اجرا کرده است.

این دپارتمان تاکید می کند که گواهی تولد به تنهایی ممکن است به عنوان مدرک کافی مبنی بر پدر بودن عمل نکند و ممکن است برای تسهیل فرآیندهای راستی آزمایی کامل به اسناد اضافی نیاز باشد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام