مرد استرالیایی درست پس از رسیدن به قله اورست، جایی که کوهنوردان آن را “منطقه مرگ” می نامند جان خود را از دست داد.

مرد استرالیایی درست پس از رسیدن به قله اورست، جایی که کوهنوردان آن را “منطقه مرگ” می نامند جان خود را از دست داد.

جیسون برنارد کنیسون، که اهل پرت است، پس از اینکه آخر هفته در اجلاس قله واکنشی نشان نداد، درگذشت. عکس فایل.

به گزارش گاردین، یک مرد 40 ساله استرالیایی که به قله 8849 متری اورست صعود کرده بود، در بازگشت از قله جان خود را از دست داد. جیسون برنارد کنیسون، که اهل پرت است، پس از اینکه آخر هفته در اجلاس قله واکنشی نشان نداد، درگذشت.

خانواده او گفتند: “او به هدف خود برای رسیدن به قله دست یافت … او در بالای این دنیا ایستاد اما متأسفانه به خانه نیامد”.

در بیانیه خانواده در فیس بوک آمده است: “او شجاع ترین و ماجراجوترین انسانی بود که می شناختیم و برای همیشه دلتنگ او خواهد شد.”

مقالات مرتبط

معروف

راهنمای معروف شرپا نپالی رکورد جهانی را ثبت کرد و برای بیست و هفتمین بار قله اورست را طی کرد.

معروف

درگذشت زن کوهنورد هندی در بیس کمپ اورست، چشم به راه رکورد جدید جهانی بود

یک راهنما به Himalayan Times گفت که متوجه شدند مرد هنگام پایین آمدن شروع به رفتار غیرعادی کرد. دو راهنمای شرپا به همراه او به او کمک کردند تا به منطقه بالکن که 8400 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد پایین بیاید.

داوا استیون شرپا، رئیس آسیایی ترکینگ گفت: «از آنجایی که سیلندرهای اکسیژنی که با خود داشتند رو به اتمام بود، آنها تصمیم گرفتند به کمپ 4 فرود آیند تا دوباره با سیلندرهای اکسیژن او را نجات دهند.

به دلیل باد شدید، آنها نتوانستند به کمپ برسند و کنیسون پس از آن سقوط کرد و جان باخت. او در جایی که معمولاً توسط کوهنوردان اورست به عنوان “منطقه مرگ” شناخته می شود، درگذشت، منطقه ای از کوه بالای 8000 متر. بقایای او هنوز روی کوه است.

صعود او 17 سال پس از آن صورت گرفت که به او گفته شد ممکن است دیگر هرگز راه نرود. در سال 2006، او از یک تصادف خودروی ویرانگر جان سالم به در برد، زمانی که یک قطار جاده ای وسیله نقلیه ای را که او در آن بود، در حالی که او در حال حرکت به سمت محل کار بود، کنار زد.

او از صعود خود برای جمع آوری پول برای آسیب های نخاعی استرالیا استفاده می کرد.

کنیسون در صفحه جمع آوری کمک های مالی خود گفت که تلاش خواهد کرد تا از کمپ اصلی کوه اورست صعود کند “و امیدوار است از آنجا به کمپ های بالاتر کوه ادامه دهد”.

به گزارش اسکای نیوز، این دهمین مرگ و میر در مرتفع ترین کوه جهان در این فصل صعود است. طبق گزارش اداره گردشگری نپال، تقریباً 450 کوهنورد در این فصل به قله اورست صعود کرده اند.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام