نتیجه انتخابات Bihar 2020: NDA با 95 صندلی کیسه ای و در 29 امتیاز پیشرو ، آماده تشکیل دولت است. RJD ادعا می کند بازی ناپاک است

NDA ، که در اوایل روز پیش از آنکه غروب خود را به زیر اکثریت برساند ، پیش افتاد ، اکنون لبه خود را تقویت کرده و قرار است از تعداد جادویی 122 صندلی عبور کند.

اتحاد ملی دموکراتیک قرار است پس از روزی که نبردی عظیم علیه Mahagathbandhan به رهبری RJD برگزار می کند ، دولت را در بیهار تشکیل دهد.

طبق اطلاعات وب سایت کمیسیون انتخابات در ساعت 11.30 شب ، NDA 95 کرسی را به دست آورده و در 29 رده بندی پیشرو است در حالی که Mahagathbandhan 91 کرسی را به دست آورده و از 20 کرسی پیشرو است.

NDA ، که در اوایل روز پیش از آنکه غروب خود را زیر عدد اکثریت بگذارد ، پیش افتاد ، اکنون لبه خود را تقویت کرده و قرار است از تعداد جادویی 122 صندلی عبور کند.

GSDF که توسط AIMIM ، BSP و RLSP تشکیل شده دارای چهار کرسی و دو کرسی صعود است در حالی که یک نامزد مستقل یک کرسی به دست آورده است.

در همین حال ، LJP به رهبری Chirag Paswan موفق به افتتاح حساب خود نشده است.

شامگاه سه شنبه با عدم پذیرش امتیاز ، RJD ادعاهای انفجاری را علیه نیتیش کومار ، رئیس وزیر بهار و معاون وی سوشیل کومار مودی مطرح کرد. RJD نیتیش را به اعمال فشار بر دادستان های منطقه برای پایین نگه داشتن تعداد صندلی های RJD متهم کرد و ادعا کرد که حزب اجازه نمی دهد “حکم عمومی غارت شود”.

RJD با استفاده از توییتر برای به اشتراک گذاشتن لیست ادعا شده از نامزدهای برنده اتحاد بزرگ در 119 کرسی ، RJD ادعا کرد که افسران بازگرداندهنده قبلاً پیروزی نامزدهای خود را تبریک گفته بودند ، اما بعداً از صدور گواهی ادعای از دست دادن آنها خودداری کردند.

RJD وزیر ارشد را به تماس افسران برای تغییر نتایج متهم کرد.

RJD همچنین ادعا کرد که تعداد نهایی به نفع آنها خواهد بود زیرا کمیسیون انتخابات “گواهی های پیروزی” را حداقل در 12 کرسی که مسابقه نزدیک است ، عقب نگه داشته است. RJD در یک توئیت ادعا کرد: “این یک غارت اختیار عمومی است.”

مانوج جها ، رهبر حزب ، در گفتگو با خبرنگاران ، دولت فعلی را به فشار بر نمایندگان دمکراتیک در این کرسی های کاملاً مورد اختلاف برای یک حکم مطلوب متهم کرد.

“NDA برای صدور رای مطلوب DM ها را در صندلی های کاملاً مورد اختلاف تحت فشار قرار می دهد. در جاهایی که به ما گفته شد ما برنده شده ایم و فقط منتظر گواهی های پیروزی هستیم ، اکنون به ما گفته شده که آرا را بازشماری خواهیم کرد. جاهایی وجود دارد که ما درخواست می کنیم بازشماری ، اما در آنجا آنها اجازه بازشماری را ندارند. بنابراین ، این ناهنجاری چیست؟ ” مانوج جها رهبر RJD پرسید.

برای دنبال کردن آخرین به روزرسانی ها در نتیجه انتخابات Bihar 2020 ، اینجا را کلیک کنید

در پاسخ به ادعاهای مطرح شده توسط RJD ، کمیسیون انتخابات هند گفت که نامزدهای آنها برای پیروزی در چندین کرسی تبریک گفتند اما بعداً بازشماری مجدد برگزار شد.

مقامات ECI گفتند که طبق یک دستور به تاریخ 18 مه ، 2019 ، در مکانهایی که حاشیه پیروزی کمتر از تعداد آرا rejected پستی است که به دلیل نامعتبر بودن رد می شود ، بیش از حاشیه پیروزی است ، تجدیدنظر در آرا rejected رد شده اجباری است. . EC اظهار داشت: تصحیح مجدد باید به طور اجباری فیلم برداری شود.

برای تماس خیلی نزدیک است

اگرچه NDA پیشتاز است ، اما شمارش در چندین صندلی هنوز در حال انجام است ، اما ممکن است لغزش زیادی بین جام و لب وجود داشته باشد زیرا اتحاد مخالف به سرعت شکاف خود را کاهش می دهد.

نه تنها RJD از نظر تعداد از BJP عبور کرده است ، بلکه به عنوان بزرگترین حزب در مجموع پیروزی ها و پیروزی ها ظاهر شده است ، تاکنون آرا more بیشتری نیز به دست آورده است.

تا ساعت 10 شب ، حزب زعفران فقط 19.3 درصد آرا را به دست آورده بود ، در حالی که RJD 23.2 درصد آرا را کسب کرده بود.

شریک NDA JD (U) 27 کرسی را به دست آورده و در 16 مکان پیشتاز است ، در یک مهمترین کشوری برای حزبی که هنگام اتحاد با RJD با نظرسنجی های مجمع 2015 مبارزه کرد ، 71 کرسی به دست آورد. نماینده VIP چهار کرسی به دست آورده در حالی که HAM سه کرسی از جمله کرسی امامگانج را به دست آورده و در یک حوزه انتخابیه پیشرو است. NDA 123 کرسی را از آن خود کرده است یا در آن پیشتاز است ، فقط 10 کرسی بیشتر از اتحاد بزرگ که شرکای آن 67 کرسی به دست آورده اند و در 47 کرسی پیش هستند. همیار RJD ، کنگره ، هشت کرسی به دست آورده و نامزدهای آن در 11 کرسی دیگر پیشرو هستند .

اتحاد بزرگ با سه حزب چپ برای انتخابات مجلس دست به دست هم داده بود. آنها در 29 مجلس در انتخابات مجمع بهار به رقابت پرداختند. و به نظر می رسد که با افزایش 20 کرسی (12 پیروزی و هشت برتری) به اتحاد بزرگ ، احزاب چپ نتیجه داده اند.

CPI-M دو جیب به جیب زده و از دو نفر پیشرو است. CPI-ML موفق به کسب 9 کرسی شده و نامزدهای آن در سه حوزه انتخابیه پیشتاز هستند. CPI یک صندلی دارد و از سه صندلی جلوتر است.

“ما از ابتدا کاملاً واضح بودیم که باید BJP را شکست دهیم. میزان اعتصاب ما در بهار 80 درصد است و اگر کرسی های بیشتری به ما تعلق می گرفت ، می توانستیم سهم بیشتری در جمع بندی گاتبندان داشته باشیم. اتحاد ما با RJD و کنگره مسائل عدالت اجتماعی را با عدالت اقتصادی ترکیب کرد. یکی بدون دیگری حاصل نمی شود “، یاچوری گفت PTI.

AIMIM اسد الدین اویسی ، نماینده حیدرآباد ، به عنوان یک بسته غافلگیرکننده ظاهر می شود ، با کسب سه کرسی و پیشبرد دو کرسی دیگر. این صندلی در انتخابات میان دوره ای قبلی در بیهار کرسی به دست آورده بود ، اما به نظر می رسد که در منطقه سیمنچال که حضور گسترده ای از رای دهندگان مسلمان را در اختیار دارد ، قابل توجه است.

با توجه به انزجار آسیب شناختی وی از BJP ، اویسی در صورت عدم موفقیت در اکثریت با چند کرسی ، می تواند بیش از این مایل به دستیابی به اتحاد بزرگ باشد. شریک اتحاد AIMIM BSP نیز یک کرسی به دست آورده است.

به نظر می رسد LJP که در دام خود قرار دارد ، کمک بزرگی به نمایش غیر چشمگیر JD (U) کرده و بر اساس آخرین روند ، در حداقل 30 صندلی به چشم انداز آن آسیب می رساند.

حزب Chirag Paswan ، که کمی قبل از نظرسنجی از NDA در Bihar خارج شد ، قرار است کاملاً مطابق باشد زیرا علی رغم نظرسنجی 5.63 درصدی از 2.70 کرور آرا که تاکنون شمرده شده است ، نه برنده شده و نه در هیچ کرسی پیشرو است.

با ورودی از PTI

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.