عمران خان، نخست‌وزیر سابق پاکستان می‌گوید: «نفت خام ارزان روسیه را می‌خواستم درست مانند هند».

اسلام آباد: عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان، سیاست خارجی هند را ستود و گفت که اسلام آباد “می خواست نفت خام ارزان روسیه را درست مانند هند به دست آورد” اما از آنجایی که دولت او در رای عدم اعتماد شکست خورد، نتوانست این کار را انجام دهد.

وی در پیامی ویدیویی گفت: «ما می‌خواستیم مانند هند نفت خام روسیه ارزان قیمت داشته باشیم، اما این اتفاق نیفتاد، زیرا متأسفانه دولت من به دلیل عدم اعتماد سقوط کرد». ANI.

خان اولین نخست‌وزیر پاکستان بود که در 23 سال گذشته از مسکو بازدید کرد، اما به ویژه، او نتوانست هیچ معامله‌ای را که بتواند به این کشور در تنگنای پول کمک کند، میانجیگری کند.

پاکستان تحت بدترین بحران اقتصادی تاریخ به سر می برد و خان ​​از این واقعیت که کشورش می تواند نفت خام روسیه را نیز با نرخی تخفیف خریداری کند که هند علیرغم ادامه جنگ اوکراین از آن برخوردار است، ابراز تاسف کرد.

وی همچنین در این کلیپ به دیدار خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز اشاره کرد.

جالب اینجاست که این اولین باری نبود که خان دستاوردهای هند را در زمینه رشد اقتصاد و خرید نفت روسیه علیرغم فشارهای غرب تایید کرد.

«هیچ رهبر دیگری جز نواز در جهان دارایی میلیاردی ندارد. درباره کشوری به من بگویید که نخست وزیر یا رهبر آن دارای میلیاردها ملک در خارج از کشور است. حتی در کشور همسایه ما، PM Modi چند ملک در خارج از هند دارد؟ او در یک گردهمایی عمومی در سپتامبر 2022 گفته بود ANI.

پیشتر در ماه مه 2022، خان از تصمیم نخست وزیر نارندرا مودی برای خرید نفت ارزان از روسیه علیرغم فشارهای ایالات متحده استقبال کرد.

عمران در توییتی نوشت: هند علیرغم اینکه بخشی از چهارگانه است، در برابر فشارهای آمریکا ایستادگی کرد و برای تسهیل مردم خود از روسیه نفت ارزان خریداری کرد و دولت ما در تلاش بود تا از طریق یک سیاست خارجی مستقل به این مهم دست یابد.

هند سومین کشور مصرف کننده و واردکننده نفت در جهان است. این کشور 85 درصد نفت خام مورد نیاز خود را وارد می کند. از زمان جنگ روسیه و اوکراین، غرب و اروپا تحریم های شدیدی را بر انرژی این کشور اعمال کردند. این منجر به ارائه تخفیف های بیشتر روسیه به قدیمی ترین متحد خود، هند شد.

تحریم‌ها روسیه با یک غول نفتی هند قراردادی امضا کرد که قصد دارد عرضه نفت خام را افزایش دهد. به گزارش خبرگزاری روسی، TASSروس نفت، شرکت بزرگ نفتی مسکو، قراردادی را با شرکت نفت هند برای افزایش عرضه نفت به هند امضا کرد.

در همین حال، مسادیک مالک وزیر دولت پاکستان در امور نفت در آوریل 2023 ادعا کرد که اولین محموله نفت ارزان از روسیه ماه آینده به پاکستان خواهد رسید. ژئو نیوز.

وزیر امور خارجه در مصاحبه با یک کانال خبری خصوصی با بیان اینکه اسلام آباد قرارداد با مسکو را نهایی کرده است، گفت: اولین محموله ماه آینده از طریق محموله به دست خواهد رسید.

این قرارداد که ماه‌ها در حال انجام است، می‌تواند برخی از مشکلات مالی پاکستان را کاهش دهد زیرا این کشور، واردکننده خالص انرژی، به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه واردات نفت خود بود.

مالک گفت که دولت قبلاً در این زمینه پیشرفت داشته است و امیدوار است که برای طبقه محروم و نخبگان صورتحساب جداگانه صادر کند. ژئو نیوز.

ماه گذشته، منابع به The News گفتند که بخش نفت در تلاش است تا نفت خام روسیه را با قیمتی در حدود 50 دلار در هر بشکه، حداقل 10 دلار در هر بشکه کمتر از سقف قیمتی اعمال شده توسط کشورهای G7 برای کالاهای گرانبها که از روسیه گرفته شده است، تهیه کند. به جنگش با اوکراین

مقاماتی که در گفتگوهای مجازی با روسیه مشارکت داشتند، به اشتراک گذاشتند که مسکو بیشتر علاقه مند است تا قبل از امضای قرارداد با پاکستان، تمام پیش نیازها مانند نحوه پرداخت، هزینه حمل و نقل با حق بیمه و هزینه بیمه را تکمیل کند. ژئو نیوز.

گفت‌وگوها میان پاکستان و روسیه از سال گذشته برای تجارت نفت که موضوعی بحث‌انگیز در سیاست پاکستان باقی مانده بود، ادامه دارد.

خان بارها مدعی شده بود که دولت او به دلیل دنبال کردن یک «سیاست خارجی مستقل» برکنار شده است، که به کشور اجازه می‌دهد مانند هند نفت را با قیمتی با تخفیف از روسیه خریداری کند.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام