نتایج آزمایشات واکسن COVID-19 نشان می دهد جهان می تواند پایان همه گیری را ببیند: رئیس سازمان بهداشت جهانی

رئیس نهاد بهداشت جهانی همچنین هشدار داد که کشورهای ثروتمند و قدرتمند نباید فقیر و حاشیه نشین “را تحت فشار قرار دهند برای واکسن ها” پایمال کنند.

سازمان ملل: رئیس بهداشت سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که نتایج مثبت حاصل شده است ویروس کرونا آزمایشات واکسن به معنای این است که جهان “می تواند در مورد پایان بیماری همه گیر خیال پردازی کند” ، اما وی گفت که کشورهای ثروتمند و قدرتمند نباید فقیر و حاشیه نشین “را تحت فشار قرار دهند برای واکسن ها”.

در سخنرانی اولین جلسه سطح عالی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد بیماری همه گیر ، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی تدرس آدانوم غبرایسوس هشدار داد که در حالی که می توان ویروس را متوقف کرد ، “راه پیش رو خائنانه باقی می ماند”.

وی با اشاره به “اعمال دلسوزانه و ایثارگرانه ، عملکردهای نفسگیر از علم و نوآوری و تظاهرات دلگرم کننده همبستگی ، اما همچنین علائم نگران کننده از علاقه شخصی ، بشریت را در” بهترین و بدترین حالت “نشان داده است. سرزنش و تقسیمات. “

تدروس با اشاره به طغیان فعلی در عفونت ها و مرگ ها ، بدون نام بردن از كشورها گفت: “جایی كه علم با تئوری های توطئه غرق می شود ، جایی كه همبستگی با تقسیم تضعیف می شود ، جایی كه فداكاری با منافع شخصی جایگزین می شود ، ویروس رشد می كند ، ویروس گسترش می یابد. “

وی در یک سخنرانی مجازی در نشست سطح بالا هشدار داد که یک واکسن “آسیب پذیری های ریشه آن را برطرف نخواهد کرد” – فقر ، گرسنگی ، نابرابری و تغییرات آب و هوایی ، که به گفته وی باید با پایان یافتن همه گیر شدن بیماری مقابله شود.

وی گفت: “ما نمی توانیم و نباید به همان الگوهای بهره برداری تولید و مصرف برگردیم ، همان بی توجهی به کره زمین که همه زندگی را حفظ می کند ، همان چرخه وحشت و دخالت و همان سیاست تفرقه افکنانه ای که به این همه گیری دامن زده است.” .

در مورد واکسن ها ، تدروس گفت ، “چراغ در انتهای تونل به طور مداوم بیشتر می شود” ، اما واکسن ها “باید به همان اندازه کالاهای عمومی جهانی تقسیم شوند ، نه به عنوان کالاهای خصوصی که نابرابری ها را گسترش می دهند و دلیل دیگری برای عقب ماندن برخی افراد می شوند “

وی گفت: برنامه ACT-Accelerator WHO برای تولید و توزیع سریع واکسن ها به صورت عادلانه “در خطر تبدیل شدن به یک حرکت نجیبانه بیشتر” بدون بودجه عمده جدید است.

وی گفت: 4.3 میلیارد دلار بلافاصله برای ایجاد زمینه برای خرید گسترده و تحویل واکسن ها مورد نیاز است و 23.9 میلیارد دلار بیشتر برای 2021 مورد نیاز است. تدروس گفت که این کل کمتر از نصف 1 درصد از بسته های محرک 11 تریلیون دلاری است. تاکنون توسط گروه 20 ، ثروتمندترین کشورهای جهان اعلام شده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترش ، در افتتاحیه جلسه دو روزه مجمع عمومی ، درخواست مشابهی برای تأمین بودجه ACT-Accelerator کرد. سخنگوی سازمان ملل ، استفان دوجاریک روز جمعه گفت كه گوترش ناامید است و دوست دارد “نرخ بسیار بالاتری از سرمایه گذاری توسط كشورهایی كه می توانند” باشد.

هنریتا فور ، رئیس آژانس کودکان سازمان ملل متحد ، یونیسف ، گفت: “هنگامی که کشورهای فقیر اقدام به خرید واکسن کردند” هیچ موجودی وجود نداشت یا قیمت آن بسیار بالا بود.

یونیسف به طور معمول سالانه 2 میلیارد دوز واکسن را توزیع می کند و این یک بار ممکن است دریافت شود کووید -19 واکسن ها ، “ما سال آینده دو برابر خواهیم کرد ، بنابراین همه دستها را روی عرشه نیاز داریم.”

دبیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده الكس آذر گفت كه سه نفر از شش نامزد واكسن كه دولت آمریكا از آنها حمایت كرده است ، داده های امیدواركننده را گزارش كرده اند و “من به هر دلیلی این عقیده را دارم كه اخبار خوب بیشتری درباره واكسن ها و سایر اقدامات متقابل در راه است.”

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، خروج خود از سازمان بهداشت جهانی را به طور رسمی به سازمان ملل اعلام كرد ، كه وی آن را به دلیل پاسخ آن به بیماری همه گیر انتقاد كرده و متهم به تعظیم در برابر نفوذ چین است.

آذر از عدم “اشتراک اطلاعات شفاف” در مورد آن انتقاد کرد کووید -19 و WHO در مورد منشا ویروس تحقیق می کنند. اما وی گفت که می خواهد وزرای بهداشت بدانند که آنها می توانند روی همکاری ایالات متحده برای از بین بردن ویروس “بدون اتصال رشته” حساب کنند و تأکید کرد که ایالات متحده “بیشتر از هر کشور دیگر بودجه ، تجهیزات و پشتیبانی به کشورهای مبارزه کننده با ویروس ارائه می دهد. “

به گفته تدروس WHO ، علیرغم سالها هشدار ، بسیاری از کشورها برای همه گیری آمادگی ندارند و تصور می کنند سیستم های بهداشتی آنها از مردم آنها محافظت می کند. وی گفت ، بسیاری از کشورهایی که به بهترین نحو از پس مقابله با بحران برآمده اند ، در پاسخ به شیوع سارس ، مرس ، هینی و سایر بیماری های عفونی تجربه کرده اند.

WHO شدیداً مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا در کنترل همه گیرها نقشی قویتر و واضح تر ندارد.

تدروس در این نشست گفت كه “واضح است كه سیستم جهانی آمادگی نیاز به توجه دارد.”

وی گفت کمیسیون WHO که در ماه سپتامبر تأسیس شده است در حال بررسی مقررات بین المللی بهداشت است. وی گفت ، WHO همچنین با چندین کشور در حال توسعه یک برنامه آزمایشی است که در آن کشورها موافقت می کنند تا آمادگی بهداشت خود را به طور منظم و شفاف بررسی کنند.

وی همچنین با استقبال از پیشنهاد سوئیس برای استفاده از آزمایشگاه با امنیت بالا برای مدیریت نیاز به یک سیستم جهانی برای به اشتراک گذاشتن نمونه هایی از ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا که باعث بیماری می شوند ، نشان داد که “اقدامات مقابله ای پزشکی به عنوان کالاهای عمومی جهانی” را تسهیل می کند. یک biobank جدید.

تدروس همچنین از پیشنهاد چارلز میشل رئیس اتحادیه اروپا برای معاهده ای بین المللی حمایت كرد كه براساس آن WHO می تواند خطرات ناشی از بیماریهای عفونی در حیوانات را برای انتقال به انسان بررسی كند ، از هشدارهای مربوط به خطرات بهداشتی ، بهبود دسترسی به مراقبت های بهداشتی و تأمین نیازهای مالی اطمینان حاصل كند. وی گفت این “زمینه سیاسی” را برای تقویت بخش بهداشت جهانی فراهم می کند.

تدروس گفت ، جهان هر ساله 7.5 تریلیون دلار صرف سلامتی می کند ، تقریبا 10٪ از تولید ناخالص داخلی جهانی ، اما بیشتر این پول در کشورهای ثروتمند صرف درمان بیماریها می شود تا “برای ارتقا و محافظت از سلامتی”.

وی گفت: “ما نیاز به یک بازنگری اساسی در نحوه مشاهده و ارزش گذاری سلامت داریم.”

تدروس گفت: “اگر جهان بخواهد در این مقیاس از بحران دیگری جلوگیری كند ،” سرمایه گذاری در توابع اساسی بهداشت عمومی ، به ویژه مراقبت های بهداشتی اولیه ، ضروری است و همه راه ها باید به پوشش بهداشتی جهانی با پایه قوی مراقبت های بهداشتی اولیه منجر شوند “

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.