شهباز شریف نخست وزیر پاکستان گفت: عمران خان مرتکب جنایت نابخشودنی شد و با تظاهرکنندگان با مشت آهنین برخورد خواهد کرد.

شهباز شریف نخست وزیر پاکستان گفت: عمران خان مرتکب جنایت نابخشودنی شد و با تظاهرکنندگان با مشت آهنین برخورد خواهد کرد.

تصویر فایل شهباز شریف. رویترز

شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان، روز چهارشنبه در اولین سخنرانی خود خطاب به ملت پس از دستگیری عمران خان، نخست وزیر پاکستان، اعتراضات مرگبار حامیان خان را محکوم کرد و هشدار داد که با تظاهرکنندگان با مشت آهنین برخورد کنند.

شریف پس از آن که کشور در دو روز گذشته با خشونت های مرگبار که شاهد حملات به تأسیسات نظامی و املاک دولتی بود، به لرزه درآمد، سخنرانی کوتاهی برای ملت کرد.

نخست وزیر با بیان اینکه حمله به اموال عمومی یک اقدام تروریستی و دشمنی با کشور است، گفت: کسانی که قانون را به دست خود بگیرند با مشت آهنین برخورد خواهند شد.

چگونه

چگونه عمران خان از خط مرزی ارتش پاکستان عبور کرد و سرانجام دستگیر شد

چگونه

عمران خان، یکی از بهترین‌های همه‌جانبه جهان، نتوانست زمان مناسبی برای مقابله با ارتش قدرتمند پاکستان داشته باشد.

او گفت که آنها مجازاتی مثال زدنی خواهند داشت. شریف افزود: «عمران خان مرتکب جنایت نابخشودنی شد.

نخست‌وزیر پاکستان گفت: حفاظت از دولت و ایدئولوژی پاکستان برای ما از جان ما با ارزش‌تر است و اجازه نمی‌دهیم کسی علیه آن توطئه کند و قول داد که «طرح‌های پلید دشمنان» را شکست دهیم.

وی خان و تحریک انصاف پاکستان (PTI) را متهم کرد که به تاسیسات حساس در کشور آسیب جدی وارد کرده اند.

«در 75 سال هرگز چنین صحنه ای مشاهده نشده بود. جان بسیاری در خطر بود. حتی آمبولانس ها هم به آتش کشیده شد. بزرگراه سوات به آتش کشیده شد. مانند دشمن، تأسیسات نیروهای مسلح مورد حمله قرار گرفت.»

نخست وزیر ادعا کرد که خانواده ها و بستگان مخالفان سیاسی زمانی که خان بر کشور حکومت می کرد در امان نبودند، و افزود که وزرای کریکت باز که تبدیل به سیاستمدار شده بود، جزئیات پرونده های مخالفان سیاسی را پخش می کردند و نخست وزیر سابق دستگیری ها را پیش بینی می کرد.

نخست وزیر کشور با بیان اینکه تاریخ سیاسی کشور بسیار تلخ بوده است، گفت: نه تنها مخالفان سیاسی بلکه خانواده و بستگان نیز بخشیده نشدند.

شریف همچنین گفت که هرگز در تاریخ اقدامات انتقام جویانه در سیاست نتایج خوبی نداشته است.

او گفت که بر اساس قانون قدیمی حسابرسی، هر فردی را می‌توان به مدت 90 روز بازداشت کرد و گرفتن وثیقه غیرممکن بود، اما دولت وی این قانون را اصلاح کرد و مدت بازداشت را از 90 روز به 15 روز کاهش داد.

شهباز در مورد دستگیری خان گفت که تمام شواهد موجود در پرونده القادر تراست علیه رئیس تحریک انصاف در دسترس است و کابینه در تاریکی نگه داشته شده است.

وقتی موضوع حدود 60 میلیارد روپیه از خزانه ملی است، چطور ممکن است تصمیم هیئت دولت باشد؟ او درخواست کرد.

درگیری‌های خشونت‌آمیز بین هواداران عمران خان و نیروهای امنیتی دست‌کم هفت کشته و نزدیک به 300 زخمی در سراسر پاکستان برجای گذاشت که ارتش در روز چهارشنبه در اسلام‌آباد پایتخت این کشور و همچنین در استان‌های پنجاب، خیبر پختونخوا و بلوچستان برای حفظ قوانین و مقررات مستقر شد. سفارش.

خان روز سه شنبه به دستور اداره ملی پاسخگویی (NAB) از محل دادگاه عالی اسلام آباد که برای شرکت در جلسه رسیدگی به پرونده فساد مالی آمده بود، توسط تکاوران شبه نظامی بازداشت شد.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام