شی جین پینگ به جو بایدن پیروزی در انتخابات ایالات متحده را تبریک می گوید ، به دنبال “مدیریت اختلافات” در میان روابط تجاری تیره است

رئیس جمهور چین به رئیس جمهور منتخب ایالات متحده گفت امیدوار است که دو کشور “روحیه عدم تعارض را حفظ کنند ، بر همکاری و کنترل اختلافات تمرکز کنند”

شی جین پینگ به جو بایدن پیروزی در انتخابات ایالات متحده را تبریک می گوید ، به دنبال

تصویر پرونده شی جین پینگ. AP

پکن: شی جین پینگ رئیس جمهور چین روز چهارشنبه جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده را تبریک گفت و در میان درگیری ها بر سر تجارت ، فناوری و امنیت که روابط چین و آمریکا را به پایین ترین سطح در دهه های اخیر رسانده است ، برای “همکاری برنده” ابراز امیدواری کرد.

به طور گسترده ای انتظار می رود که بایدن تلاش کند همکاری با چین در مورد کره شمالی ، تغییرات آب و هوا و کشورهای دیگر را از سر بگیرد ویروس کرونا به دنبال رویکرد مقابله ای رئیس جمهور دونالد ترامپ ، که جنگ تعرفه ای را آغاز کرد و شرکت های چینی را تحریم کرد. اما تحلیلگران انتظار دارند تغییرات عمده سیاست های ایالات متحده به دلیل ناامیدی گسترده از پکن در مورد تجارت ، سرقت حقوق بشر و فناوری رخ دهد.

چین یکی از آخرین دولت های بزرگ بود که بایدن را دو هفته پیش تبریک گفت. هیچ توضیحی در مورد تأخیر وجود نداشت اما برخی از مفسران اظهار داشتند که پکن می خواهد از تیره شدن روابط با ترامپ که هنوز مجبور به تسلیم شدن نبوده و تا 20 ماه ژانویه دو ماه دیگر در این سمت است ، جلوگیری کند.

به گفته این مقام رسمی شی ، در پیامی به بایدن گفت روابط “سالم و پایدار” “انتظار مشترک جامعه جهانی” است. شین هوا خبرگزاری.

در بیانیه آمده است: “ما امیدواریم که دو طرف روحیه عدم تعارض و عدم تقابل ، احترام متقابل و همکاری برنده را حفظ کنند ، بر همکاری متمرکز شوند ، اختلافات را کنترل کنند و توسعه سالم و پایدار روابط چین و ایالات متحده را تقویت کنند.” .

در این گزارش آمده است که معاون رئیس جمهور چین وانگ قیشان نیز پیامی را برای کمالا هریس فرستاد تا وی را به عنوان معاون انتخاب کند.

ایالات متحده و چین یکی از بزرگترین روابط تجاری جهان را دارند اما روابط رسمی با اتهامات جاسوسی از بین رفته است ویروس کرونا همه گیری ، سرکوب پکن در برابر هنگ کنگ و اختلافات بر سر کنترل دریای چین جنوبی.

ترامپ دسترسی به فناوری ایالات متحده برای سازنده تجهیزات مخابراتی چینی Huawei Technologies Ltd. را به دلایل امنیتی مسدود کرده است. وی در تلاش است تا دسترسی به سرویس های رسانه های اجتماعی چینی به ایالات متحده را محدود كند ، كه به گفته كاخ سفید ممكن است اطلاعات شخصی زیادی در مورد آمریكایی ها جمع آوری كند.

ترامپ از زمان انتخابات با صدور دستوری که مانع از سرمایه گذاری آمریکایی ها در اوراق بهادار منتشر شده توسط شرکت های آمریکایی می شود متعلق به ارتش چین هستند یا تحت کنترل ارتش چین هستند ، فشار خود را بر پکن افزایش داده است.

برخی از پیش بینی کنندگان می گویند تغییر در صورت ایجاد ائتلاف واشنگتن با سایر کشورهای توسعه یافته برای فشار در تغییر سیاست ها ، از ترامپ که اتحادهای چند جانبه را رد کرد به بایدن ممکن است فشار بر چین را افزایش دهد.

چین تلاش کرد آلمان ، فرانسه ، کره جنوبی و سایر دولت ها را به عنوان متحدان علیه واشنگتن به خدمت بگیرد اما همه این کار را رد کرده اند. آنها از تاکتیک های تجاری ترامپ در افزایش تعرفه های تعجب آور که علیه متحدان نیز مورد استفاده قرار گرفت انتقاد کردند ، اما شکایت های آمریکا مبنی بر نقض تعهدات تجارت آزاد توسط چین را تکرار کردند.

ترامپ رهبران چین را با افزایش تعرفه محصولات چینی در سال 2018 به دلیل شکایت پکن برای سرقت یا فشار به شرکت ها برای تحویل فناوری ، لرزاند.

کاخ سفید از متحدانش لابی کرده است تا هوآوی ، اولین مارک جهانی فناوری چین را از شبکه های مخابراتی نسل بعدی به دلایل امنیتی حذف کنند.

روز سه شنبه ، دولت انگلیس قانونی را پیشنهاد کرد که کنترل های امنیتی در شبکه های نسل بعدی را تشدید کند و شرکت هایی مانند هواوی را که خطر بالایی دارند ، حذف کند. این می تواند ممنوعیت اعلام شده در ماه ژوئیه توسط نخست وزیر بوریس جانسون در مورد شرکت هواوی در برنامه ریزی نسل بعدی شبکه تلفن همراه را اعلام کند.

ترامپ در حال فشار دادن سرویس ویدیویی TikTok متعلق به چین برای فروش فعالیت خود در آمریکا است و تلاش می کند تا شرکت ها از برخورد با WeChat ، سرویس پیام رسان معروف چینی جلوگیری کنند.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.