سازنده می گوید ، واکسن COVID-19 دانشگاه AstraZeneca-Oxford به طور متوسط ​​70٪ اثر بخشی را نشان می دهد

علاوه بر این ، تولید کننده دارو گفت که یک هنگ دیگر از دوز و به دنبال آن دوز کامل با فاصله حداقل یک ماه 90 درصد موثر بود

تولید کننده می گوید ، واکسن COVID-19 دانشگاه AstraZeneca-Oxford به طور متوسط ​​70٪ اثر بخشی را نشان می دهد

تصویر نمایندگی NHS

لندن: AstraZeneca روز دوشنبه گفت که آزمایشات مرحله آخر نشان داد که آن کووید -19 واکسن با دانشگاه آکسفورد تا 90 درصد در پیشگیری از بیماری موثر بود.

نتایج بر اساس تجزیه و تحلیل میان دوره ای آزمایشات واکسن در انگلیس و برزیل توسط دانشگاه آکسفورد تولید شده و توسط AstraZeneca تولید شده است. بدون بستری شدن در بیمارستان یا موارد شدید کووید -19 آسترازنکا گفت، در آن دریافت واکسن گزارش شده است.

در این آزمایش دو رژیم دوز مختلف بررسی شد. نیمی از دوز واکسن و به دنبال آن دوز کامل با فاصله حداقل یک ماه 90 درصد موثر بود. رژیم دوم با استفاده از دو دوز کامل با فاصله یک ماه 62 درصد موثر بود. نتایج ترکیبی میانگین اثر بخشی 70 درصد را نشان می دهد.

پروفسور اندرو پولارد ، محقق ارشد آزمایش ، در بیانیه ای گفت: “این یافته ها نشان می دهد که ما یک واکسن مثر داریم که زندگی بسیاری را نجات می دهد. “Excitingly، ما در بر داشت که یکی از رژیم های دوز ما ممکن است حدود 90 درصد موثر است.”

AstraZeneca سومین شرکت بزرگ دارویی است که نتایج بالقوه مربوط به پتانسیل خود را گزارش می کند کووید -19 واکسن واکسن در حالی است که مقامات بهداشت عمومی در سراسر جهان با نگرانی منتظر واکسن هایی هستند که به پایان همه گیری که منجر به کشته شدن تقریبا 1.4 میلیون نفر شده است. Pfizer و Moderna هفته گذشته نتایج اولیه آزمایشات مرحله آخر نشان دادند که واکسن آنها تقریباً 95 درصد موثر است.

واکسن AstraZeneca-Oxford بر خلاف بسیاری از رقبای خود ، لازم نیست در دمای بسیار سرد نگهداری شود ، به همین دلیل توزیع آن در کشورهای در حال توسعه بسیار آسان تر است.

مدیرعامل AstraZeneca ، پاسکال سوریوت گفت که زنجیره تامین ساده واکسن AstraZeneca و تعهد شرکت در تهیه آن به صورت غیرانتفاعی در طی همه گیر شدن بیماری ، به معنای مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن در سراسر جهان است.

“اثر و ایمنی این واکسن تأیید می کند که در برابر آن بسیار موثر خواهد بود کووید -19 Soriot گفت ، و تأثیر فوری در این اورژانس بهداشت عمومی خواهد داشت.

نتایج به دست آمده است کووید -19 در اکثر ایالت های آمریکا و در بسیاری از کشورها ، در میان احیای مجدد ویروس ، ویروس که یک بار دیگر دولت ها را وادار به تعطیلی مشاغل و محدود کردن اجتماعات اجتماعی در سراسر جهان می کند ، میزان عفونت در حال افزایش است. انگلیس هنوز در میانه قفل چهار هفته ای است که تمام مغازه های غیر ضروری را تعطیل کرده است ، در حالی که در ایالات متحده ، آژانس عالی بهداشت دولت توصیه کرده است که آمریکایی ها برای تعطیلات این روز شکرگذاری به دیدار خانواده و دوستان خود نروند.

اکنون که AstraZeneca نتایج موقت خود را منتشر کرد ، تنظیم کننده ها قبل از توزیع گسترده واکسن باید آن را تأیید کنند.

انگلیس 100 میلیون دوز واکسن آکسفورد را سفارش داده است و دولت می گوید در صورت کسب تأیید از طرف تنظیم کننده ، می توان چندین میلیون دوز را قبل از پایان سال تولید کرد.

وزیر بهداشت انگلیس مت هانكوك اظهار داشت كه با خبر اثربخشی واكسن AstraZeneca “احساس آرامش زیادی” می كند.

او گفت که چند ماه پیش ، با شدت گرفتن ویروس ، “این ایده که تا ماه نوامبر سه واکسن خواهیم داشت ، همه آنها دارای اثربخشی بالایی هستند … من به همین دلیل دندان های چشم خود را می گذاشتم.”

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.