غواصی جدید سرنشین دار چین در مأموریتی “تاریخی” به عمیق ترین سنگر اقیانوس کره زمین می رسد

“Fendouzhe” یا “Striver” با حضور سه محقق بیش از 10 هزار متر به درون سنگر ماریانا در غرب اقیانوس آرام فرود آمد.

غواصی جدید سرنشین دار چین در مأموریتی

تصویر پرونده شی جین پینگ رئیس جمهور چین. AP

پکن: تصاویر مستقیم پخش شده از غرقاب سرنشین دار جدید خود در چین که روز جمعه در پایین سنگر ماریانا پارک شده است ، بخشی از یک مأموریت تاریخی به عمیق ترین دره زیر آب کره زمین است.

“Fendouzhe” یا “Striver” بیش از 10 هزار متر (حدود 33000 فوت) به درون سنگر زیردریایی در غرب اقیانوس آرام با سه پژوهشگر ، صدا و سیمای دولتی پایین آمد دوربین مدار بسته گفت

فقط تعداد معدودی از مردم از پایین خندق ماریانا بازدید کرده اند ، یک فرورفتگی هلالی شکل در پوسته زمین که عمیق تر از کوه اورست است و طول آن بیش از 2550 کیلومتر (1600 مایل) است.

اولین کاوشگران در سال 1960 در یک سفر کوتاه از سنگر بازدید کردند و پس از آن هیچ مأموریتی انجام نشده بود تا اینکه جیمز کامرون کارگردان هالیوود در سال 2012 اولین سفر انفرادی را به پایین انجام داد. کامرون یک محیط “متروک” و “بیگانه” را توصیف کرد.

فیلم ویدئویی که این هفته توسط یک دوربین در اعماق دریا پخش و پخش شد ، نشان می داد که غرق سبز و سفید چینی در حالی که به آرامی به پایین بستر لمس می کند ، در میان آب تاریک احاطه شده توسط ابرهای رسوبی حرکت می کند.

Fendouzhe ، که در روزهای اخیر چندین غواصی انجام داده است ، اوایل این ماه پس از فرود در عمیق ترین نقطه شناخته شده از سنگر ، Challenger Deep ، فقط خجالتی از 10،927 متر جهان ، رکورد ملی 10909 متر برای غواصی در اعماق دریا را ثبت کرده بود. رکورد ثبت شده توسط یک کاوشگر آمریکایی در سال 2019.

مأموریت در تاریخ 10 نوامبر اولین ویدیوی زنده جهان از Challenger Deep را پرتو زد.

منابع عمیق دریا

این شناور ، مجهز به بازوهای رباتیک برای جمع آوری نمونه های بیولوژیکی و “چشم” های سونار که از امواج صوتی برای شناسایی اشیا surrounding اطراف استفاده می کنند ، در حال انجام غواصی های مکرر برای آزمایش توانایی های خود است.

آنقدر تجهیزات حمل می شود که مهندسان برای کمک به حفظ تعادل ، یک برجستگی پیازی شکل پیازی حاوی مواد شناور به کشتی اضافه کردند.

دانشمندان این کشتی گفتند ، فندوزه ، سومین غواصی غرق شده دریایی در چین ، “بسیاری از گونه ها و توزیع موجودات زنده را در بستر دریا” مشاهده می کند. دوربین مدار بسته.

فشار آب در پایین ترانشه هشت تن خردکننده در هر اینچ مربع است ، حدود هزار برابر فشار جو در سطح دریا ، با این حال دانشمندان دریافته اند که آب های تیره و ناخوشایند ترانشه دارای عمر زیاد است.

محققان چینی نمونه هایی را برای کار خود جمع آوری می کنند ، دوربین مدار بسته گفت

مطالعات قبلی نشان داده است که جوامع شکوفا موجودات تک سلولی زنده مانده در مواد زائد آلی که در کف اقیانوس ساکن شده بودند ، اما حیوانات بزرگ بسیار کمی وجود دارد.

این ماموریت همچنین تحقیقاتی درباره “مواد در اعماق دریا” انجام خواهد داد دوربین مدار بسته گفت ، همانطور که چین در استخراج در اعماق دریا پیش می رود.

پکن در این ماه یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی مشترک با سازمان بین المللی بستر دریا ایجاد کرد که متخصصانی را در زمینه فناوری اعماق دریا و همچنین تحقیقات در مورد استخراج مواد معدنی با ارزش در کف اقیانوس آموزش می دهد.

انتظار می رود فندوزه استانداردهایی را برای شناورهای آینده در اعماق دریا چین تعیین کند.

ژو مین ، محقق آکادمی علوم چین که در این مأموریت شرکت داشت ، به وی گفت: “بیش از دو آزمایش طول می کشد تا بتوانیم آن را یک موفقیت واقعی بدانیم.” دوربین مدار بسته روز سه شنبه

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.