متحدان اوکراین قول حمایت قوی در مذاکرات کلیدی در آلمان داده اند

پایگاه هوایی رامشتاین (آلمان): لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه گفت که حمایت بین المللی از اوکراین “قوی و واقعی” است. در حالی که او جلسه ای را در آلمان با متحدان خود برای بحث در مورد حمایت بیشتر از کیف افتتاح کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، اوایل روز گذشته از استولتنبرگ خواسته بود تا اعضای ناتو را تحت فشار قرار دهد تا بیشتر از آنها از جمله هواپیماهای جنگی، توپخانه و تجهیزات زرهی دریافت کنند.

آستین در آغاز گفتگوها، یک سال پس از آغاز فرمت مذاکرات بین رهبران دفاعی برای هماهنگی کمک به اوکراین، گفت: «حمایت ما از نیروهای آزادی در اوکراین قوی و واقعی است.

آستین با اشاره به لجستیک و پشتیبانی دیگر گفت: «در جلسه گروه تماس امروز، ما بر روی سه موضوع کلیدی – دفاع هوایی، مهمات و توانمندسازها تمرکز خواهیم کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، در آستانه مذاکرات با نمایندگان 50 کشور جهان، از متحدان غربی خواست که برای کمک به عقب راندن نیروهای روسیه، جت‌های جنگنده و موشک‌های دوربرد بیشتری ارسال کنند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز پنجشنبه با سرکشی اعلام کرد که “جایگاه مناسب” اوکراین در ائتلاف نظامی است و در اولین سفر خود به کیف پس از تهاجم روسیه، کمی بیش از یک سال پیش، قول حمایت بیشتر از این کشور را داد.

همچنین بخوانید: استولتنبرگ: متحدان ناتو توافق کردند که اوکراین عضو ائتلاف نظامی خواهد شد

زلنسکی برای «غلبه بر بی میلی» برخی از کشورهای عضو در ارائه راکت‌های دوربرد، جت‌های جنگنده مدرن و خودروهای زرهی درخواست کمک کرده بود و درخواست خود را مستقیماً به ینس استولتنبرگ، رئیس این ائتلاف که روز پنجشنبه برای اولین بار به کیف سفر کرد، ارائه کرد. از زمان تهاجم روسیه در سال گذشته.

در رامشتاین، استولتنبرگ نیاز به بحث در مورد «پلتفرم‌های جدید» پشتیبانی با نبرد را که در دومین سال آن است، تأیید کرد. اما او همچنین بر لزوم اطمینان از ادامه کار تسلیحاتی که قبلاً عرضه شده است، تأکید کرد.

استولتنبرگ گفت: «این یک نبرد فرسایشی است و یک نبرد فرسایشی به جنگ تدارکات تبدیل می‌شود» و افزود: «شاید کمی خسته‌کننده‌تر باشد، اما تدارکات بسیار مهم است».

پدافند هوایی

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین در توییتر نوشت، نشست رامشتاین با گفتگوهای «مثمر» درباره کمک نظامی بین نمایندگان کیف و همتایان آمریکایی آنها آغاز شد.

اعضای ناتو جت‌های جنگنده دوران شوروی را به اوکراین فرستاده‌اند، اما از ارسال مدل‌های مدرن‌تر مانند F-16 طراحی شده توسط ایالات متحده که کیف به دنبال آن است، خودداری کرده‌اند.

با این حال، آنها موشک‌های ضدهوایی را در اختیار اوکراین قرار داده‌اند و کیف اوایل هفته اعلام کرد که اولین محموله پاتریوت‌ها را دریافت کرده است که به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاع هوایی آمریکا دیده می‌شود.

این کیت یکی از خواسته های کلیدی کیف از متحدان غربی بوده است زیرا به نظر می رسد از خود در برابر حملات موشکی روسیه دفاع کند و تهاجم مسکو را متوقف کند.

در منطقه لوگانسک در شرق اوکراین، خبرگزاری فرانسه گروهی از نظامیان را دید که در چند کیلومتری مواضع روسیه از توپخانه های بریتانیایی استفاده می کردند.

یکی گلوله‌ها را از مخفیگاه نزدیک به اسلحه ساخت بریتانیا بیرون آورد، در حالی که دیگران مختصات را تنظیم کردند و لوله را قبل از دستور نهایی «آتش!» پر کردند.

“هدف های برنامه ریزی شده ای وجود دارد که ما روی آنها کار می کنیم. و برخی به طور غیرمنتظره ظاهر می شوند، برای مثال، برای دفع یک حمله زمانی که دشمن پیشروی می کند، گفت: «بوگدان، یک سرباز اوکراینی 40 ساله از شهر درگیر باخموت.

دشمن از خودروهای نظامی کم استفاده می کند. پیاده نظام که دشمن به وفور دارد، جلو می رود.»

پیشنهاد ناتو

در جریان سفر استولتنبرگ به کیف، رئیس ناتو نیز تحت فشار قرار گرفت تا به اوکراین اجازه دهد به این ائتلاف بپیوندد، اما او تاکید کرد که این یک اولویت فوری نیست.

او روز جمعه در رامشتاین گفت: «همه متحدان ناتو توافق کرده‌اند که اوکراین به عضویت ناتو درآید، اما تمرکز اصلی اکنون بر این است که چگونه اطمینان حاصل کنیم که اوکراین پیروز می‌شود».

او گفت: «بدون یک اوکراین مستقل و مستقل، بحث درباره عضویت معنایی ندارد.

رئیس ناتو همچنین گفت که ائتلاف در حال بررسی یک برنامه چند ساله برای کمک به اوکراین برای انتقال از استانداردهای تجهیزات (و) دوره شوروی به استانداردها و دکترین های ناتو است.

“ما باید اطمینان حاصل کنیم که اوکراین از قدرت نظامی … آن بازدارندگی برای جلوگیری از حملات جدید برخوردار است، زیرا باید به خاطر داشته باشید که جنگ در فوریه سال گذشته آغاز نشد” بلکه با الحاق کریمه به روسیه در سال 2014 آغاز شد.

پس از گذشت یک سال از تهاجم روسیه، روسیه در اولین حمله مشابه برای تقریبا یک ماه یک شبه با هواپیماهای بدون سرنشین کیف را مورد حمله قرار داد، هرچند مقامات شهری گزارشی از تلفات جانی نداشتند.

مسکو با از دست دادن مهمات یکی از جنگنده هایش بر فراز بلگورود در نزدیکی مرز اوکراین، دچار شکست شد.

مقامات محلی از انفجاری خبر دادند که دو نفر را مجروح کرد و دهانه بزرگی را در شهر روسیه بر جای گذاشت.

منطقه بلگورود از زمانی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در فوریه 2022 نیروهای خود را به اوکراین فرستاد، بارها مورد گلوله باران قرار گرفته است.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام