قاضی دیوان عالی چین به دلیل دریافت رشوه به ارزش 3.3 میلیون دلار به 12 سال زندان محکوم شد

قاضی دیوان عالی چین به دلیل دریافت رشوه به ارزش 3.3 میلیون دلار به 12 سال زندان محکوم شد

61 مقام از دادگاه عالی چین – که شامل صدها قاضی و مقامات اداری است – در پنج سال گذشته تحت بازجویی قرار گرفته و مجازات شده اند. AP

پکن: یک قاضی در دادگاه عالی چین به دلیل دریافت رشوه به مبلغ 22.7 میلیون یوان (3.3 میلیون دلار) در طول دو دهه مجرم شناخته شد و به 12 سال زندان محکوم شد.

دادگاه بین‌المللی مردم در شهر ژنگژو اعلام کرد که قاضی منگ شیانگ، مدیر سابق دفتر اجرای دادگاه عالی خلق و عضو کمیته محاکمه آن نیز پس از اعتراف به دریافت رشوه بین سال‌های 2003 تا 2020، به پرداخت دو میلیون یوان جریمه محکوم شد. سهشنبه.

ساوت چاینا مورنینگ پست مستقر در هنگ کنگ روز چهارشنبه گزارش داد که دادگاه گفت منگ از موقعیت و قدرت خود برای دریافت رشوه در ازای کمک به دیگران در مواردی مانند احکام دادگاه و اجرای قانون، تضمین قراردادهای ساخت و ساز برای شرکت ها و تأثیرگذاری بر انتخاب کادر استفاده کرده است. .

در این گزارش آمده است که منگ، 58 ساله، دو سال پیش به عنوان بخشی از کمپین «اصلاح خود» با هدف قرار دادن مقامات قضایی و اجرای زمین تحت بازجویی قرار گرفت. او بیش از سه دهه در سیستم قضایی کشور کار کرده بود و کار خود را به عنوان منشی در یک دادگاه محلی در پکن آغاز کرد.

زمانی که منگ درجات بالاتری را طی کرد، مناصب رهبری مختلفی را در سیستم قضایی از جمله دادگاه عالی خلق در پکن داشت.

پرونده منگ نشان دهنده فساد در رده های بالای قوه قضاییه چین است. ژو کیانگ، رئیس سابق دادگستری، در جریان نشست سالانه قوه مقننه در ماه گذشته گفت که 61 مقام از دادگاه عالی – که شامل صدها قاضی و مقامات اداری است – در پنج سال گذشته تحت بازجویی قرار گرفته و مجازات شده اند.

در این گزارش آمده است که نقش منگ به عنوان عضوی از کمیته محاکمه دادگاه عالی – گروهی از مقامات عالی رتبه منتخب کنگره ملی خلق، قوه مقننه کشور – به این معنی بود که او در بحث درباره پرونده های پیچیده و مهم شرکت داشت.

او در سال 2016 به عنوان مدیر دفتر اجرای احکام منصوب شد – نقشی که به این معنی بود که او مسئول کمک به حفظ عملکرد روان سیستم قضایی بود.

این دفتر احکام دادگاه را اجرا می کند، به اختلافات مربوط به اجرای احکام در مناطق یا استان های مختلف رسیدگی می کند و درخواست های تجدیدنظر مربوط به آن احکام را بررسی می کند.

در این حکم آمده بود که منگ به دلیل ابراز پشیمانی و اعتراف به جرایم رشوه خواری که مقامات قبلاً از آن اطلاعی نداشتند، به مجازات خفیفی محکوم شده است.

در گزارش پست آمده است که تمامی درآمدهای غیرقانونی وی مصادره خواهد شد و هر گونه سود تعلق گرفته به خزانه ملی تحویل داده خواهد شد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام