هندی‌ها در سودان از درگیری‌های نظامی و شبه‌نظامی خواسته‌اند در خانه بمانند

هندی‌ها در سودان از درگیری‌های نظامی و شبه‌نظامی خواسته‌اند در خانه بمانند

دود از محله‌ای در خارطوم، سودان، شنبه، 15 آوریل 2023 بلند می‌شود. درگیری‌های شدید بین ارتش سودان و شبه‌نظامی قدرتمند این کشور پس از هفته‌ها تشدید تنش بین دو نیرو، در پایتخت و سایر نقاط این کشور آفریقایی رخ داد. این جنگ باعث ایجاد ترس از درگیری گسترده تر در کشور آشوب زده شد. عکس- AP

خارطوم، سودان): سفارت هند در سودان در پی درگیری های شدید بین ارتش سودان و نیروهای شبه نظامی قدرتمند این کشور که روز شنبه در پایتخت و سایر نقاط این کشور آفریقایی رخ داد، به شهروندان خود هشدار داد که در خانه بمانند و از بیرون رفتن خودداری کنند.

سفارت هند در سودان در توییتی نوشت: «به همه هندی‌ها با توجه به تیراندازی‌ها و درگیری‌های گزارش‌شده توجه کنید، به همه هندی‌ها توصیه می‌شود حداکثر احتیاط‌ها را انجام دهند، در خانه بمانند و از بیرون رفتن با اثر فوری خودداری کنند. لطفاً نیز آرام باشید و منتظر به‌روزرسانی باشید.»

در خارطوم صدای تیراندازی شدید در تعدادی از مناطق از جمله مرکز شهر و محله بحری شنیده می شود.

ارتش سودان گفت پس از آن که نیروهای RSF سعی کردند به نیروهای آن در بخش جنوبی پایتخت حمله کنند و این گروه را متهم به تلاش برای کنترل مکان های استراتژیک در خارطوم از جمله کاخ کردند، درگیری آغاز شد. ارتش همچنین RSF را یک نیروی شورشی اعلام کرد و اظهارات شبه نظامی را “دروغ” توصیف کرد.

یک مقام نظامی به AP گفت که جت های جنگنده از یک پایگاه نظامی در شمال Omdurman برخاسته و به مواضع نیروهای RSF در خارطوم و اطراف آن حمله کردند. این مقام به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد زیرا او مجاز به اطلاع رسانی به رسانه ها نبود.

پست های جدید  بهترین اپلیکیشن زبان انگلیسی + آموزش آنلاین از مبتدی تا حرفهای - ایمنا

این درگیری‌ها در حالی رخ داد که تنش‌ها بین ارتش و نیروهای RSF در ماه‌های اخیر تشدید شده و امضای توافقنامه‌ای با حمایت بین‌المللی با احزاب سیاسی برای احیای گذار دموکراتیک کشور به تاخیر افتاده است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام